PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از لوگین مشترک

meysampaknahad
پنج شنبه 26 آذر 1388, 10:37 صبح
سلام
من کنترل های مربوط به لوگین وب سایتم رو خودم نوشتم ، ولی اشکال اساسی که داره اینه که دو نفر می تونن به صورت همزمان با یه اکانت لوگین کنن که اصلاً جالب نیست.
توی فروم سرچ کردم ولی راههایی که گفته شده مثل استفاده از یک بیت در جدول مربوطه زیاد جالب نبود.
کسی می دونه چطور میشه با استفاده از سشن جلوی این کار رو گرفت؟
اگه یه نمونه برنامه هم باشه که عالی میشه.:تشویق:

لطفاً راهنمایی کنید.

A.S.Roma
پنج شنبه 26 آذر 1388, 13:49 عصر
فکر کنم با ریخت IP در Session بتونین این کار رو کنین .

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 26 آذر 1388, 15:22 عصر
نه دوست عزیز سشن هر کاربر مختص خودشه
شما می تونی نام کاربری فرد در زمان لاگین بریزی توی Application که بین تمام بینندگان سایت مشترک است حال در زمان خروج از سایت اونو حذف کنین، و در زمانی که می هواهید لاگین کنید اینو چک کنین اگه نام کاربر در Application وجود داشت یعنی لاگین کرده قبلا
خوب اگرم بررسی کنیم این روش هم مشکلات خودشو خواهد داشت که اساتید عزیز میتونن نظراتشونو اعلام کنن
موفق باشی

navidlog
پنج شنبه 26 آذر 1388, 16:25 عصر
بهتره نام session رو نام کاربری در نظر بگیری که unique هست. وقتی که کاربر login می کنه مقدار session رو بررسی کن اگه خالی نبود یعنی قبلا login کرده.

meysampaknahad
پنج شنبه 26 آذر 1388, 19:23 عصر
بهتره نام session رو نام کاربری در نظر بگیری که unique هست. وقتی که کاربر login می کنه مقدار session رو بررسی کن اگه خالی نبود یعنی قبلا login کرده.

دوست عزیز هر کاربر سشن مخصوص به خودش رو داره. و اگر مثلاً 100 تا کاربر داشته باشیم این مقایسه یعنی فاجعه.:لبخند:

m.hamidreza
پنج شنبه 26 آذر 1388, 20:29 عصر
استفاده از دیتابیس شیوه ی معمول و خوبی هست که ازش استفاده میشه معمولا بهتره تو این روش چند تا امکان رو با هم به کاربر بدین مثه: قابلیت مشاهده Log زمان هایی که Login کرده، محدودیت در اشتباه وارد کردن یوزر و پسورد و یکیشم همین جلوگیری از آنلاین شدن چند نام کاربری همزمان.
موفق باشید.