PDA

View Full Version : مشکل در ذخیره گزینه انتخاب شده از کومبوباکس در بانک

samaram
یک شنبه 22 آذر 1388, 15:09 عصر
یه کومبو باکس تو برنامه ام دارم که موقع لود صفحه مقادیرش رو از یه بانک مثلا به نامA می گیره. حالا میخوام مقداری که کاربر از داخلش انتخاب می کنه رو در یک بانک دیگه به نام مثلا B بریزم. اما نمیشه!!! برای کومبوباکس هایی که مقدارشون رو مستقیم در خودشون تعریف کردم این دستور جواب میده:
comboBox1 .SelectedItem
اما برای این کومبو باکس که مقدار قبلی گزینه هاشو از یه بانک دیگه گرفته نه تنها selected item جواب نمیده. بلکه selected index , selected value , selected text هم جواب نمیده. ولی من میخوام دقیقا عین متنی که توی گزینه ی انتخاب شده اش هست ریخته بشه تو بانک. چیکار کنم؟
یه سوال دیگه: بعد اگه بخوام در برنامه ام جستجویی داشته باشم می تونم مستقیما همین متنی که از گزینه ی انتخاب شده ی این کومبو باکس ریختم تو بانک رو استفاده کنم؟
راستی من با سی شارپ و در vs 2008 کار می کنم

samaram
دوشنبه 23 آذر 1388, 10:47 صبح
دوستان لطفا كمكم كنيد. به نظرتون ممكنه مال اين باشه كه مقدار دهي گرايد ويو رو از طريق ويزارد انجام دادم(نه به صورت كد نويسي)؟

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 23 آذر 1388, 11:25 صبح
یه کومبو باکس تو برنامه ام دارم که موقع لود صفحه مقادیرش رو از یه بانک مثلا به نامA می گیره. حالا میخوام مقداری که کاربر از داخلش انتخاب می کنه رو در یک بانک دیگه به نام مثلا B بریزم. اما نمیشه!!! برای کومبوباکس هایی که مقدارشون رو مستقیم در خودشون تعریف کردم این دستور جواب میده:
comboBox1 .SelectedItem
اما برای این کومبو باکس که مقدار قبلی گزینه هاشو از یه بانک دیگه گرفته نه تنها selected item جواب نمیده. بلکه selected index , selected value , selected text هم جواب نمیده. ولی من میخوام دقیقا عین متنی که توی گزینه ی انتخاب شده اش هست ریخته بشه تو بانک. چیکار کنم؟
میتونید از خاصیت Text کمبو استفاده کنید.

بعد اگه بخوام در برنامه ام جستجویی داشته باشم می تونم مستقیما همین متنی که از گزینه ی انتخاب شده ی این کومبو باکس ریختم تو بانک رو استفاده کنم؟
از شدن که میشه ولی معمولا بصورت ترکیبی و کنار یه شرط دیگه ازش استفاده میشه.

samaram
دوشنبه 23 آذر 1388, 18:10 عصر
آقای یار احمدی واقعا از لطفتون ممنونم. کاری به سطح پایین خودم ندارم. اما چند روزه از خیلی ها سوال کردم و یا کمکم نکردن یا ندونستن. واقعا ازتون یه دنیا سپاسگذارم. مشکلمو حل کردین.