PDA

View Full Version : action یا Redirect

Happy_davood
جمعه 26 فروردین 1384, 20:29 عصر
سلام
فرض کنید می خواهیم یه فرم بسازیم که کاربر یه سری اطلاعات رو وارد کنه و در یک فرم دیگه نتیجه رو ببینه . من دو روش برای این کار بلد هستم .
اول اینکه در همون فرم اول کار رو انجام میدم و بعد Redirect می کنم به صفحه دوم و پیغام رو هم می فرستم تا در فرم دوم نمایش داده بشه .
دوم اینکه action فرم اول رو به صفحة دوم ارجاع میدم و کل کار در صفحة دوم انجام میشه و نتیجه هم در همون صفحه نمایش داده میشه .
حالا نمیدونم کدوم یکی از این روش ها درسته؟
ممنونم

aidinwashere
جمعه 26 فروردین 1384, 20:55 عصر
امروز من داشتم به همین موضوع فکر میکردم ولی
فکر کنم استفاده از postback.
البته این سوال هم پیش میاد که چرا action یک فرم باز خودش است (استفاده از postback به صورت default ) آیا هدف خاصی مد نظر بوده ؟
با تشکر.

Behrouz_Rad
جمعه 26 فروردین 1384, 23:03 عصر
استفاده از Action در ASP کلاسیک کاربرد داشت چون ASP کلاسیک یک زبان مبتنی بر اسکریپت بود.

aidinwashere
شنبه 27 فروردین 1384, 00:54 صبح
پس راه حل پیشنهادی چیست؟
استفاده از PostBack یا یک صفحه دیگه؟

Behrouz_Rad
شنبه 27 فروردین 1384, 01:29 صبح
به نظرم اصل سوال مشکل داره.
اطلاعات قاعدتا باید در دیتابیس ذخیره بشن.
بازیابی اونها در صفحه ی دیگه که کاری نداره.

aidinwashere
یک شنبه 28 فروردین 1384, 00:55 صبح
منظورشون و منظور این حقیر این است که برای ثبت اطلاعات و نمایش اصولا از یک صفحه همراه با postback استفاده کنیم یا دو صفحه جدا.
با احترام.

Behrouz_Rad
یک شنبه 28 فروردین 1384, 01:04 صبح
تفاوتی نمی کنه.
بستگی به سلیقه و ساختار برنامتون داره.

Happy_davood
یک شنبه 28 فروردین 1384, 01:05 صبح
سلام
اجازه بدید من هم نظرم خودم رو در باره سئوال خودم بدم. فکر کنم postback بهتره باشه . چون در غیر اینصورت باید در صفحه دیگه دوباره اطلاعات رو از database بکشیم بیرون . در حالیکه در postback ممکنه همون داده ها رو قبلاً داخل مثلاً یه datatable داشته باشیم و حتی اگه صفحه چند بار هم postback بشه بازهم همون یک دفعه مراجعه به database کافی باشه .

Behrouz_Rad
یک شنبه 28 فروردین 1384, 01:10 صبح
خیر..............

تفاوتی نمی کنه.
بستگی به سلیقه و ساختار برنامتون داره.