PDA

View Full Version : پیشنهاد تالار جداگانه برای python , ruby , perl

saleh.hi.62
دوشنبه 23 آذر 1388, 07:05 صبح
پیشنهاد تالار جداگانه برای python , ruby , perl

با تشکر از تمامی مدیران

این تالار در حال حاضر وضعیت قابل قبولی رو نداره

و من فکر میکنم زبانی مثل PYTHON حداقل لیاقت این رو داره که یه تالار جداگانه داشته باشه

این روند باعث دلسردی برای کسانی که میخوان فعالیت جدی ومستمر داشته باشن

لطفا مذیرا ن محترم در این مورد تجدید نظر کنید

vcldeveloper
دوشنبه 23 آذر 1388, 09:19 صبح
میزان فعالیت در زمینه این زبان ها، و حجم تاپیک های موجود مربوط به هر یک از آنها به حدی نیست که برای آن تالار مستقلی در نظر گرفته بشه.

saleh.hi.62
دوشنبه 23 آذر 1388, 09:42 صبح
من اینطور فکر نمیکنم!!!
شاید اگه هر تالار جداگانه باشه و انسجام داشته باشه و مثل تالار‌های دیگه مدیر و یک راهنمای خوب وجود داشته باشه کاربران با دلگرمی‌ بیشتری توی اون تالار‌ها کار کنن.
وقتی تالار مدیر نداره که بتونه به صورت کاملا تخصصی به کسانی‌ که سوال می‌پرسن کمک کنن ......خوب در نهایت کسی‌ سوال نمیپرسه!!!

به هر صورت برای کسی‌ ضرری که نداره اگه تالار‌ها جدا بشه.(و در نهیات این کار باید صورت بگیره)
این کار یه جور بی‌ توجهی‌ به این گونه زبان‌های برنامه نویسی هست.

امیدوارم بیشتر در این مورد فکر بشه

DataMaster
دوشنبه 23 آذر 1388, 10:02 صبح
من اینطور فکر نمیکنم!!!
شاید اگه هر تالار جداگانه باشه و انسجام داشته باشه و مثل تالار‌های دیگه مدیر و یک راهنمای خوب وجود داشته باشه کاربران با دلگرمی‌ بیشتری توی اون تالار‌ها کار کنن.
وقتی تالار مدیر نداره که بتونه به صورت کاملا تخصصی به کسانی‌ که سوال می‌پرسن کمک کنن ......خوب در نهایت کسی‌ سوال نمیپرسه!!!

به هر صورت برای کسی‌ ضرری که نداره اگه تالار‌ها جدا بشه.(و در نهیات این کار باید صورت بگیره)
این کار یه جور بی‌ توجهی‌ به این گونه زبان‌های برنامه نویسی هست.

امیدوارم بیشتر در این مورد فکر بشه
ببخشید من اظهار نظر میکنم
ایجاد بخش جداگانه هیچ ضمانتی برای فعالیت بیشتر کاربران نیست
اگه از چند سال پیش فروم یادتون باشه بخش های سایت خیلی مختصر تر بود ولی به دلیل فعالیت زیاد بعضی بخشها اونها به زیر مجموعه هایی تبدیل شد
حالا هم ایجاد تالار جداگانه منوط به همون فعالیت اولیه است ، خوب وقتی فعالیت در حد قابل قبول باشه حتما امکانات بیشتری در نظر گرفته میشه

saleh.hi.62
دوشنبه 23 آذر 1388, 10:37 صبح
ببخشید من اظهار نظر میکنم
ایجاد بخش جداگانه هیچ ضمانتی برای فعالیت بیشتر کاربران نیست
اگه از چند سال پیش فروم یادتون باشه بخش های سایت خیلی مختصر تر بود ولی به دلیل فعالیت زیاد بعضی بخشها اونها به زیر مجموعه هایی تبدیل شد
حالا هم ایجاد تالار جداگانه منوط به همون فعالیت اولیه است ، خوب وقتی فعالیت در حد قابل قبول باشه حتما امکانات بیشتری در نظر گرفته میشه

حرف شما کاملا درسته
ولی‌ این چیزی رو که شما میگین یه کم فرق می‌کنه مثلا قبلا به فرض از اول زبونی مثل سی‌ شارپ یا دلفی‌ وجود داشت و بعد به دلیل تکنولوژی ‌های وابسته که مورد استفاده بود برای اونها تالار جداگانه ایجاد کردن.......تا اینجا همه چیز منطقی‌

ولی‌ وقتی‌ که تالاری جداگانه برای مثلا pythonوجود نداره شما برید و ببینید سوال‌های متفاوت هر ۳ زبان برنامه نویسی به شکل در هم و هیچ ترتیبی نداره.....و مهم تر از هر چیز که مدیریت که خیلی‌ مهمّه که باید توسط یک برنامه نویس خبره توی اون زمینه انجام بشه...بازم دیده نمی‌شه!!!

