PDA

View Full Version : این خطا یعنی چی؟

جواد ملاولی
پنج شنبه 26 آذر 1388, 23:30 عصر
سلام. داشتم رو پروژه کار می کردم؛ یه بار که خواستم کامپایلش کنم، این خطا رو داد و درست نمیشه:

[DCC Error] E2161 Error: RLINK32: Unsupported 16bit resource in file "MainUnit.dfm"
پروژه رو بستم؛ حالا که می خوام در دلفی بازش کنم فرم اصلی رو اصلا نشون نمیده.
ضمناً از دلفی 2009 استفاده می کنم.

vcldeveloper
جمعه 27 آذر 1388, 03:17 صبح
فایل فرم را در دلفی باز کنید، و با راست کلیک کردن بر روی فرم بررسی کنید گزینه Text DFM تیک خورده باشه. اگر تیک نخورده، آن را فعال کنید، و فرم را ذخیره کنید، و پروژه را Build کنید.

اگر با این کار درست نشد، آیکون برنامه را بررسی کنید، و سعی کنید یک بار آیکن پروژه را حذف کنید، یا فایل RES هم نام پروژه را حذف کنید، و پروژه را مجددا Build کنید.

جواد ملاولی
جمعه 27 آذر 1388, 08:22 صبح
فایل فرم را در دلفی باز کنید، و با راست کلیک کردن بر روی فرم بررسی کنید گزینه Text DFM تیک خورده باشه. اگر تیک نخورده، آن را فعال کنید، و فرم را ذخیره کنید، و پروژه را Build کنید.
من متوجه شدم که از فایل dfm فرم بعضی خط ها حذف شده؛ علتش هم اینه که وقتی یونیت فرم رو باز می کنم پیغام زیر رو میده (عکس ضمیمه رو ببینید) در حالی که فایل dfm فرم، 56524 خطه. بعد اومدم یه end به خط آخر همین فایل اضافه کردم. حالا درست شده و فرم رو باز می کنه ولی بعضی از اشیاء فرم نیست. چه جوری می تونم بفهمم در کجای فایل dfm فرم، کلمه object و یا end و یا ... کم و زیاد شده؟