PDA

View Full Version : کد کردن اطلاعات جدول

ali190
سه شنبه 24 آذر 1388, 07:41 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه نمونه برنامه از این سایت دانلود کردم که اطلاعات جدول رو تبدیل به کد میکنه ولی یه فایل mde هستشو نمیشه به قسمت کدش دسترسی پیدا کرد.میشه کدهای مربوطه یا فایل mdb اون رو برای استفاده همگان بذارید.

bitasoft.ir
پنج شنبه 10 دی 1388, 23:53 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه نمونه برنامه از این سایت دانلود کردم که اطلاعات جدول رو تبدیل به کد میکنه ولی یه فایل mde هستشو نمیشه به قسمت کدش دسترسی پیدا کرد.میشه کدهای مربوطه یا فایل mdb اون رو برای استفاده همگان بذارید.

کد کردن الگوریتمهای مختلفی داره

مثلا می تونین از XOR در VBA استفاده کنین و هر فیلد رو بر اساس یک کلید خاص شیفت بدین و در هنگام بازیابی عکس اون عمل رو انجام بدین.

ali190
جمعه 11 دی 1388, 13:41 عصر
آیا میشه در این مورد یک مثال بزنید که چوطور میتونم فیلدهای یک جدول رو تبدیل به کد کنم؟ و چطور دوبار اونارو از حال کد در بیارم.میشه این مثال رو بزنید.
ممنون و متشکر از شما اساتید گرامی

bitasoft.ir
جمعه 11 دی 1388, 20:14 عصر
آیا میشه در این مورد یک مثال بزنید که چوطور میتونم فیلدهای یک جدول رو تبدیل به کد کنم؟ و چطور دوبار اونارو از حال کد در بیارم.میشه این مثال رو بزنید.
ممنون و متشکر از شما اساتید گرامی

سلام
فایل HELP رو براتون ضمیمه کردم.

به صورت PDF است. البته کدهاش که به درد می خوره رو میشه کپی و Past کرد.

لینک دانلود (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=41922&stc=1&d=1262365961)

امید است به کار آید

Dim Code As String, DataString As String, Temp As String
Sub Translate()
Dim I As Integer
Dim location As Integer
Temp$ = ""
For I% = 1 To Len(DataString$)
location% = (I% Mod Len(Code$)) + 1
Temp$ = Temp$ + Chr$(Asc(Mid$(DataString$, I%, 1)) Xor _
Asc(Mid$(Code$, location%, 1)))
Next I%
End Sub
Private Sub Command1_Click()
'This code is the encryption formula.
'Replace 'abcdefghijk' with every string you want.
'you can even change the string length.
Code = "abcdefghijk"
'Replace the 'It's the secret message' with the
'string you want to encrypt.
DataString = "It's the secret message"
Translate
MsgBox (Temp$)
End Sub
Private Sub Command2_Click()
DataString = Temp$
Translate
MsgBox (Temp$)
End Sub

ali190
یک شنبه 13 دی 1388, 15:45 عصر
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
ممنون از پیگیری و دلسوزی شما عزیزان
میشه از شما دوستان خواهشی کنم:
یک جدول باسزید که در داخل اون یک سری اطلاعلت باشه.بعد در این دیتابیس یه فرم تعبیه کنید که در در داخل این فرم دو COMMAND BUTTON قرار بگیرد که یک دکمه وظیفه کد کردن اطلاعات مربوط به جدول و دکمه دیگر وظیفه باز گرداندن اطلاعات به حالت اول را انجام دهد.
ممنون و متشکر از لطف شما زرگواران و اساتید گرامی.

ali190
یک شنبه 13 دی 1388, 22:50 عصر
آیا میتوان از طریق ترکیب روش رکوردست و تابع replace فیلدهای یک جدول را بصورت تکی یا همه فیلدها را تبدیل به کد (رمزنگاری) و دکد (رمزگشایی ) نمود؟
مثلاً بتوان چندین تابع replace در این روش بکار برد.(فکر کنم باید برای هر حرف به انگلیسی و فارسی باید جایگزینی از طریق replace تعریف کرد و در رمز گشایی در واقع عکس این حالت رو تعریف کرد)

از اساتید عزیز استدعا دارم در این

مورد یک مثال عملی بزنند و یک نمونه

برای ما تشنگان اکسس آپلود کنند.

ممنون :قلب:

ali190
دوشنبه 14 دی 1388, 17:03 عصر
دوستان خواهشاً در این مورد یک مثال بیاورند که open source باشه(جهت آموزش و مشاهده کدها)

anbaran
سه شنبه 15 دی 1388, 12:24 عصر
دوستان خواهشاً در این مورد یک مثال بیاورند که open source باشه(جهت آموزش و مشاهده کدها)

نمونه open source
http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=42059&d=1262683253

ali190
سه شنبه 15 دی 1388, 17:23 عصر
با سلام و تشکر از دوستان و اساتید گرامی بخصوص از جناب anbaran عزیز که همیشه با نمونه فایلهاشون همه رئو غافل گیر میکنند.
از نمونه ای که گذاشتید ممنونم.میشهیه خواهشی کنم و اونم ساخت یک مثال با این مضمون
یک جدول بسازید که در داخل اون یک سری اطلاعات باشه.بعد در این دیتابیس یه فرم تعبیه کنید که در در داخل این فرم دو COMMAND BUTTON قرار بگیرد که یک دکمه وظیفه کد کردن اطلاعات مربوط به جدول و دکمه دیگر وظیفه باز گرداندن اطلاعات به حالت اول را انجام دهد.(یعنی با زدن دکمه اول کل اطلاعات موجود در جدول یکضرب تبدیل به کد بشه و با زدن دکمه دوم کل اطلاعات کد شده یکباره دکد بشه و رمزگشایی بشه) مثلاً از طریق رکوردست
ممنون و متشکر از لطف شما بزرگواران و اساتید گرامی.

ali190
چهارشنبه 16 دی 1388, 16:05 عصر
آیا از طریق متد رکوردست میتوان کلیه فیلدهای یک جدول را کد و دکد (رمز و رمزگشایی) نمود؟

ali190
پنج شنبه 17 دی 1388, 11:42 صبح
این عمل اگر انجام بشه فکر کنم کمک بسیار زیادی در بحث امنیت برای برنامه نویسان هستش.