خوب توی این حالت آیا می‌تونه تحولی‌ صورت بگیر یا نه؟؟؟ من که فکر نمیکنم

از ما گفتن

bloverman
دوشنبه 23 آذر 1388, 12:26 عصر
سلام من هم با نظر ایشون موافقم
تالار جدا براش خیلی خوبه الان اصلا قابل استفاده نیست همه چی در هم هست

amirepsilon
دوشنبه 23 آذر 1388, 19:56 عصر
من موافق گسترش بحث و اطلاعات پیرامون این زبان ها هستم
ولی تالار جدا رو میقعی مناسب میدونم که واقعا لازم باشه

HOSSEINGHOLI
دوشنبه 23 آذر 1388, 23:56 عصر
من هم با تالار متفاوت python موافقم
مخصوصا اين كه واقعا زبان اينده داري است و قراره در بسته visual studio 2010 قرار داده بشه
در ضمن تالار جدا به يادگيري اسان ان كمك ميكنه

saleh.hi.62
سه شنبه 24 آذر 1388, 08:33 صبح
من موافق گسترش بحث و اطلاعات پیرامون این زبان ها هستم
ولی تالار جدا رو میقعی مناسب میدونم که واقعا لازم باشه دوست عزیز الان دقیقا موقع این کار چون محبوبیت زبانهای مفسری مثل python ، ruby روز به روز داره بیشتر می‌شه.....مخصوصا python این زبون بینظیره .....اگه در جریان باشین پروژه‌های بزرگ و عظیمی‌ با این زبون داره نوشته می‌شه

به عنوانه مثال پلتفرمی که دوستان عزیزمون با python به نام XPRESS نوشتن
.

خوب مدیران سایت که حامی‌ رشد برنامه نویسی هستن باید به رشد زبانهای دیگه هم کمک کنن نه فقط C#‎ ، delphi

مثلا خیلی‌ از تالار‌های زیر مجموعه .net مثل mono اصلا مورد استفاده روزانه نیستن ولی‌ تالار جداگانه دارن.
واقعا پایتون یا روبی به اندازه crystal report هم ارزش ندران؟؟؟
بازم خواهش می‌کنم تجدید نظر کنید

vcldeveloper
سه شنبه 24 آذر 1388, 09:50 صبح
مثلا خیلی‌ از تالار‌های زیر مجموعه .net مثل mono اصلا مورد استفاده روزانه نیستن ولی‌ تالار جداگانه دارن.
واقعا پایتون یا روبی به اندازه crystal report هم ارزش ندران؟؟؟
زیر گروه ها با تالارهای اصلی سایت فرق می کنند؛ زیر گروه ها برای دسته بندی بهتر مطالب یک تالار توسط مدیر یا مدیران آن تالار پیشنهاد میشند. تالار Ruby, Python, Perl یک تالار اصلی هست، نه یک زیر گروه مثل Mono.

درباره Crystal Report، اون تالار حدودا 2400 تاپیک با حدود 9700 پست داره، علت ایجادش هم افزایش تعداد تاپیک های مرتبط با آن بوده، و از ابتدا وجود نداشته.
تالار Ruby, Python, Perl کلا 257 تاپیک داره با 794 پست، یعنی به طور متوسط هر تاپیک شامل 3 پست میشه. با توجه به اینکه این تالار مربوط به سه زبان اسکریپتی مختلف هست، به طور متوسط در هر تاپیک به هر کدام از این زبان ها فقط یک پست میرسه! البته فقط این تالار نیست، چندین تالار دیگه هم در سایت وجود دارند که در مقاطع زمانی مختلف در سایت ایجاد شدند، ولی یا از آنها استقبال نشد، یا کاربران کاربردهای آنها را درست درک نکردند، یا اصلا ربط مستقیمی به برنامه نویسی نداشند.

ایجاد تالار جدید زمانی توجیه داره که کاربر یا کاربرانی بطور مستمر در زمینه مربوطه در سایت فعالیت کنند، و حجم مطالب مرتبط با آن موضوع، و میزان فعالیت ها در آن زمینه به حد مشخصی برسه، و گرنه دکور درست کردن کمکی به سایت یا کاربران سایت نمیکنه، بلکه موجب شلوغی بیش از حد سایت میشه. کاربری که الان فعالیت خاصی در این تالار نمیکنه، بعدها که این تالار به چند تالار تقسیم بشه، و همچنان خالی و سوت و کور باشه هم در آن فعالیتی نخواهد کرد، و سوالش را در جایی میپرسه که فعال و زنده باشه.

