PDA

View Full Version : conditional formating

arman2000
چهارشنبه 25 آذر 1388, 12:42 عصر
سلام
1- چه شرطي را براي اينكه اگر فيلد1>250 و فيلد2>30 شد، هر دو فيلد قرمز شوند بايد نوشت؟
2- اين شرط را در كدام فيلد بايد نوشت؟

smderfan
چهارشنبه 25 آذر 1388, 14:06 عصر
سلام
از این کد استفاده کنید.

If Field1 > 250 And Field2 > 30 Then
Field1.BackColor = 255
Field2.BackColor = 255
Else
Field1.BackColor = 16777215
Field2.BackColor = 16777215
End If

شما می تونید از این کد در رویداد After update هر دو فیلد استفاده کنید.

arman2000
پنج شنبه 26 آذر 1388, 10:25 صبح
ممنونم از راهنمايي شما عالي بود
ولي چون اين فرمول را براي فرمي كه هر زمان يك ركورد را نمايش مي داد مي خواستم مشكل كه پيش اومد: به محض برقراري شرط، فيلدهاي بقيه ركوردها چه جديد چه قديمي هم كه شامل اين شرط نمي شدند، رنگي شدند.

nabeel
پنج شنبه 26 آذر 1388, 13:29 عصر
سلام

همونطوری که خودتون هم خواستید از Coditional Formatting اسفاده کنید

کد بالا بدین صورت جواب نمیده , قید شروط بر مبنای ردیف , در داخل فرمهای Continuous با این کد امکان پذیر نیست ( روش کدینگش خیلی پیچیده تر از این حالته )
ضمن اینکه در صورت باز و بسته شدن فرم روش فعلی به کل , غیر فعال میشه , که همین امر الزام تکرار فراخوانی کدها رو در داخل رویدادهای دیگه هم به دنبال میاره

کد فوق در مد Single Form مناسبه , که البته در اون صورت , بایستی در رویداد On Current هم مجدداً مورد فراخوانی قرار بگیره تا به طور کامل کار خودش رو انجام بده

نمونه فایل در این جا ارائه میشه

موفق باشید

arman2000
شنبه 28 آذر 1388, 07:02 صبح
خوب داخل فيلد conditional formating، expression is منظورتون بود چه شرطي رو مناسب مي دونيد بنويسم؟
اين كار رو براي هر دو فيلد انجام بدم؟

در ضمن فايل ضميمه پيشنهادي شما هم با پسوند .PHP ذخيره مي شه نه Rar. مشكل اون چيه؟

nabeel
شنبه 28 آذر 1388, 07:43 صبح
سلام
عبارت بايد براي هر دو فيلد به صورت زير نوشته بشه ( متناسب با نام فيلد شما )
[Num1]>250 And [Num2]>30

در خصوص مشكل دانلود ، هم ممكنه مقطعي بوده باشه ( مشكل سايت ) ( من الان دانلود كردم مشكلي نداره )

موفق باشيد

arman2000
شنبه 28 آذر 1388, 11:31 صبح
با تشكر از جواب سريع شما ولي جواب نداد

nabeel
شنبه 28 آذر 1388, 11:50 صبح
سلام

ولي جواب نداد

يعني چي ؟

دانلود نتونستيد بكنيد و يا فايل جواب نميده ( كه در اون صورت بفرماييد تا بنده ديگه از اين فروم برم ! )
Num1 اسم فيلد اول و Num2 اسم فيلد دوم
اين عبارت بايد در هر دو فيلد نوشته بشه ( در بخش Condition )
18 نفري كه دانلود كردن ، يه وقت شما رو نظرشون حساب باز نكني ها ! ، اينجا خيليها عادت دارن فايل رو ببرن و پشت سرشون رو هم نگاه نكنن ( وگرنه يه دونشون ميومد و ميگفت كه كار ميكنه يا نه )

به هر حال سايت برنامه نويسه ديگه ، كاريش نميشه كرد .

با تمام اين اوصاف ، اگر شما عمليات رو به درستي انجام بديد ، نتيجه زير قابل مشاهده هستش

عمليات خودتون رو بازنگري كنيد .

arman2000
شنبه 28 آذر 1388, 12:12 عصر
بزرگوار جسارات نشده باشه منظورم اين نبود:ناراحت:
لطف شما رو فراموش نمي كنيم خيلي خيلي هم از بابت اينكه من اشتباه كردم در واقع اشتباه من جابجا گذاشتن اعداد تو فيلدها بود. ببخشيد شما :اشتباه: ما نياز به راهنمايي هاي شما داريم انصافا من بقيه فروم ها رو هم نگاه كردم پاسخهاتون كامل بود، بخشش از شما

آروزي موفقيت:خجالت: