PDA

View Full Version : آموزش silverlight

mnasrin
جمعه 27 آذر 1388, 21:33 عصر
دوستان کسی جایی را می شناسه که silverlight آموزش بده به صورت حرفه ای ؟

majid325
شنبه 28 آذر 1388, 09:05 صبح
قرار هست تحلیل داده ها با استاد مفاخر یه دوره مختص WPF و silverlight برگزار کنه

mnasrin
پنج شنبه 03 دی 1388, 10:53 صبح
من آخه پروژه پایانی ام درموردsilverlight تا اون موقع که بخواهند کلاس بگذارند خیلی طولانی میشه
جای دیگه ای رو سراغ ندارید؟

mnasrin
پنج شنبه 03 دی 1388, 10:54 صبح
یا کسی رو نمی شناسید که silverlight کار کرده باشه؟

hezare
یک شنبه 06 دی 1388, 22:42 عصر
fad.ir
موسسه فراتر از دانش بزودی یک کلاس سیلورلایت و دبلیو پی اف ثبت نام میکنه .. لطفا درخواست کنین کلاس رو زودتر بر گزار کنن .. زود هم ثبت نام کنین تا به حد نصاب برسه

arastou_edu
یک شنبه 13 دی 1388, 09:35 صبح
دوستان سلام
من کلاس های سیلورلایت مهندس مرتضوی را به شما پیشنهاد می کنم این کلاس ها توسط جامعه فناوری اطلاعات برگزار میشه.شروع دوره های آموزشی هم از اواخر بهمن ماهه.برای اطلاعات بیشتر میتونید به سایت www.itsociety.ir (http://www.itsociety.ir) مراجعه کنید.

sunn789
جمعه 30 بهمن 1388, 09:13 صبح
من یه نظر بگم نمیدونم چرا اینقدر به کلاس رفتن مسررید وقتی که خود ماکروسافت با اون همه MSDN وجود داره وه بسیار به تجربه دیدم که تمرین خود شما و استفاده از MSDN بیشتر از کلاسها کار میکنه
یه خاطره بگم : سال 82 پیش با اینکه رشتم کامپیوتر تبود و از متغیر چیزی نمیدونستم با 4 تا از دوستان که کامپیوتر خونده بودن تصمیم گرفتیم برنامه نویسی یاد بگیریم به هر موسسه بود سر زدیم (تهران نیستیم)اخر سر یه نفر پیدا شد که در ازای 1 میلیونن تومن قرار شد از طرف یک موسسه به ما برنامه نویسی یاد بده اول یک میلیون رو گرفت و... بعد هم ار روی تنها کتاب c# اون زمان شروع کرد به یاد دادن و بعد 20 جلسه رفت از ما 5 نفر دو نفرمون شروع کردیم به برنامه نویسی بعد از مدت کوتاهی که از سایت ماکروسافت اون هم با DialUp فهمیدم که اصلاً چیزی یاد نداده الان همبا کمک دوستان همین وب سایت و سایت www.windowsclient.net فقط wpf و نزدیک به یک ماه است که از Silverlight استفاده میکنم که دیگه مقرون به صرفه نیست با windows app های قبلی و یا با ASP.net قبلی استفاده کنم
ببخشید زیاد شد فقط خواستم گفته باشم شاید کمکی کنه
شب خوش

mehdi_turbo
دوشنبه 10 اسفند 1388, 16:21 عصر
ایا silverlight قابل مقایسه با AJAX میباشد یل خیر ؟

araz_pashazadeh
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 16:38 عصر
کسی از دوستان کتاب در این مورد نداره واسه دانلود بزاره
ممنون می شم

misoft.ir
یک شنبه 16 اسفند 1388, 09:58 صبح
سلام
کتاب زبان اصلی زیاده.
اما فارسی رو من در اینترنت ندیدم.
persiadevelopers (http://www.persiadevelopers.com/books/default.aspx)

asefy2008
یک شنبه 16 اسفند 1388, 15:45 عصر
یه کتاب فارسی هست که تابستان 87 اولین چاپش بود :
آموزش کاربردی Silverlight 2
نویسنده : کریستین ونز
مترجمین :
دکتر ستاره ثاقب حسین پور - مهندس الهام ثاقب حسین پور
ناشر : انتشارات نما
(می تونه برای ابتدا خوب باشه )
موفق باشد

asefy2008
یک شنبه 16 اسفند 1388, 15:46 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=128488&page=2