برای دسته بندی مطالب مرتبط با هر کدام از این زبان ها هم راه های مختلفی وجود داره، از ایجاد Tag های مناسب برای تاپیک های مربوط به هر زبان گرفته، تا ایجاد تاپیک هایی که لیستی از تاپیک های مفید مرتبط با یکی از این زبان ها را ارائه می کنند.

saleh.hi.62
سه شنبه 24 آذر 1388, 10:57 صبح
با تشکر برای توضیحات
اما جناب کشاورز از اول که من این پست رو زدم حرفم این بود که یکی‌ از عواملی که باعث رشد و جون گرفتن یک تالار می‌شه داشتن مدیر با تجربه در اون زمینه هست.
خوب خودتون خوب میدونین چقدر یه مدیر می‌تونه دلگرم کنند باشه برای کسانی‌ که میخوان سوال بپرسن.
حتا اگه توی همون تالار درهم و برهم شما ۳ تا مدیر انتخاب کنید.من مطمئنم خیلی‌ فعالیت بیشتر می‌شه.

برای دسته بندی مطالب مرتبط با هر کدام از این زبان ها هم راه های مختلفی وجود داره، از ایجاد Tag های مناسب برای تاپیک های مربوط به هر زبان گرفته، تا ایجاد تاپیک هایی که لیستی از تاپیک های مفید مرتبط با یکی از این زبان ها را ارائه می کنند.
حالا واقعا چرا این راه چرا به جای اینکه ۳ تا اسم کنار هم باشن با یک تالار ۳ تا اسم زیر هم با ۳ تالار نباشه؟
من واقعا موندم این سرسختی برای چی‌ ؟؟؟
خوب به فرض ما ۳ تا تالار داشته باشیم و فعالیت هم نداشته باشیم چه اتفاقی‌ میفته؟

مثلا من خودم شاهد رشد تالار networking بودم بعد از اضافه شدن مدیر جدید خوب الان دوتا مدیر داره و من میبینم فعالیت خیلی‌ زیاد تر شده.

من و چند تا از بچها که متقاضی بودن درخاستمون رو گفتیم از این به بد دیگه تصمیم با خودتونه.

vcldeveloper
سه شنبه 24 آذر 1388, 14:56 عصر
خوب خودتون خوب میدونین چقدر یه مدیر می‌تونه دلگرم کنند باشه برای کسانی‌ که میخوان سوال بپرسن.
کسی نگفت مدیر داشتن برای آن تالارها بده! بلکه گفته شد باید فعالیت مستمر وجود داشته باشه. اینکه یکی به یک زبانی علاقه داشته باشه، یا هر از گاهی به یک تالار خاص در سایت سر بزنه، و به بعضی سوالات جواب بده، دلیل نمیشه که بلافاصله مدیر بشه.

بحث سر این هست که افرادی که مایل هستند تالار مستقلی برای یکی از همین زبان ها ایجاد بشه، بطور مستمر (نه اینکه یک هفته کار کنند، بعدش تا دو ماه بعد خبری ازشان نشه) در تالار فعلی فعالیت کنند، به سوالات جواب بدند، پست های خلاف قانون را گزارش کنند، مقاله و مطلب و خبر درباره موضوع مربوطه ارائه کنند، اون وقت بیان تقاضای تالار مستقل بدند.

وقتی کسی مستمر در آنجا کار نمیکنه، تعداد سوالات هم محدود هست، ما تالار مستقل ایجاد کنیم که چی بشه؟! الان دو سه نفر در همین تاپیک گفتند که موافق هستند، خیلی خوب، موافق بودن که فقط به حرف نیست، بسم الله... در اون تالار فعالیت تان را شروع کنید، هر وقت حجم فعالیت ها به حدی رسید که نیاز به تالار جدید باشه، ما هم تالار جدید ایجاد می کنیم. اگر هم از بین کاربران فعال در اون تالار افراد مناسبی با حضور مناسب در سایت پیدا شدند، مدیر همان تالار جدید میشند.

حرف شما این هست که میگید اول همه امکانات و تشریفات را برای ما فراهم کنید، تا بعدش ما فعالیت کنیم؛ ما میگیم شما اول عزم خودتان را در فعال کردن Python در سایت نشان بدید، و در این زمینه با امکانات موجود کار را شروع کنید، اون وقت اگر امکانات موجود کفایت نکرد، تقاضای امکانات بیشتر کنید.

amirepsilon
سه شنبه 24 آذر 1388, 22:55 عصر
به عنوانه مثال پلتفرمی که دوستان عزیزمون با python به نام XPRESS نوشتن

