PDA

View Full Version : ساخت فایلهای فونت از نوع TTF

ali512
شنبه 27 فروردین 1384, 17:05 عصر
سلام
چگونه می شه یه فایل فونت از نوع TTF ساخت و همراه برنامه برای ویندوزهایی که انگلیسی هستند استفاده کرد ؟

ma_mohsen
شنبه 27 فروردین 1384, 18:19 عصر
من برای تبدیل برخی کاراکترها در فونت های زیبا سیناسافت (همان فونت های فارسی زرنگار تحت ویندوز) از نرم افزار Font Creator 3.0 استفاده نمودم و جالب بود. البته رجیستر نشده است اما مشکلی ندارد.
برای استفاده از این نرم افزار و نام گذاری فونتهایت (که نام مخصوص خودت را بگذاری) باید از بخش Format گزینه Namming استفاده نمایی.
قابلیتهای زیادی دارد و در Format \ Setting می توانی ارتفاع کلی فونتها و خصوصیتهای زیادی را ملاحظه و تنظیم کنی.

hr110
یک شنبه 28 فروردین 1384, 14:16 عصر
دوست عزیز جوابی که شما داده اید فکر کنم برای یک سوال دیگر باشد :wink:
دوست عزیز اگر شما بخواهید از فونتهای فارسی در ویندوزهای انگلیسی استفاده کنید به این سادگیها نخواهد بود. فونتهای یونیکد فارسی زیادی وجود دارند ولی باید در کامپیوتر مقصد زبان فارسی نصب شده باشد.
البته میتوانید جای کاراکترها را در یک فایل فونت (با استفاده از نرم افزاری که دوستمون گفت) تغییر داده و بدون نیاز به نصب فارسی از آنها استفاده کنید، مثل فونتهای واژه نگار. ولی به این شکل برنامه نویسی شما بسیار سخت خواهد شد و برای این فونتها باید از کامپوننتهای فارسی ساز مربوطه استفاده کنید :)

ali512
یک شنبه 28 فروردین 1384, 16:16 عصر
سلام
ضمن تشکر از جواب
آیا می شه دستوراتی بنویسم که اگه فارسی توی winxp نصب نشده باشه بطور اتوماتیک نصب بشه ؟؟

hr110
یک شنبه 28 فروردین 1384, 21:01 عصر
نصب نبودن فارسی در ویندوز رو میتوانید بفهمید و نصب اون از طریق دلفی رو خیر

sarvarzadeh13
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 08:32 صبح
با سلام خدمت دوستان من دو تا سوال دارم :
1- در ویژوال استودیو 2010 از فونت سری B فارسی مثل B Mitra نمی تونم استفاده کنم بهم میگه این فونت true type نیست
2- در بعضی از پروژه ها دیدم از فونتهای با خوانایی و شفاف استفاده میشه که فونت هایی مثل tahommaو B Mitra و .... این شفافیت رو ندارند در سیستم عامل داس اگه کسی یادش باشه فونت هایی مثل ایران سیستم خیلی واضح و شفاف بودند اگه ممکنه کمکم کنید ضمنا الان انلان هستم و خیلی هم عجله دارم.
باتشکر سید حسین سرورزاده