PDA

View Full Version : گزارشگیری با ستون های پویا

mahmood3d
پنج شنبه 26 آذر 1388, 15:42 عصر
سلام دوستان
شاید عنوان تاپیکم تکراری باشه ولی متن تاپیکم متفاوته.
من یک گزارش دارم که کار گزارش نمرات دانش آموزان رو انجام میده. توی این گزارش هر دانش آموز ممکنه هر چند تا نمره بگیره (توی این پروژه بیشترین تعداد نمره 5 تاست) من می خوام کل درس هایی که هر دانش آموز انتخاب کرده رو توی گزارش زیر هم لیست کنم و نمرات گرفته شدش رو مقابل نام درس ها قرار بدم. توی این گزارش یک دانش آموز توی هر درسی هر چند تا نمره که گرفته شد توی یک ستون قرار میگیره (یعنی اولین نمره توی ستون اول، دومین نمره توی ستون دوم و ... یعنی چیزی تو مایه های دفتر نمره)
حالا من توی نمایش یک نمره برای هر درس مشکلی ندارم ولی اینو نمی تونم بنویسم. لطفا راهنمایی کنید

mahmood3d
شنبه 28 آذر 1388, 18:01 عصر
تا حالا کسی همچین مشکلی براش پیش نیومده؟
لطفا راهنمایی کنید این پروژه رو باید سریعا تحویل بدم

mahmood3d
شنبه 28 آذر 1388, 20:11 عصر
لطفا یکی به این تاپیک جواب بده.
الان 2 دفعه این تاپیک به صفحات سوم و چهارم این انجمن منتقل شده و کسی بهش جواب نداده. این مورد کاملا حیثیتیه و باید سریعتر به نتیجه برسم.

moferferi
سه شنبه 01 دی 1388, 13:36 عصر
سلام.
شايد راه حل من خيلي اصولي نباشه ولي خوب چيزيه كه به ذهنم ميرسه.ببخشيد.
شما گفتيد كه حداكثر 5 تا نمره داره.شما ميتونيد 5 تا گزارش تهيه كنيد و يكيش را باي ستون(براي يك نمره) دوستون(براي دونمره)و.....
بعد چك كنيد كه شخص چند تا نمره گرفته و گزارش مرتبط را باز كنيد.

mahmood3d
شنبه 05 دی 1388, 15:49 عصر
ممنون از اینکه پاسخ دادین
ولی اون چیزی که من می خوام چیزی مثل کارنامه دوران مدرسه است. توی این برگه تمام دروسی که دانش آموز برداشته لیست شده و ممکنه توی یک درس 1 نمره گرفته باشه و توی درسی اصلا نمره نگرفته باشه و توی یک درسی 5 تا نمره گرفته باشه.
که در حالت اول جلوی درس مربوطه 1 نمره وارد میشه (ستون اول پر میشه) و در حالت دوم جلوی درس خالی می مونه و توی حالت سوم تمام 5 ستون نمره وارد میشه.
در ضمن این رو هم اضافه کنم که نمرات من توی جدول جداگانه قرار گرفته که کد انتخاب واحد رو میگیره و برای اون نمره صادر می کنه یعنی برای هر نمره یک رکورد ایجاد میشه.

SMRAH1
سه شنبه 08 دی 1388, 20:57 عصر
سلام
1) از چه نوع گزارش گیری استفاده کردی (کرستال،MS ReportView یا منظورت یک فرم که این اطلاعات رو نشون می ده و خودش اونو چاپ می کنه)
2) ساختار جدولت چه شکلیه (منظورم Master/Detail یا نمره ها هرکدوم یک فیلد در جدول اصلی هستند و ...)

موفق باشی

iman_tavajoh
سه شنبه 08 دی 1388, 21:10 عصر
سلام من هم دقیقا مشکل شما رو داشتم
و سوال رو در همین تالار مطرح کردم که جوابی داده نشد
اگر نظر من رو میخواهی بهتره که با استفاده از کلاس چاپ دیتا گرید

اطلاعات رو چاپ کنی و تغییر اطلاعات ستون ها را در رشته پرسو جو قرار بدی

من این کار رو انجام دادم و حداقل کارم را افتاد

امیدوارم واضح گفته باشم
اگر راهی پیدا کردی حتما اعلام کن
تا مشکل برای همه حل شود

sunn789
سه شنبه 08 دی 1388, 23:06 عصر
سلام
راستش هنوز یه قسمتهایی از سوالتون نامفهومه من اگه جای شما بودم با استفاده از کلاس Graphic که دوستمون هم بهش اشاره کرد کارمو راه میانداختم البته من هنوز بر این عقیده ام که استفاده از کلاس Graphic از کریستان یا هر نرم افزرا کمکی دیگه بهتر ه اما راحت تر نیست شما هم میتونید بدون درد سر از کلاس گرافیک استفاده کنید

bootshow
چهارشنبه 09 دی 1388, 00:14 صبح
من توی دلفی برنامه مینویسم.از fastreport استفاده میکنم.توی C# نمیدونم.
میتونی توی گرید اطلاعاتتو قرار بدی بعد از کامپوننتهایی استفاده کنی که محتوای گرید را چاپ میکند.
توی fastreport از masterdata استفاده میکنم.TfrxUserDataSet به TfrxReport متصل میکنم.
قسمت طراحی گزارش masterdata را بزار روی طرح.به masterdata یک report data وصل کن.report data همون ArrayDS برناممون. میتونی با استفاده از ArrayDS.next به تعداد لازم، عملیات اضافه کردن سطر به گزارش را به پایان برسانی.برای کل گزارش از رویداد OnGetValue استفاده کردم.

ArrayDS: TfrxUserDataSet;
ArrayDS.RangeEndCount := adad

سریع و خلاصه نوشتم.
اینم سایتش http://fast-report.com/en/products/developer_tools_for_microsoft.html

hakelberfin
چهارشنبه 09 دی 1388, 00:45 صبح
با سلام
من یه همچین چیزی براتون درست کردم.
البته با عرض پوزش بصورت سطریه نه ستونی . مثل کارنامه
Login دیتابیسم UserName=sa , Password=sapass