PDA

View Full Version : افزودن فایل db در برنامه #c

sara.f
سه شنبه 24 آذر 1388, 20:56 عصر
سلام
می خواستم بدونم اگر دیتا بیسی داشته باشیم که جدول های زیادی داشته باشه و هر جدول شامل مثلا 1000 رکورد باشه، آیا این کار درستی هست که فایلmdf. آن را به برنامه اضافه کنم؟ یا بهتر این هست که دیتا بیس آن از برنامه جدا باشه و برنامه را روی هر سیستمی که می برم فایل backup از db را روی همون سیستم restore کنم؟

sunn789
سه شنبه 24 آذر 1388, 21:34 عصر
مطمئناً Backup گرفتن و restore کردن زمان زیادی میبره بهترینکار اینه که پعد از نصب برنامه بتونی بااستفاده از کدنویسی بانک رو به برنامه Attach کنی

sara.f
سه شنبه 24 آذر 1388, 21:40 عصر
مطمئناً Backup گرفتن و restore کردن زمان زیادی میبره بهترینکار اینه که پعد از نصب برنامه بتونی بااستفاده از کدنویسی بانک رو به برنامه Attach کنی
یعنی از طریق ADD New Item و اضافه کردن فایل mdf عمل نکنم؟ درسته؟
یعنی باید یه امکانی به کاربر بدم که خودش بتونه از درون برنامه، فایل را restore کنه یا اینکه با اجرای برنامه خودش اتوماتیک Attach بشه؟

sunn789
سه شنبه 24 آذر 1388, 21:51 عصر
این رو میدونیم چندراه وجود داره
اول اینکه در زمان ساخت فایل setup یک Custom Action بنویسی و به فایل نصب اضافه کنی تا در زمان نصب برنامه فایل به پروژه اضافه شه این به نظر م راحت ترین کاره اما راستش یک سال پیش که میخواستم اینکار رو انجام بدم نتونستم Custom Action خوبی پیاده سازی کنم اگهشما بتونید مطمئناً بهتر
دوم : پس از نصب عادی برنامه در زمان اولیناجرا برنامه با استفاده از کد نویسی که مثلاً در onload فرم login نوشتین بانک رو Attach کنه و یه دیتا در رجیستری ویندوز بنویسه تا دفعه بعد که دوباره برنامه رو اجرا کرد بانک Attach نشه و برای این کار از رجیستری ویندوز بخونه
راه حل سوم که من استفاده کردم و میدونم کار درستی نیست این بود که در اولین بار که برنامه اجرا میشه یک فایل توی درایو c و مثلاً توی Sysytem32 میگذاره و هر بار که اجرا میشه بودن یا نبودن ان رو چک میکنه اگهبود کد Attach رو اجرا نمیکنه

sara.f
سه شنبه 24 آذر 1388, 21:59 عصر
این رو میدونیم چندراه وجود داره
اول اینکه در زمان ساخت فایل setup یک Custom Action بنویسی و به فایل نصب اضافه کنی تا در زمان نصب برنامه فایل به پروژه اضافه شه این به نظر م راحت ترین کاره اما راستش یک سال پیش که میخواستم اینکار رو انجام بدم نتونستم Custom Action خوبی پیاده سازی کنم اگهشما بتونید مطمئناً بهتر
دوم : پس از نصب عادی برنامه در زمان اولیناجرا برنامه با استفاده از کد نویسی که مثلاً در onload فرم login نوشتین بانک رو Attach کنه و یه دیتا در رجیستری ویندوز بنویسه تا دفعه بعد که دوباره برنامه رو اجرا کرد بانک Attach نشه و برای این کار از رجیستری ویندوز بخونه
راه حل سوم که من استفاده کردم و میدونم کار درستی نیست این بود که در اولین بار که برنامه اجرا میشه یک فایل توی درایو c و مثلاً توی Sysytem32 میگذاره و هر بار که اجرا میشه بودن یا نبودن ان رو چک میکنه اگهبود کد Attach رو اجرا نمیکنه
من تا حالا فایل setup برای برنامه هام ایجاد نکردم و در حال حاضر نمی دونم چه طوریه ولی دنبالشم که یاد بگیرم. به هر حال میشه راه اول و دوم که فکر می کنید بهتره را بیشتر توضیح بدید و بهم بگید که چه طوری باید این کارها را انجام بدم؟

sunn789
سه شنبه 24 آذر 1388, 22:15 عصر
در مورد فایل نصب توی امضا یه فیلم اموزشی در این مورد گذاشتم البته بیشتر از این اطلاعات وجود داره اما برای اینکه حجمش کم بشه اون رو اینجوری ساختم میتونی دانلود کنی یه فایل pdf هم دیدم اما ادرس یادم نمیاد اما راه حل دوم با نوشتن دیتا اگه توی رجیستری اشنا باشی فقط کافیه کد Attach رو از توی Quary analyser زمانی که بهصورت ازمایشی یه بانک رو Attach میکنی برداری ودر load فرم اصلیت بنویسی اگه کدش رو توی پروژه های خودم دیدم و کسی جواب کاملتری نداد براتون مزارم