PDA

View Full Version : آیا می تونم از session استفاده کنم

mohsen_zelzela00
یک شنبه 22 آذر 1388, 19:43 عصر
با سلام

من میخوام در یک صفحه وب در رویداد دکمه یک id رو از بانک بخونم و در یک button دیگه از این id استفاده کنم آیا باید id رو در session ذخیره کنم یا چیز بهتری وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟

shocraneh
یک شنبه 22 آذر 1388, 21:15 عصر
وقتی قراره مقداری رو بین چند صفحه انتقال بدی از سشن استفاده کن (البته راههای دیگه ای هم داره . تو سایت سرچ کن ) اگه می خای رو یک صفحه باشه از viewstate استفاده کن که سربار سمت سرور رو هم نداره.

z_bluestar
یک شنبه 22 آذر 1388, 21:52 عصر
خوب ، وقتي داريد اين id رو از بانك مي خونيد ؟؟ چرا هر وقت كه نياز داشتيد از بانك بازم نمي خونيد به جاي ذخيره تو Session ؟؟

و اگر مي خواهيد يه بار بخونيد و در جاهايي ديگه نگه داريد session منسبه براي اين كـار

mohsen_zelzela00
یک شنبه 22 آذر 1388, 22:18 عصر
خوب ، وقتي داريد اين id رو از بانك مي خونيد ؟؟ چرا هر وقت كه نياز داشتيد از بانك بازم نمي خونيد به جاي ذخيره تو Session ؟؟

من یک buttonدر gridview دارم که وقتی کاربر بر روی آن کلیک کرد اطلاعات آن رکورد در textbox های که زیر grid خودم دارم نشون داده میشه به غیر از id چون اون رو نمی خوام به کاربر نشون بدم
حالا برای update می خوام رکوردی update بشه که مقدار id من با همون idبرابر باشه

خوب در اینجا که من نمی تونم همان کاری که شما گفتید رو انجام بدم

mohsen_zelzela00
یک شنبه 22 آذر 1388, 22:20 عصر
وقتی قراره مقداری رو بین چند صفحه انتقال بدی از سشن استفاده کن (البته راههای دیگه ای هم داره . تو سایت سرچ کن ) اگه می خای رو یک صفحه باشه از viewstate استفاده کن که سربار سمت سرور رو هم نداره.

دوست عزیز با توجه به پست شماره 4 بازم می تونم از viewstate استفاده کنم ؟؟؟
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید

z_bluestar
یک شنبه 22 آذر 1388, 22:28 عصر
من براي نگه داشتن id فيلدي كه مي خواد Update بشه از HiddenField استفاده مي كنم ، البته ViewState هم اين كـار رو انجام ميده .
protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
ViewState["ID"] = "21";
}

mohsen_zelzela00
دوشنبه 23 آذر 1388, 11:01 صبح
من براي نگه داشتن id فيلدي كه مي خواد Update بشه از HiddenField استفاده مي كنم

ميشه در مورد hiddenFieldيه خورده توضيح بديد و آيا viewstate بهتره يا HiddenField؟؟؟؟؟//

z_bluestar
دوشنبه 23 آذر 1388, 15:44 عصر
هر دو تا شون تقریبا یه کار رو انجام می دن ولی ViewState اگه اشتباه نکرده باشم مقدار رو Code می کنه که البته به راحتی قابل شکستن هست .

با توجه به استفاده شما که امنیت لازم نداره فرقی نمی کنه که از کدوومشون استفاده کنید و بستگی داره که کدووم ترجیح بدید .

برای استفاده از Hidden Field کنترل مربوطه رو به فرمتون اضافه کنید و سپس Property Value رو Set کنید .

HiddenField1.Value = "InsertProduct";