sunn789
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 22:29 عصر
اما توصیه من به دوستان استفاده از سایت msdn و فیلمهای اموزشی خود سایت ماکروسافت هست و بهتره فیلمهای wpf رو هم ببینید و یا در مورد اون هم چیز بخونید تا مسلط تر باشید

heller
سه شنبه 17 فروردین 1389, 19:51 عصر
ایا silverlight قابل مقایسه با AJAX میباشد یل خیر ؟
مطمئمنا خیر!
چون silverlight و ajax کاملا از نظر کاربرد با هم متفاوت هستند . ای جکس برای فرار از کدهای زیاد جاوا اسکریپت و همین طور صرفه جویی در رفت و برگشت داده ها بین سرور استفاده میشه در صورتی که Silverlight کاملا متکی به سرور استفاده میشه ، در ضمت دو ساختار کاملا متفاوت و کاربردهای متفاوت هم دارند . به عنوان مثال هرگز برای ساختن صفحه ثبت نام از silverlight استفاده نمیشه اما برای نشون دادن فیلم در یک صفحه چرا! امیدوارم مفید باشه .

a1053r
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 23:19 عصر
من با silverlight کار کردم راستش خیلی قوی اما یک سری نواقص رو در خودش داره مثل RTL-UTF-8 و سایر مواردش اگه کمک خواستین در خدمتم حتی 1 سایت رو هم با SIlverlight نوشتم.و کارشم درسته اما خوب گفتم مشکلاتی هم داره

reza_62
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 21:15 عصر
من با silverlight کار کردم راستش خیلی قوی اما یک سری نواقص رو در خودش داره مثل RTL-UTF-8 و سایر مواردش اگه کمک خواستین در خدمتم حتی 1 سایت رو هم با SIlverlight نوشتم.و کارشم درسته اما خوب گفتم مشکلاتی هم داره

در silverlight 4 می گن حل شده

a1053r
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 11:22 صبح
نه متاسفانه حل نشده

taghvajou
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 14:58 عصر
نه متاسفانه حل نشده
مهندس گیر نده! حل شده!

bahmanbit
سه شنبه 17 بهمن 1391, 10:10 صبح
من 2 ساله دارم silverlight کار میکنم.میتونیم همکاری کنیم.راستی مشکل RTL-UTF-8 هم حل شده.
bahmanbit@gmail.com

hakim22
سه شنبه 17 بهمن 1391, 12:51 عصر
کسی از دوستان کتاب در این مورد نداره واسه دانلود بزاره
ممنون می شم

اصولا سیلورلایت خیلی فرق داره با Ajax و اصلا با هم قابل مقایسه نیستند ! یعنی دو مقوله ی جدا از هم هستند.
سیلورلایت بیشتر شبیه JavaFX و Flash است. ولی از هر دوی اینها قابلیتهای بیشتری داره .
در حالی که AJAX یک فریم ورک بر مبنای JavaScript است و در کنار HTML مفهوم داره

hakim22
سه شنبه 17 بهمن 1391, 12:57 عصر
برای آموزش من شخصا آموزش های Lynda رو پیشنهاد می کنم. آموزش کامل Silverlight 5 به صورت ویدیویی و خیلی روان گفته شده است(به زبان انگلیسی)
در ضمن Channel9 مخصوص microsoft که John Papa هر هفته قابلیت های silverlight رو با کمک اعضای تیم توسعه دهنده ی silverlight آموزش میده بسیار مفیده.

در ضمن خوب است کنفرانسهای PDC و MIX رو دانلود کنید. که هر ساله مایکروسافت میزاره و قابلیتهای جدید محیط Silverlight رو معرفی می کنه.(از همون سایت Channel9)

شما می توانید با ویدیو شروع کنید و بعد در کتابهای مقدماتی و مرجع غرق بشید !
من حدود 2 سال است که به صورت تخصصی در زمینه ی silverlight کار میکنم و واقعا از این تکنولوژی لذت میبرم.

به نظر من کلاس رفتن فایده ای نداره . چون این تکنولوژی به خودی خود جدیده و اصولا کسی نمیتونه بیاد بگه 20 ساله اینکارست و میتونه همه ی موارد رو در آموزش پوشش بده !

برای من و برای خیلی دیگر از دوستانم اینطوری که ما شروع به برنامه نویسی می کنیم و هر وقت به مشکلی خوردیم از اینترنت کمک میگیرم و راه چاره براش پیدا می کنیم. چون تا چشم بهم بزنید نسخه ی بعدی میاد و روشها و تکنیکها تغییر میکنه و ... و منتظر استاد و منبع فارسی و کلاس موندن اشتباهه !