PDA

View Full Version : اکسس یا sql server ؟!

ali190
دوشنبه 23 آذر 1388, 21:01 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید محترم
میخوام یک ضرب برم سر اصل مطلب:
چرا وقتی توی یک جمعی از دوستان یا یک سایت یا یک روم توی یاهو درباره برنامه نویسی بانک های اطلاعاتی صحبت میکنم اکثر قریب به اتفاق بچه ها(90%) sql server رو کارامدتر ، بهتر ، آسانتر و مشتری پسندتر (نسبت به اکسس) معرفی میکنند.آیا واقعاً همینطوره؟(خواهشاً نگگید که توی سایت درباره این مطلب سرچ کن ، چون این کارو کردم اما چیز خاصی مگر درباره اطلاعات نرم افزاری این دو و یک سری چیزای جزیی دیگه پیدا نکردم.)من توی اکسس خیلی راحت یک جدول میسازم ، بعدش فرم و گزارش و غیره .ولی آیا مثلاً توی sql هم براحتی این کار انجام میشه یا باید یک عالمه کد برای هر کدام از این اعمال ساده بنویسم؟و هزارتا مشکل دیگه.
دوستان میشه لطف کنند این مسئله رو یکم بیشتر بازش کنند.این سئوال رو هم واسه این عنوان کردم که چون من واقعاً عاشق اکسس هستم.میخوام واسم معلوم شه که یه وقت خدای نکرده راه رو اشتباه امنتخاب نکرده باشم(هم من هم خیلیای دیگه)آخه sql server چی داره که اکسس نداره؟اگر هر کم و کسری که داره چرا مایکروسافت یه فکری واسش نمیکنه که مشکلاتش برطرف شه.مثلاً یکی از مشکلات اکسس اینه که در شبکه محدودیت کاربر داره؟
خوب اگر ما اینترفیس رو از جداول جدا کنیم و جداول رو سرور و اینترفیس هاروی کلاینتها بذاریم و اینترفیس هارو به جداول که در سرور هست لینک بدیم این مشکل تا حدودی مرتفع نمیشه؟

DataMaster
سه شنبه 24 آذر 1388, 01:37 صبح
http://www.macromediax.com/Learn/archive.asp?id=92