PDA

View Full Version : سوال: لطفا یه نفر یه نمونه برنامه کوچیک که با معماری چند لایه باشه بزاره

tina.net
جمعه 27 آذر 1388, 13:24 عصر
سلام.
من خیلی وقته میخوام برنامه نویسی چند لایه یاد بگیرم ولی نتونستم.
فکر کنم با یه مثال کوچیک بهتر بتونم متوجه بشم.
اگه میشه یه نفر یه نمونه برنامه کوچیک که با معماری چند لایه باشه بزاره.
با تشکر

FastCode
جمعه 27 آذر 1388, 14:14 عصر
برنامه نویسی چند لایه برای تقسیم کار در برنامه های بزرگ انجام میشه.
و مفهومش اینه که فرم ها فقط فرم باشند و کلاس ها کارهای اونا رو انجام بدهند تا هیچ کدی بیش از یک بار نوشته نشود.

tina.net
جمعه 27 آذر 1388, 21:06 عصر
با تشکر از جناب FastCode.
توضیحتون خیلی مختصر و مفید بود، حالا صورت کلی کار دستم اومد.
ولی برای یاد گرفتن نیاز به یه نمونه دارم.

FastCode
شنبه 28 آذر 1388, 19:13 عصر
من چنین چیزی دارم ولی به خاطر Copyrights, حتی جرات نکردم بفروشمش.
41409
این برنامه 260000 خط و 120 فرم و 4 لایه است.
اگر می شد به همه اعتماد کرد 100% upload میکردمش.

sky_in_iran
شنبه 28 آذر 1388, 20:32 عصر
سلام دوست عزيز يه نمونه كد خيلي ساده ميذارم اميد وارم كمكت كنه اگه سوالي بود در خدمتم

FastCode
شنبه 28 آذر 1388, 21:04 عصر
1.دیتابیسش نیست.
2.خیلی عالیه ولی لازم نبود این همه پروژه درست کنی, میتونستی از چند تا فولدر استفاده کنی.
3.کوچک ترین موردی بود که تا حالا دیدم!

sky_in_iran
یک شنبه 29 آذر 1388, 09:33 صبح
دوست عزيز db قرار ندادم براي اينكه براي دوستمون كه تازه كارن ذهنيت خاصي به وجود نياد و فقط يه راهنمايي باشه .
درباره سوال دوم چون به صورت كتابخانه اي (فايل هاي dll) طراحي شده به خاطر اين جريان چندتا پروژه هست .
درباره كوچيكيش چون فقط آموزشيه همين
از اينكه وقت گذاشتي اين و ديدي و نظر دادي از شما خيلي سپاسگزارم

sara.f
یک شنبه 29 آذر 1388, 09:44 صبح
سلام دوست عزيز يه نمونه كد خيلي ساده ميذارم اميد وارم كمكت كنه اگه سوالي بود در خدمتم
با سلام
من نمی تونم این فایل را کامل download کنم، یعنی فقط 28 KB از اون download میشه.
نمیشه یه بار دیگه up کنید.

sky_in_iran
دوشنبه 30 آذر 1388, 17:22 عصر
دوست عزيز اين بار zip براتون گذاشتم انشا الله ديگه مشكلي نباشه

سمانه علوی فر
چهارشنبه 02 دی 1388, 12:40 عصر
دوست عزيز اين بار zip براتون گذاشتم انشا الله ديگه مشكلي نباشه

ای کاش این برنامه رو با دیتا بیس می ذاشتین
اجرا نمی شه

ولی خیلی ممنون
اگر اجرا می شد و می شد خط به خط اجراش رو دید خیلی مفید بود

sky_in_iran
چهارشنبه 02 دی 1388, 15:04 عصر
دوست عزيز تو چندتا پست قبل درباره اينكه چرا ديتابيس نذاشتم توضيح دادم نميخوام ذهنيت خاصي به وجود بياد شما يك ديتابيس accessb درست كن توش عمل درج اطلاعات و انجام بده اينجوري روند كار و بهتر متوجه ميشيد يه توضيح كليم درباره لايه بدم :
لايه comman براي معرفي جداول و فيلدها است شما به ازاي هر جدول يك كلاس تعريف مي كني
لايه dataaccess براي كار با بانك هست يعني تمام عملياتي كه با بانك انجام ميديد در اين لايست
لايه بيزينس براي گذاشتن فيلتر ها و چك كردن اطلاعاتي كه از ui مياد استفاده ميشود وارسال اطلاعات به تابع مورد نظر در لايه dataaccess يه جورايي ميشه گفت كار مديريت رو اطلاعات و انجام ميده
لايه UI كه معرف حضور هست

antisocial
چهارشنبه 02 دی 1388, 20:23 عصر
دوست عزيز تو چندتا پست قبل درباره اينكه چرا ديتابيس نذاشتم توضيح دادم نميخوام ذهنيت خاصي به وجود بياد شما يك ديتابيس accessb درست كن توش عمل درج اطلاعات و انجام بده اينجوري روند كار و بهتر متوجه ميشيد يه توضيح كليم درباره لايه بدم :
لايه comman براي معرفي جداول و فيلدها است شما به ازاي هر جدول يك كلاس تعريف مي كني
لايه dataaccess براي كار با بانك هست يعني تمام عملياتي كه با بانك انجام ميديد در اين لايست
لايه بيزينس براي گذاشتن فيلتر ها و چك كردن اطلاعاتي كه از ui مياد استفاده ميشود وارسال اطلاعات به تابع مورد نظر در لايه dataaccess يه جورايي ميشه گفت كار مديريت رو اطلاعات و انجام ميده
لايه UI كه معرف حضور هست
میبخشید در محل کار من همه ی لایه ها که البته لایه ی بیزنس هیچوقت جزو اونا نیست به صورت فایل های دی ال ال به پروژه اد شده و برنامه نویس نمیتونه به کدهای اونا دسترسی پیدا کنه. و تنها لایه ی UI قابل مشاهده است .میخواستم بدونم کدوم روش درسته؟مثه شما یا اینکه دی ال ال شده؟

sky_in_iran
پنج شنبه 03 دی 1388, 10:39 صبح
دوست عزيز دقيقا تفاوت و نميدونم نميخوام چيزي بگم كه شمارو به اشتباه بندازه اما فكر ميكنم (ايني كه ميگم كاملا نظر و برداشت شخصيه شايدم غلط باشه) به صورت كتابخانه اي طراحي موجب ميشود كه امنيت كار در كارهاي گروهي بالا بره چون تو كارهاي گروهي وظايف و كارا تقسيم شده و معلومه و نبايد كسي از كار شما خبر داشته باشه يا اينكه شما از نوع اتصال به بانك اطلاع داشته باشي به خاطر اين به صورت كتابخانه اي طراحي ميشه

mahdi87_gh
پنج شنبه 03 دی 1388, 11:58 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=194557

Kubuntu
چهارشنبه 08 آذر 1391, 18:46 عصر
سلام بچه ها!!

برنامه چندلایه من "program.cs" نداره! چجوری اضافه کنم؟!

ممنون از راهنمایی بموقع شما

hosseinrasouli
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 08:59 صبح
شاید بدردتون خورد
http://barnamenevis.org/showthread.php?384081-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-3-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%87