PDA

View Full Version : Update کردن برنامه

nasseritemp
سه شنبه 24 آذر 1388, 23:00 عصر
با سلام.
من یک برنامه تحت شبکه نوشتم که حدود 20 نفر از اون استفاده میکنند.
مشکل من اینه که وقتی تغییری در برنامه میدم باید فایل exeی جدید رو به همه اون 20سیستم کپی کنم....
دوستان اگه راه حلی دارند لطفا دریغ نکنند...با تشکر

viper2009
سه شنبه 24 آذر 1388, 23:28 عصر
با سلام.
من یک برنامه تحت شبکه نوشتم که حدود 20 نفر از اون استفاده میکنند.
مشکل من اینه که وقتی تغییری در برنامه میدم باید فایل exeی جدید رو به همه اون 20سیستم کپی کنم....
دوستان اگه راه حلی دارند لطفا دریغ نکنند...با تشکر

خوب آخرین فایل اجرایی به روز شده ات رو بر روی همه سیستم ها کپی کن.

سیستم ها هم که شبکه هستند درایو هایی از هر سیستم رو Share کن و از سرور بر روی همه کپی کن.

nokhodsiah2001
چهارشنبه 25 آذر 1388, 10:56 صبح
درود

دوست عزیز بهتره که یک شاخه در سرور برای همه به اشتراک بذاری و برنامه رو از اونجابرای کاربرها شبکه قرار بدیو همه از اونجا اجراش کنن و هر وقت فایل اجرایی جدید رو خواستی همونجا کپی کن
همین پیروز باشی

viper2009
چهارشنبه 25 آذر 1388, 13:32 عصر
درود

دوست عزیز بهتره که یک شاخه در سرور برای همه به اشتراک بذاری و برنامه رو از اونجابرای کاربرها شبکه قرار بدیو همه از اونجا اجراش کنن و هر وقت فایل اجرایی جدید رو خواستی همونجا کپی کن
همین پیروز باشی

فکر کنم این طوری واسه سیستم های دیگه اجرا نشه. منظورم اجرای فایل از روی شبکه.

nasseritemp
چهارشنبه 25 آذر 1388, 23:48 عصر
درود

همین پیروز باشی

فکر نمیکنم برنامه با روشی که شما گفتید روی همه سیستمها اجرا بشه

davood-ahmadi
چهارشنبه 25 آذر 1388, 23:53 عصر
درود

همین پیروز باشی

میشه من قبلا این روش رو تست کردم
دوستمون درست می گن

Mani_rf
پنج شنبه 26 آذر 1388, 12:56 عصر
اگر نمی خواهید در هردفعه آپدیت برنامه بر روی هر 20 سیستم فایل آپدیت را کپی کنید ؛ بهترین راه همان طور که دوستان گفتند یکی کردن منبع اجرای برنامه است. بهتر است به جای Share کردن فولدر یک Map Network Drive بسازید و از آنجا یک میانبر برای کاربرانتان قرار دهید. با این کار از آپدیت کردن همه سیستم ها راحت می شوی.
برای اجرا شدن برنامه اگر از کامپاننت خاصی استفاده نکرده باشید، فقط کافیس Net FrameWork. را برروی همه سیستم ها نصب کنید (اگر هم برنامه ها درحال حاضر کار می کنند نیازی به این کار هم نمی باشد.).

nasseritemp
شنبه 28 آذر 1388, 18:08 عصر
اگر نمی خواهید در هردفعه آپدیت برنامه بر روی هر 20 سیستم فایل آپدیت را کپی کنید ؛ بهترین راه همان طور که دوستان گفتند یکی کردن منبع اجرای برنامه است. بهتر است به جای Share کردن فولدر یک Map Network Drive بسازید و از آنجا یک میانبر برای کاربرانتان قرار دهید. با این کار از آپدیت کردن همه سیستم ها راحت می شوی.
برای اجرا شدن برنامه اگر از کامپاننت خاصی استفاده نکرده باشید، فقط کافیس Net FrameWork. را برروی همه سیستم ها نصب کنید (اگر هم برنامه ها درحال حاضر کار می کنند نیازی به این کار هم نمی باشد.).

