PDA

View Full Version : سوال: اگه تعداد فرم های برنامه خیلی زیاد باشه مشکلی هست؟

neda_dela
پنج شنبه 26 آذر 1388, 22:44 عصر
سلام
من دارم روی یک برنامه گسترده کار می کنم.
حالا اگه تعدا فرم های برنامه خیلی زیاد باشه مشکلی پیش نمیاد؟
این که می گم زیاد شما در حد 50 یا 60 تا شایدم بیشتر تصور کنین:گیج:
آخه مشتری همه درخواست هاشو دیگه طی این نرم افزار میخاد :افسرده:
من چیکار کنم؟
مرسی

mehdi_11165
پنج شنبه 26 آذر 1388, 23:09 عصر
مشكلي نيست برنامه را تقسيم كن به چند Dll و فرم هاي مربوط به هم را در dll ها قرار بده در واقع شما داريد نرم افزار خود را چند لايه مي نويسيد در اين صورت فايل exe نيز حجم خيلي كمي خواهد داشت و سرعت اجراي آن نيز بيشتر خواهد شد.

neda_dela
پنج شنبه 26 آذر 1388, 23:22 عصر
مشكلي نيست برنامه را تقسيم كن به چند Dll و فرم هاي مربوط به هم را در dll ها قرار بده در واقع شما داريد نرم افزار خود را چند لايه مي نويسيد در اين صورت فايل exe نيز حجم خيلي كمي خواهد داشت و سرعت اجراي آن نيز بيشتر خواهد شد.
من تا حالا با dll ها کار نکردم میشه بیشتر بهم توضیح بدین ممنون.:لبخندساده:

sd.CSharpProgrammer
جمعه 27 آذر 1388, 00:18 صبح
من تا حالا با dll ها کار نکردم میشه بیشتر بهم توضیح بدین ممنون.:لبخندساده:

برای هر موجودیت در برنامه ات یک class library جدید تو solution پروژه ات ایجاد کن و فرمهات رو توشون قرار بده. و آخر سر تو پروژه اصلی از طریق فرم اصلی از dllهایی که درست کردی استفاده کن. البته قبلش باید همه پروژه های class library رو به پروژه اصلی با Add Reference بشناسونی.

برای ساخت یک پروژه class library از منوی فایل گزینه Add رو انتخاب کن و از submenu که نشونت میده New Project رو بزن. تو پنجره ای که برات باز میکنه گزینه Class Library رو انتخاب کن. حالا یک پروژه dll به solution اضافه شده و میتونی فرمهات رو توش اضافه کنی.

موفق باشی

neda_dela
جمعه 27 آذر 1388, 11:34 صبح
برای هر موجودیت در برنامه ات یک class library جدید تو solution پروژه ات ایجاد کن و فرمهات رو توشون قرار بده. و آخر سر تو پروژه اصلی از طریق فرم اصلی از dllهایی که درست کردی استفاده کن. البته قبلش باید همه پروژه های class library رو به پروژه اصلی با Add Reference بشناسونی.

برای ساخت یک پروژه class library از منوی فایل گزینه Add رو انتخاب کن و از submenu که نشونت میده New Project رو بزن. تو پنجره ای که برات باز میکنه گزینه Class Library رو انتخاب کن. حالا یک پروژه dll به solution اضافه شده و میتونی فرمهات رو توش اضافه کنی.

موفق باشی
سوال 1: اولا چند تا از این class library ها اضافه کنم؟
سوال 2: فرم ها رو توش کپی کنم؟ چون این کار رو کردم اما فقط کدهای فرمم رو توش آورد و دیزاین رو توش قرار نداد؟
وای من اصلا چیزی در این زمینه نمی دونم بیشتر توضیح بدین لطفا اگه میشه با مثال:لبخندساده::قلب: