PDA

View Full Version : سوال: قابلیتی برای ایجاد db در برنامه

sara.f
سه شنبه 24 آذر 1388, 20:49 عصر
با سلام به دوستای خوبم.
این سوال هم به #C ربط داره و هم به SQL، ولی ترجیح دادم سوالم را در اینجا بپرسم.
فرض کنید برنامه ای دارید به منظور اینکه پروژه های متعددی می توان در آن ایجاد کرد، به طوریکه برای هر پروژه باید data base جداگانه ایجاد کرد و به طور حتم هر data base باید شامل یه سری جدول باشه، با توجه به اینکه مثلا اگر جدول 1، جدول 2،جدول 3 و.... داشته باشیم، فیلدهای جدول 1 در هر data base یکسان خواهد بود، فیلدهای جدول 2 هم در هر دیتا بیسی که باشه یکسان هست و الی آخر، حالا من چه طوری می تونم ایجاد این دیتتا بیس ها برای هر پروژه و جدول های آنها را از درون برنامه کنترل کنم، یعنی چطوری می تونم این امکان را به کاربرها بدم؟
ممنون از توجهتون.

Xcalivorse
سه شنبه 24 آذر 1388, 20:54 عصر
با استفاده از دستورات SQl:
با دستور Create Table جدولتون رو بسازيد.

sara.f
سه شنبه 24 آذر 1388, 20:59 عصر
با استفاده از دستورات SQl:
با دستور Create Table جدولتون رو بسازيد.
خب من می خوام برای هر پروژه یک دیتا بیس جدید ایجاد کنم و هر دیتا بیس جداول خودش را داره یعنی همون طور که گفتم فیلدهای دو تا جدول 1 در هر دیتابیسی یکسانند ولی رکوردهاشون متفاوتند. حالا میشه بیشتر توضیح بدید.

sara.f
پنج شنبه 26 آذر 1388, 11:12 صبح
با سلام مجدد
متاسفانه هنوز جوابم را نگرفتم، آیا راهی واسه این سوال من هست؟ لطفا منو راهنمایی کنید.

DataMaster
پنج شنبه 26 آذر 1388, 11:51 صبح
شما با اجرای اکریپتهای TSQL میتونید پایگاه و جداول مورد نظرتون رو بسازید
در کل همه چیز برمگیرده به دستورات TSQL و استفاده از آنها و اجرا از طریق اینترفیس برنامتون

sara.f
پنج شنبه 26 آذر 1388, 11:59 صبح
شما با اجرای اکریپتهای TSQL میتونید پایگاه و جداول مورد نظرتون رو بسازید
در کل همه چیز برمگیرده به دستورات TSQL و استفاده از آنها و اجرا از طریق اینترفیس برنامتون
خوب این دستورات TSQL چی هستند؟ طرز استفاده از آنها چه طوریه؟ میشه راهنمایی کنید؟

sara.f
پنج شنبه 26 آذر 1388, 18:42 عصر
آیا من سوالم را در تالار نامناسبی پرسیدم؟ باید سوالم را در تالار SQL بپرسم ؟ ولی فکر می کنم گکه بیشتر به C#‎ ربط داره.
اگر کسی می دونه منو راهنمایی کنه. ممنونم

mehdi_11165
جمعه 27 آذر 1388, 00:44 صبح
مشكلي نيست شما بايد آشنايي كامل با زبان Sql داشته باشيد اين يك برنامه ساده به زبان vb
است اميدوارم كمكتان كند.