همه روشهایی که گفته بودید امتحان کردم ولی اجرا نشد

f.nabavi
یک شنبه 29 آذر 1388, 08:22 صبح
سلام.
روش هایی رو که دوستان گفتن همه درستن. تا وقتی شما در ورژن های جدید از تکنولوژی، کامپوننت یا هر چیز دیگه ای که احتیاج به نصب داشته باشه استفاده نکرده باشید بدون مشکل کار میکنن. حالا اگر از اون کامپوننت ها و یا ...های دیگه که گفتم استفاده کرده باشی بهترین راه استفاده از Publish هست. دراین روش شما یه فایل setup از پروژه ات میسازی و در یه پوشه قرار میدی. اون پوشه رو Share میکنی. هر کاربر کافیه یک بار اون فایل setup رو اجرا کنه. بعد از اون هر تغییری که در برنامه بدی احتیاجی نیست که کاربر کار خاصی بکنه، نرم افزار شما رو به صورت Update شده میبینه.
حالا کاری که شما باید انجام بدی:
1- ازProperties پروژه وارد بخش Publish بشو.
2-آدرس پروژه و فولدری رو که می خوای فایلهای setup اونجا باشن رو بهش بده.
3-در بخش install mode & setting همه دکمه ها رو کلیک کن و تنظیمات لازم رو قرار بده.
4-اگر میخوای ورژن پروژه خود به خود شماره بخوره، آپشنش تیک زده هست.
5-پابلیش ویزارد رو فعال کن تا اگر جایی مشکل داشتی کمکت کنه. اگر نه Publish Now رو بزن
6- آدرس فولدر Setup رو به صورت شبکه ای بده : Mysystem\\
7-هر بار که در پروژه تغییر میدی باز به همین صفحه بیا. تنظیمات رو اعمال کن و Publish Now رو بزن.
8- Publish یه روش نصب کامل نیست و خیلی نسبت به Setup نقص داره. بنابراین بهتر از این روش فقط تا وقتی استفاده کنی که پروژه در حال تغییره و وقتی به انتهای کار رسیدی به کاربر هات یک ستاپ کامل بدی

nasseritemp
یک شنبه 29 آذر 1388, 19:43 عصر
حالا کاری که شما باید انجام بدی:
1- ازProperties پروژه وارد بخش Publish بشو.

با سلام و تشکر.
من از VS2003 اسفاده میکنم و بخش Publish رو پیدا نکردم...

mehdi.mousavi
یک شنبه 29 آذر 1388, 19:54 عصر
با سلام. من یک برنامه تحت شبکه نوشتم که حدود 20 نفر از اون استفاده میکنند. مشکل من اینه که وقتی تغییری در برنامه میدم باید فایل exeی جدید رو به همه اون 20سیستم کپی کنم.... دوستان اگه راه حلی دارند لطفا دریغ نکنند...با تشکر

سلام.
روش اصولی این کار، مطلع شدن Client ها از وجود نسخه جدید و وادار کردن (در صورت نیاز) اونها به Download نسخه جدید هستش. درست همونکاری که Firefox و بسیاری از برنامه های دیگه انجام میدن.

برای انجام اینکار، شما میتونید از UAB استفاده کنید (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms978574.aspx). UAB با استفاده از BITS کار می کنه و واقعا هم خوب نوشته شده بود. (من 2 سال پیش ازش استفاده کرده بودم). البته، احتمال داره که شما نیاز داشته باشید تا بخشهایی از این Framework رو تغییر بدید، اما در هر حال، به بقیه روشها ارجحیت داره. اینطوری برنامه شما واقعا قابل Update میشه و توسط یک manifest (که یک فایل XML هستش) میتونید روند کار رو به Client ها دیکته کنید.

مگه اینکه بخواهید بزن و برو اینکارو انجام بدید که خوب، میتونید با یک Script در Domain ای که کامپیوترها توشن، سیستم ها رو وادار به انجام عمل Update کنید.

موفق باشید.