PDA

View Full Version : مشکل با Verify کردن تراکنش ها (درگاه بانک سامان)

amirssh
جمعه 27 آذر 1388, 14:16 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز

بعد از بروز و رفع مشکلات مختلف برای ایجاد یه فروشگاه آنلاین روی وبسایتمون ، دوباره به مشکلی برخوردیم

مشکل اینه : وقتی خریدار پول رو واریز میکنه و تراکنش انجام میشه ، و اطلاعات تراکنش برای تکمیل فرایند خرید به وبسایت برمیگرده ، هنگامیکه میخوام از متد VerifyTransaction وب سرویس بانک سامان استفاده کنم ، این متد مقدار بازگشتی 18- رو برمیگردونه . در لیست خطاهای این متد اومده که اررور 18- بعمنای "نامعتبر بودن IP فروشنده" هست

این در حالیه که آیپی که موقع عقد قرارداد نوشته شده همین آیپی هست!

از دوستان کسی تا حالا به همچین مشکلی برخورده؟؟ ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

mehdi.mousavi
جمعه 27 آذر 1388, 14:42 عصر
هنگامیکه میخوام از متد VerifyTransaction وب سرویس بانک سامان استفاده کنم ، این متد مقدار بازگشتی 18- رو برمیگردونه . این در حالیه که آیپی که موقع عقد قرارداد نوشته شده همین آیپی هست! از دوستان کسی تا حالا به همچین مشکلی برخورده؟؟ ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

سلام.
من این مشکل رو داشتم. این مشکل دقیقا به این دلیل رخ داده بود که IP ثبت شده در بانک سامان متفاوت از IP سایت بود. با تماسی که با بانک گرفتم، اونها IP اصلی رو set کردن و مشکل برطرف شد. (البته ابتدا مطمئن بشید که اشکال از سمت شما نیست، مثلا سایت رو از روی localhost تست کنید و ... که در اینصورت، طبیعی هستش که IP مورد نظر شما با IP ثبت شده یکسان نباشه).

موفق باشید.

amirssh
شنبه 28 آذر 1388, 00:10 صبح
ممنون از پاسختون ، از سمت ما به احتمال زیاد مشکلی نیست و مشکل همون درست نبودن آیپی ست شده هست.

جناب mehdi6755 در مورد بانک سامان یک پیغام خصوصی فرستادم برای شما ، اگر لطف کنید جواب بدید ممنون میشم