PDA

View Full Version : کمک فوری asp.net

rohollahmahmoodiany
یک شنبه 28 فروردین 1384, 01:11 صبح
یک سایت فروشگاه داریم خریدار برای خرید ابتدا به فرم لوگین هدایت میشود حالا قبل از اینکه سایت را ببندد با ر دیگر بخواهد به صفحه خرید مراجعه کند میخوهم که او دیگر به صفحه لوگین نرود ایا میتوانم از سشن استفاده کنم ؟چگونه؟

omid_Ahmadi
یک شنبه 28 فروردین 1384, 06:49 صبح
برای این کار باید از کوکیها استفاده کنید.
طرز کار کوکیها هم توسط آقای راد در بخش مقالات شرح داده شده اند
:موفق:

Behrouz_Rad
یک شنبه 28 فروردین 1384, 12:44 عصر
طرز کار کوکیها هم توسط آقای راد در بخش مقالات شرح داده شده اند
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=24031
:)

rohollahmahmoodiany
یک شنبه 28 فروردین 1384, 23:33 عصر
fبا سپاس !
در سوالات قبلی که من پرسیده بودم گفته بودبد که میتوان از سشن استفاده کرد و مشکلش تنها این است
که بار اضافی بر سرور حمل میکند.اما به هر حال قابل استفاده است .درضمن پیشنهاد شده بود که از view state استفاده کنم چون برخی از مرورگرها از کوکی پشتیبانی نمیکنند.به هر حال من ترجیح میدهم در صورت امکان از شسن استفاده کنم چون تا اینجای پروژه را از سشن استفاده کرده ا م ؟من واقعا چه کار کنم؟
با تشکر!

omid_Ahmadi
دوشنبه 29 فروردین 1384, 08:30 صبح
حالا قبل از اینکه سایت را ببندد با ر دیگر بخواهد به صفحه خرید مراجعه کند

متاسفم من منظورتون رو اشتباه متوجه شدم فکر کردم بعد از خروج کاربر از سایت و ورود مجدد او مدنظر شماست.

در سوالات قبلی که من پرسیده بودم گفته بودبد که میتوان از سشن استفاده کرد و مشکلش تنها این است
بله اگر کاربر بخواهد قبل از خروج بار دیگر به صفحه خرید برود میتوانید از Sessionها استفاده کنید اما از ViewState نمیتوانید چون ViewState ها فقط در همان صفحه قابل دسترسی هستند و اگر کاربر از یک صفحه به صفحه دیگری برود دیگر شما به ViewState صفحه قبلی دسترسی ندارید.
البته فکر کنم اگر از طریق Server.Transfer بین صفحات منتقل شوید دسترسی به ViewState صفحه قبلی از صفحه بعدی قابل اجرا باشد که باز هم منطقی به نظر نمیرسد و استفاده از Sessionها بهتر است.

Behrouz_Rad
دوشنبه 29 فروردین 1384, 09:17 صبح
شما یک مقدار مباحث رو قاطی کردید.
اگر می خواید که پس از خورچ کاربر از سایت، اطلاعات اون باقی بمونه، از Cookie استفاده کنید.
اگر کاربر Cookie ها رو غیر فعال کرده باشه، هیچ راهی نداره و مشکل کاربره.
اگر از Session استفاده کنید، زمانی که کاربر مرورگر رو ببنده، Session اش هم از بین میره.
واسه اینکه از رفتن کاربر به صفحه لوگین جلوگیری کنید، می تونید از Session استفاده کنید اما از این حالت بیشتر در ASP کلاسیک استفاده می شد.
باید بنویسید:

if FormsIdentity.IsAuthenticated

:wise1:

rohollahmahmoodiany
دوشنبه 29 فروردین 1384, 11:55 صبح
اقای راد و اقای احمدی ممنون!
ببخشید از اینکه این موضوع را کش دادم.
اقای راد من اگرچه تمام پاسخ شما و اقای احمدی را متوجه شدم ولی ان قسمت اخر را اصلا متوجه نشدم.این کد که شما نوشته اید چه کار میکند اگر امکان دارد کمی بیشتر توضیح دهید.!
if FormsIdentity.IsAuthenticated

AspNet
دوشنبه 29 فروردین 1384, 15:35 عصر
ببخشید فرق کوکی موقت با کوکی دائمی چیه؟
آیا کوکی های موقت همان session هستند؟

با تشکر

omid_Ahmadi
دوشنبه 29 فروردین 1384, 16:55 عصر
هر کوکی یک زمان Expire دارد که به طور پیش فرض برابر زمان بستن شدن سشن کاربر (خروج کاربر از سایت) است ولی شما این زمان رو میتوانید هر مقدار که میخواهید از شی DateTime قرار دهید و هر زمانی را که تعیین کنید تا آن زمان کوکی در کامپیوتر کلاینت باقی میماند.

آیا کوکی های موقت همان session هستند؟

من تا به حال این اصطلاح رو نشنیده بودم ولی فکر کنم منظور همان کوکی هایی است که هنگام خروج کاربر از سایت از بین میروند.

AspNet
دوشنبه 29 فروردین 1384, 17:30 عصر
درسته کوکی های موقت هنگام خروج کاربر از سایت از بین میروند.
بفرمایین با این اوصاف کوکی با سشن چه تفاوتی با هم دارند؟

omid_Ahmadi
سه شنبه 30 فروردین 1384, 09:40 صبح
خوب کوکیها در کامپیوتر کلاینت ذخیره میشوند ولی سشنها در سرور ذخیره میشوند.
کوکیها را کاربر میتونه غیر فعال کنه اما سشنها را نمیتونه.
کوکیها میتونند در کامپیوتر کلاینت باقی بمونند اما سشنها به محض خروج کاربر از سایت از بین میروند.
و...

AspNet
سه شنبه 30 فروردین 1384, 11:40 صبح
:) ok