PDA

View Full Version : سوال: چگونگي شرطي كردن يك Combo

Asgharian.Sh
یک شنبه 22 آذر 1388, 09:44 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتيد گرامي
من يك Text box ايجاد كردم كه تاريخ انقضا رو از تاريخ كنوني كثر ميكنه و تعداد روزهاي مانده به انقضا رو حساب ميكنه. از طرفي هم يك Combo ساختم كه چند وضعيت مشخص مثل " منقضي ، تميد شده، جاري و...." رو نشون ميده اما بايد اونو بصورت دستي انتخاب كرد . از اونجاييكه اگه بصورت دستي باشه مجبورم مدام اطلاعات قبلي رو دستي چك كنم و براي اونهايي كه منقضي شده و از تاريخ گذشته اند Combo رو تغيير بدم . مي خواستم يك چيزي شبيه If براي Combo تعريف كنم كه يك جوري اونو به فيلد " تاريخ انقضا" وصل كنه يعني اگه تاريخ وارد شده از تاريخ امروز بزرگتر باشه خودش تو Combo بزنه "منقضي " و .....
اما هرجوري تعريفش كردم نشد . اصلاً نمي دونم تو كدوم رويداد Event بايد كدو بنويسم ...
اگه ميشه لطفاً راهنماييم كنيد. :متفکر:

Asgharian.Sh
یک شنبه 22 آذر 1388, 10:40 صبح
دوستان ميشه لطفاً يكي منم راهنمايي كنه:ناراحت::افسرده:

amirzazadeh
یک شنبه 22 آذر 1388, 11:04 صبح
دوستان ميشه لطفاً يكي منم راهنمايي كنه:ناراحت::افسرده:
لطفا نمونه خودتون رو آپلود كنيد.

مهدی قربانی
یک شنبه 22 آذر 1388, 12:54 عصر
سلام
شما اگر مي خواين از چند شرط استفاده كنيد مي تونيد از Select Case‌در رخداد مثلاً Load فرم كمك بگيريد يعني در زمان لود فرم بررسي كنيد كه كدوم شرط برقراره و عبارت متناظر اونرو در كامبو ( البته بنظرم با توضيحاتي كه شما داديد تكست باكس باشه بهتره )‌نمايش بديد ، اگر توضيحات كفايت نميكنه بنا به توصيه جناب ميرزازاده نمونه بذاريد .

Asgharian.Sh
یک شنبه 22 آذر 1388, 16:28 عصر
با سلام خدمت آقايان قرباني و amirzazadeh و ممنون از راهنمايي آقاي قرباني .
با پوزش از تاخير. من نمونه فايل رو گذاشتم دو تا ركورد هم براي نمونه وارد كردم لطفاً يك نگاهي به فرمش بياندازيد . ميدونم كه بايد از Select case يا دستور IF استفاده كرد اما تو عبارتهاي منطقيش مشكل دارم ميشه لطفاً يك نمونه بنويسيد .
بازم ممنون

مهدی قربانی
دوشنبه 23 آذر 1388, 07:54 صبح
سلام
به رخداد Load فرم توجه كنيد .

Asgharian.Sh
دوشنبه 23 آذر 1388, 08:04 صبح
جناب آقاي قرباني
با تشكر فراوان از راهنمايي شما
ضمناً از اينكه شما و ساير اساتيد گرامي وقتتون رو به جوابگويي به سوالهاي ديگران تو اين سايت باارزش اختصاص ميديد، واقعاً ممنونم .
با آرزوي موفقيت براي همگي :تشویق:

SAt_200
سه شنبه 24 آذر 1388, 11:07 صبح
با سلام خدمت جناب آقاي قرباني
من اين كد رو امتحان كردم متاسفانه در سيستم من بطور خودكار عمل نميكنه يعني بايد بصورت دستي اطلاعات " وضعيت " را وارد كرد اگه ممكنه يكبار خودتون بصورت عملي چند تا ركورد كه حاوي تاريخ خاتمه باشه وارد كنيد اگه من درست فهميده باشم بايد با وارد كردن تاريخ خاتمه بطور خودكار " مدت زمان باقيمانده تا انقضاء " حساب شده و با توجه به آن " وضعيت قرارداد" انتخاب شود مثلاً اگر تاريخ 01/11/88 رو در " تاريخ خاتمه " وارد كرديم بايد بطور خودكار در قسمت " وضعيت قرارداد" گزينه " معتبر " انتخاب شود نه اينكه دستي وارد كنيم . درحاليكه در اين فرم باز هم بايد دستي وارد كرد. لطفاً راهنمايي كنيد چون منهم با مشكل مشابهي روبرو شدم.

مهدی قربانی
چهارشنبه 25 آذر 1388, 07:33 صبح
سلام
SAt_200 گرامي ، در نمونه حاضر بنابه خواسته دوستمون Asgharian.Sh كدها ‌در رخداد On Load‌نوشته شد . شما مي تونيد اين كدها رو در رخداد After Update‌ تكست باكس End_Date (تاريخ خاتمه ) بنويسيد تا بلافاصله بعد از بروزرساني فيلد مذكور عبارت متناظر در كامبو قرار بگيره .