PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توان یک فرم را در زمان اجرا ذخیره کر ؟

amireto
جمعه 27 آذر 1388, 20:40 عصر
چگونه می توان یک فرم را در زمان اجرا همرا با اشیائ روی آن ذخیره کرد ؟
اگر بخوام دقیقتر بگویم :
در حال نوشتن یک نرم افزار شبیه سازی مدارهای منطقی هستم
میخواه وقتی یک مدار را بستم بتوانم آن را ذخیره کنم
مثلادر زمان اجرا یک کیت And را که از نوع user control است را بر روی فرم قرارداده و بتوانم آن را ذخیره و بعدا آن را باز کنم

fjm11100
شنبه 28 آذر 1388, 10:01 صبح
دوست عزيز شما تنها بايد نام كنترلها و مشخصات آنها را در فايل خود ذخيره كنيد بعد دوباره موقع باز كردن آن فايل را خوانده و آن كنترلها در زمان اجرا بسازيد و به فرم خود اضافه كنيد.
البته امكان ساخت كد از فرم هم هست اما هم سخت تره هم غير منطقي و پر اشكال

sd.CSharpProgrammer
شنبه 28 آذر 1388, 12:47 عصر
راه اصولی و منطقی اش اینه که برای هر کدوم از اجزا (حتی فرم ها) و تمام موجودیت های برنامه ات کلاسهای مناسبی بنویسی و هنگام ذخیره اون کلاس ها رو در قالب یک فایل serialize کنی.

موفق باشی

amireto
یک شنبه 29 آذر 1388, 14:18 عصر
راه اصولی و منطقی اش اینه که برای هر کدوم از اجزا (حتی فرم ها) و تمام موجودیت های برنامه ات کلاسهای مناسبی بنویسی و هنگام ذخیره اون کلاس ها رو در قالب یک فایل serialize کنی.

موفق باشی
میشه کمی در مورد serialize کردن توضیح دهید

fjm11100
یک شنبه 29 آذر 1388, 15:06 عصر
serialize كردن كاريه كه تو اشياء خودت را ميتواني تبديل به داده هايي قابل ذخيره شدن، يا انتقال كني اما گمان نكنم به كار شما بياد. در مورد كار شما بهتره خصوصياتي از قبيل location يا size و خصوصيات ويژه اي كه براي كنترلت تعريف كردي را جمع آوري و ذخيره كني. بعد موقع لود شدن صفحه طراحيت ميتوني اين خصوصيات را بخوني و اشيا، موجود را بسازي و با اون خصوصيات تنظيم كني.
احتمالا خط يا مدار هم داري كه اونا رو هم بهتره مختصاتشون رو ذخيره كني بعد موقع لود ترسيم كني