PDA

View Full Version : Advance Nanomits Protection

Nima NT
سه شنبه 24 آذر 1388, 16:15 عصر
با عرض سلام و وقت به خیر خدمت اساتید گرامی
امروز هم با یک سری از نمونه های قدیمی ( Please Dump Me ) مزاحمتون شدم ؛ همچون روال برنامه های گذشته هدف دامپ کردن فایل نهایی هستش به طوری که خیلی راحت و بی نیاز از پروسه پدر ( برنامه راه انداز ) کار کنه ؛ در این برنامه 2 روال امنیتی وجود داره ...

1 - روال اول یک روال تجاری بوده که فقط از اون استفاده کردم ( یک پروتکتور تجاری ).
2 - روال دوم کاملا" برنامه نویسی بوده و بیشتر سعی شده از طریق تکنیک های برنامه نویسی و امنیتی کار رو برای آنپک کردن سخت تر کنه.
البته لازم به ذکر هست که در این مدل از هیچ متد آنتی دیباگ ، Live Protection , متدهای تشخیص BP و خلاصه از این جور تکنیکها استفاده نشده.
سرعت برنامه کمی پایین هست و برای اجرا به مدت 20 الی 30 ثانیه زمان نیاز داره.

و البته برای بار علمی بحث ...
نانومیتس تکنیکی هست که اولین بار توسط پروتکتور آرمادیلو ارائه شد ، در این تکنیک مقدار بایتهایی از پروسه فرزند حذف میشه و مدیریت اجرای اون به پروسه پدر سپرده میشه ، این امر باعث این میشه تا اگر نفوذگر خواست پروسه راه انداز رو از فایل فرزند جدا کنه ، عملا" فایل به دست اومده به درد نخور باشه ، چون مقدار بسیار زیادی از بایتهایی رو نداره ؛ حالا این بایت ها کجا هستن ؟؟؟؟
تمامی این بایتها درون پروسه پدر قرار دارن و نفوذگر مجبوره اونها رو بازیابی کنه.:متفکر:

----
ممنون میشم لطف کنید و امنیت این 2 روال رو بررسی کنید , البته ممنون میشم سطح امنیت حاصل شده رو در دو عنوان ذکر شده به صورت جداگانه و از 10 بیان بفرمائید.
با سپاس فراوان از زحمتی که میکشید.:قلب:

Securebit
چهارشنبه 25 آذر 1388, 00:26 صبح
نیما جان خیلی از رشته ها رو به اشتباه پتچ کرده بودید.

روال 1 : 10/1
روال 2 : 10/3

Nima NT
چهارشنبه 25 آذر 1388, 00:29 صبح
بسیار ازتون ممنونم استاد عزیز
در مورد اینکه گفتید ....

نیما جان خیلی از رشته ها رو به اشتباه پتچ کرده بودید.آیا منظورتون این بود که من نقاطی از برنامه رو تغییر داده بودم ( Stolen Byte ) که اصلا" به درد نمیخوردن و اجرا نمیشدن و بر اساس این اشتباه مقدار کدهای Stolen کم و آنپک کردنش ساده تر شده بود ؛ درست فهمیدم ؟

بازم ممنونم.

Securebit
چهارشنبه 25 آذر 1388, 01:23 صبح
مثلا آدرس 0040105C 00401088 0040109C را نگاه کنید که رشته به اشتباه با CC 90 پتچ شده که تعداد این رشته ها که پتچ شده بودند زیاد بود.