انگوران
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 10:22 صبح
میشه یه خواهشی کنم و اونم ساخت یک مثال با این مضمون
یک جدول بسازید که در داخل اون یک سری اطلاعات باشه.بعد در این دیتابیس یه فرم تعبیه کنید که در در داخل این فرم دو COMMAND BUTTON قرار بگیرد که یک دکمه وظیفه کد کردن اطلاعات مربوط به جدول و دکمه دیگر وظیفه باز گرداندن اطلاعات به حالت اول را انجام دهد .
اگه درخواستی که دوستمون مطرح کردن توسط اساتید پاسخ داده بشه ممنون میشم .

mazoolagh
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 10:37 صبح
اگر منظور از کد کردن این هست که کاربر به اطلاعات دسترسی مستقیم نداشته باشه یکی از روشهای مؤثر (فقط 2007) این هست:
1- دیتابیس رو دو بخش کنین: یکی backend شامل جداول و دیگری frontend شامل فرمها و گزارشها و کدها و ...
2- backend رو کد کنین (با امکانات خود اکسس)
3- بهیچوجه جداول رو به frontend لینک ندین. میتونین با کدنویسی در ابتدای برنامه جداول رو attach و هنگام خروج unattach کنین و یا اینکه برای عملیات از connection و رکوردست و ... استفاده کنین (آخری مطمئن تر هست ولی زحمت بیشتری داره)
4- frontend رو accde کنین
5- تمام

انگوران
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 17:16 عصر
ممنونم ولي من از اكسس 2003 استفاده مي كنم . در ضمن به همون شكلي كه كد و دكد كردن متن تكست باكس مثال زده شد در خصوص جدول نيز اين كار كاربرد زيادي داره . با سپاس مجدد

anbaran
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 13:06 عصر
آیا از طریق متد رکوردست میتوان کلیه فیلدهای یک جدول را کد و دکد (رمز و رمزگشایی) نمود؟

کد کردن یک جدول

انگوران
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 16:15 عصر
دوست عزيز ممنون از زحمتي كه كشيدين فكر كنم 50 درصد كار انجام شد مونده دكد كردن اطلاعات جدول كه فكر كنم لطف مجدد شما رو مي طلبه . با سپاس مجدد

anbaran
شنبه 10 بهمن 1388, 08:03 صبح
دوست عزیز ممنون از زحمتی که کشیدین فکر کنم 50 درصد کار انجام شد مونده دکد کردن اطلاعات جدول که فکر کنم لطف مجدد شما رو می طلبه . با سپاس مجدد

با توجه به نحوه طراحی ماژول مربوطه ، در صورت تبدیل اطلاعات چنانچه دوباره گزینه تبدیل را بزنید اطلاعات جدول از حالت کد خارج میگردد .

Mahsa Hatefi
دوشنبه 14 تیر 1389, 00:52 صبح
اگر منظور از کد کردن این هست که کاربر به اطلاعات دسترسی مستقیم نداشته باشه یکی از روشهای مؤثر (فقط 2007) این هست:
1- دیتابیس رو دو بخش کنین: یکی backend شامل جداول و دیگری frontend شامل فرمها و گزارشها و کدها و ...
2- backend رو کد کنین (با امکانات خود اکسس)
3- بهیچوجه جداول رو به frontend لینک ندین. میتونین با کدنویسی در ابتدای برنامه جداول رو attach و هنگام خروج unattach کنین و یا اینکه برای عملیات از connection و رکوردست و ... استفاده کنین (آخری مطمئن تر هست ولی زحمت بیشتری داره)
4- frontend رو accde کنین
5- تمام

استاد ارجمند جناب mazoolagh

من يه پروژه 50 مگابابيتي توي 2003 داشتم كه بصورت Backend-FrontEnd بودش . بعد خواستم اونو به 2007 كانورت كنم . اما كدهاي مربوط به اتصال به backend توي اجرا خطا مي گيرند و حتي وقتي اتصال به بانك رو هم بصورت دستي توي 2007 مي دم بازم خطاي 13Type mismatch مي دهد .

ممنون مي شوم كه يه نمونه با كدهاي اتصال به backend توي 2007 بگذاريد . يعني موارد بالا را بصورت يه نمونه ساده ارائه فرماييد بسيار سپاسگزار خواهم بود

mazoolagh
دوشنبه 14 تیر 1389, 14:31 عصر
قبلا نمونه اش رو همینجا گذاشتم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=199543

Mahsa Hatefi
دوشنبه 14 تیر 1389, 22:27 عصر
دوست گرامي

خطا مي گيرد

mazoolagh
سه شنبه 15 تیر 1389, 13:00 عصر
بله - 2 تا رفرنس گمشده داره که میتونین خودتون حذفش کنین
البته همینجا هم ضمیمه میکنم