PDA

View Full Version : آنالیز داده ها در خارج از وقفه پورت سریال

smt1383
یک شنبه 22 آذر 1388, 12:20 عصر
با سلام
من در برنامه ام در فواصل خیلی کم از پورت سریال دیتا دریافت می کنم. مثلاً در هر ثانیه 10 سری دیتا دریافت می کنم که باید دیتاها را آنالیز کنم. اما می خواهم آنالیز دیتاها خارج از وقفه پورت سریال باشد. برای این منظور procedure هایی برای آنالیز آنها تعریف کرده ام . اما نمی دانم چگونه پس از دریافت هر سری از دیتاها پروسیجرها را فراخوانی کنم به صورتیکه از وقفه پورت سریال خارج شود و منتظر پایان پروسیجر نماند چون ممکن است در این مدت داده های بعدی برسند.
ممنون

Hadi_Fayyaz
یک شنبه 22 آذر 1388, 14:43 عصر
سلام دوست عزيز
شما ميتونيد يه لينك ليست ايجاد كنيد و به ازاي هر ديتا يي كه از پورت سريال دريافت ميكنيد يه نود جديد به اون لينك ليست اضافه كنيد.
از طرفي پروسيجر ديگه اي هم بنويسيد كه وظيفه داشته باشه به صورت دائم به لينك ليست سركشي كنه و اگه ديتا داخلش هست اون رو پردازش كنه براي اينكه وقفه خواندن از پورت سريال هم به پروسيجر پردازش اطلاعات گير نكنه ميتونيد از Thread استفاده كنيد.
موفق باشيد

smt1383
یک شنبه 22 آذر 1388, 15:12 عصر
ممنون از پاسختون. اما منظورتان را از لینک لیست متوجه نشدم.

hadisalahi2
یک شنبه 22 آذر 1388, 15:31 عصر
با سلام
من در برنامه ام در فواصل خیلی کم از پورت سریال دیتا دریافت می کنم. مثلاً در هر ثانیه 10 سری دیتا دریافت می کنم که باید دیتاها را آنالیز کنم. اما می خواهم آنالیز دیتاها خارج از وقفه پورت سریال باشد. برای این منظور procedure هایی برای آنالیز آنها تعریف کرده ام . اما نمی دانم چگونه پس از دریافت هر سری از دیتاها پروسیجرها را فراخوانی کنم به صورتیکه از وقفه پورت سریال خارج شود و منتظر پایان پروسیجر نماند چون ممکن است در این مدت داده های بعدی برسند.
ممنون
منظورتون چه نوع آنالیزیه؟
میخواهید با اون اطلاعات چی کار کنید؟

Hadi_Fayyaz
یک شنبه 22 آذر 1388, 20:45 عصر
ممنون از پاسختون. اما منظورتان را از لینک لیست متوجه نشدم.

ببينيد لينك ليست يا همون ليست هاي پيوندي يه روش براي تخصيص حافظه پويا هست توي كتابهاي ساختمان داده با پاسكال به طور مفصل در مورد لينك ليست توضيح داده شده.
چون معلوم نيست چه تعداد داده شما از پورت سريال دريافت ميكنيد و چه تعدادشون در هر لحظه پردازش ميشن لازمه شما يه صف درست كنيد كه از يه طرف داده هاي خام وارد صف بشن و از طرف ديگه پردازش بشن و بهترين روش براي ايجاد چنين صفي استفاده از تخصيص حافظه پويا به وسيله ليست هاي پيوندي هست.
موفق باشيد.