PDA

View Full Version : مبتدی: چگونگي استفاده از dll

safoura ebrahimy
یک شنبه 22 آذر 1388, 15:45 عصر
با سلام خدمت دوستان
من مي خوام از چند تا DLL استفاده كنم اما نمي دونم چه جوري فايلdll را به رفرنسم اضافه كرد م و يوزينگ هم كردم اما بعدش نميدونم چه كار كنم
لطفا كمكم كنيد:عصبانی++:

alinaghiha
یک شنبه 22 آذر 1388, 16:08 عصر
روي نوار ابزار كليك راست كن گزينه choose items بعد آدرس dll رو بده ببين چي ميشه من اينطوري add كردم

fjm11100
یک شنبه 22 آذر 1388, 16:37 عصر
بعدش هر dll يك مشت كلاس و متد و غيره در اختيارت ميزاره كه ميتونه اون كاري را كه ميخاي برات انجام بده.

safoura ebrahimy
یک شنبه 22 آذر 1388, 19:12 عصر
روي نوار ابزار كليك راست كن گزينه choose items بعد آدرس dll رو بده ببين چي ميشه من اينطوري add كردم
با تشكر من اين كارو كردم ولي موقعaddكردن خطا داد كه در اين فايل كامپوننتي براي addكردن به toolboxوجود نداره ببينيد فايل DLLكه مي خواهم ازش استفاده كنم از كامپوننت هاي .netنيست از اينترنت دانلود كردم كه يه كارايي برم بكنه فرقي نداره؟
خواهش مي كنم كمكم كنيد

abdolhamid
یک شنبه 22 آذر 1388, 19:26 عصر
تو قسمت sulution explorer زیر sulution روی اسم پروژت راست کلیک می کنی و add reference رو می زنی و از اونجا می تونی dll رو پیدا و به برنامت اضافه کنی . این dll باید به قسمت references تو همون sulution explorer اضافه شده باشد .

alinaghiha
دوشنبه 23 آذر 1388, 08:43 صبح
لطف كنيد dll رو در تاپيك قرار بديد

fjm11100
دوشنبه 23 آذر 1388, 08:54 صبح
دمت گرم تو كه گفتي به رفرنسات اضافه كردي و يوزينگ كردي!! اگر dll شما دات نتي نباشه بايد از كلمه كليدي extern در C#استفاده كني. نمونه كدش توي msdn هست

alimooghashang
شنبه 10 بهمن 1388, 14:10 عصر
تو قسمت sulution explorer زیر sulution روی اسم پروژت راست کلیک می کنی و add reference رو می زنی و از اونجا می تونی dll رو پیدا و به برنامت اضافه کنی . این dll باید به قسمت references تو همون sulution explorer اضافه شده باشد .
من اضافه کردم ارر میده!!!
اینم فایلم
لطفا بگید چکار کنم!!!

aminh85
شنبه 10 بهمن 1388, 16:14 عصر
اصولا دو نوع dll داریم. یه سری میان به toolbox آبجکت اضافه می کنن،یه سری هم namespace هستن. باید مشخص کنی که dll که داری چه مدلیه. اگه ازنوع namespaceباشه وبخوای به toolbox اضافه کنی بهت error میده.

alimooghashang
شنبه 10 بهمن 1388, 18:31 عصر
اصولا دو نوع dll داریم. یه سری میان به toolbox آبجکت اضافه می کنن،یه سری هم namespace هستن. باید مشخص کنی که dll که داری چه مدلیه. اگه ازنوع namespaceباشه وبخوای به toolbox اضافه کنی بهت error میده.
خوب این DLL که من دادم رو میشه ببینید از کدوم دسته هست!!!
میخوام از توابع این استفاده کنم
با c++ نوشتنش
میشه
؟

alimooghashang
شنبه 10 بهمن 1388, 20:19 عصر
چطوری میشه توابع داخل این dll را پیدا کرد؟
از کجا بفهمم که توابعی داره؟
من سورس این dll رو هم دارم ولی به زبان cpp هست میخواستم تو c# ازش استفاده کنم
چکار کنم؟