من با کسی که همین رو نوشته صحبت کردم
گفت باید زبانت خوب باشه و خودش هم با رفرنس های انگلیسی یاد گرفته بود
حالا شما میدونید کجا میشه پیداشون کرد ؟

saleh.hi.62
چهارشنبه 25 آذر 1388, 05:35 صبح
من با کسی که همین رو نوشته صحبت کردم
گفت باید زبانت خوب باشه و خودش هم با رفرنس های انگلیسی یاد گرفته بود
حالا شما میدونید کجا میشه پیداشون کرد ؟
دوست عزیز اگه منظور شما refrence هستش
من یک پست به این عنوان در تالار python زدم و به معرفی‌ چند کتاب خوب و رایگان پرداختم.
میتونین اونجا ببینین.

sgb110
جمعه 27 آذر 1388, 01:27 صبح
سلام

من فکر نمی کنم جدا کردن این بخش ها کمکی به فعال تر کردنش بکنه
مثلا من خودم تو انجمن پایتون (www.pylearn.com (http://www.pylearn.com)) عضو هستم اما اونجا هم زیاد تعریفی نداره
فکر هم می کنم طبیعی باشه
مگه چند نفر تو ایران هستند که پایتون رو دارن حرفه ای کار می کنند.( به جرات می تونم بگم تو اطرافیانم 2-3 نفر هستند که فقط اسم پایتون به گوششون خورده بقیه نمی دونند پایتون چی هست)خب نباید توقع داشت که انجمنش هم جنب وجوشی مثلا دات نت رو داشته باشه

sajjad_india
شنبه 28 آذر 1388, 19:08 عصر
سلام

با اجازه همه مدیران و کاربران عزیز منم نظر خودم رو میدم

منم علاقه شدیدی به زبان Ruby دارم ولی وقتی میام تو این سایت اصلا نمیدونم چه به چیه و سرش و تهش به کجا هستش و میتونم به جرات بگم Ruby در حال حاضر میتونه با کلی از زبانهای روز دنیا مقابله کنه و وقتی میبینم که میام تو این سایت میبینم که اینطوری هستش نمیدونم چی کار کنم و یه جورایی میخوره تو ذوق آدم و چرا منی که این همه علاقه دارم باید برم اینجا فیلم آموزشی به زبان فارسی درست کنم و بزارم و وقتی میبینم که سایت برنامه نویسی ایرانیان اینجا هستش .........

به هر حال مدیران باید اعلام نهایی کنند نه ما

اینم فیلمهای آموزشی من به صورت فارسی که درست کردم در این سایت برای دانلود آماده هستش
http://www.ashiyane.org/forums/showthread.php?t=17043

ممنون یا حق

saleh.hi.62
دوشنبه 30 آذر 1388, 04:21 صبح
مثلا من خودم تو انجمن پایتون (www.pylearn.com (http://www.pylearn.com/)) عضو هستم اما اونجا هم زیاد تعریفی نداره

البته حساب اینجا با یه سایتی مثل www.pylearn.com رو نمی‌شه یکی‌ دونست. چون اینجا یه پاتوق واسه همه برنامه نویسان ایران و اصلا قابل مقایسه نیست با یه سایت که ۲ یا ۳ ساله راه افتاده !!! به هر صورت اینجا خودش می‌تونه یه مکان برای معرفی‌ هر زبان یا تکنولوژی جدید باشه.

Bayazee
دوشنبه 07 دی 1388, 16:10 عصر
:دی
الان دیدم این بحث رو.
به نظر من هم مدیریت انجمن های یک سایت و فروم بر اساس سیاست های خاص مدیران آن انجمن هست و البته رابطه مستقیمی با تعداد کاربران و فعالیتش داره. حتمالا اگر انجمن زبان های اسکریپتی به اندازه لازم فعال بشه به عنوان یک انجمن مستقل ادامه کار میده.

در مورد این جمله :

البته حساب اینجا با یه سایتی مثل www.pylearn.com رو نمی‌شه یکی‌ دونست. چون اینجا یه پاتوق واسه همه برنامه نویسان ایران و اصلا قابل مقایسه نیست با یه سایت که ۲ یا ۳ ساله راه افتاده !!!

برام جالب هست که بدونم این ۲ یا ۳ ساله بودنش حسن سایت هست یا نقطه ضعفش ؟!
و قدمت یک سایت چی رو می تونه ثابت کنه؟! حتما دلیل خوبی برای خوب بودنش هست؟
توضیحی هم بدم که سایت پایلرن ۴-۵ سالی هست که هست و قبل اون هم بصورت ساب دومین و ... فعالیت داشته. اسنادش هم موجوده!

assadiehsan
شنبه 24 بهمن 1388, 23:11 عصر
به نظر من چون python يه زبان راحته و خيلي ها براي يادگيري برنامه نويسي از python شروع مي كنند بهتره كه يه تالار جدا داشته باشه