PDA

View Full Version : Ereorr های عجیب در هنگام اجرا کردن برنامه

V60
یک شنبه 28 فروردین 1384, 10:07 صبح
من بعضی وقتها که می خواهم برنامه را در دلفی کمپایل کنم با پیغامهایی روبه رو می شوم که مربوط به حافظه و یااز Dll ها می باشد پیغامها اینجوریند

out of memory while expanding Memory Stream
بعد که این پیغام خطا را کلیک می کنم یک پیغام دیگه می آد
Access violation at address 005239c7 in module coreide60.bpl Read of address 00000008
و بعضی وقتها هم این یکی می آد
access violation at address in madule ntdll.dll .read of address 0a39a010
لطفا راهنمایی کنید اشکال از برنامه من است یا از دلفی
آخه من دلفی را بر روی چندین دستگاه نصب کردم و این پیغام را می دهد
البته باید بگم که همیشه این پیغام را نمی دهد و گاها اتفاق می افتد و وقتی این پیغام می آید تا ریست نکنم بی خیال نمی شود ، راستی برنامه ای که رویش کار می کنم حدود 150 تا فرم دارد ، ممکن است به خاطر این باشد؟
متشکرم[/code]

Delphi-Clinic
یک شنبه 28 فروردین 1384, 10:31 صبح
راستی برنامه ای که رویش کار می کنم حدود 150 تا فرم دارد ، ممکن است به خاطر این باشد؟

دلایل متعددی برای خطاهای فوق میشه ذکر کرد.
بعنوان مثال آزاد نشدن حافظه فرمهایی که در زمان اجرای برنامه ایجاد می شوند و ..........

access violation at address in madule ntdll.dll .read of address 0a39a010

این خطا هم مربوط به عدم مدیریت صحیح عملکرد برنامه در شبکه است.

hr110
یک شنبه 28 فروردین 1384, 13:41 عصر
شما فرمهاتون رو runtime ایجاد میکنید یا design time؟

این تعداد فرم برای ایجاد در لحظه اجرا برنامه حافظه و زمان بسیاری میطلبد بنابراین بهتره است که هر فرم را در زمانی که نیاز دارید ایجاد کرده و بعد از استفاده تخریب کنید.

V60
دوشنبه 29 فروردین 1384, 00:27 صبح
راستش من فرمها را وقتی ایجاد می کنم که پروژه داره اجرا می شود یعنی همان ابتدای پروژه
راه دیگری که جناب مدیر بخش (HR100) بیان کرده اید را می شود کمی بیشتر توضیح بدهید
متشکرم

hr110
دوشنبه 29 فروردین 1384, 06:45 صبح
راستش من فرمها را وقتی ایجاد می کنم که پروژه داره اجرا می شود یعنی همان ابتدای پروژه
شما هر زمان که نیاز دارید فرمتان را ایجاد و سپس تخریب کنید به این شکل:

Application.CreateForm(TForm1,Form1);
Form1.SetParams;
Form1.ShowModal;
Form1.Free;

V60
دوشنبه 29 فروردین 1384, 13:24 عصر
متشکرم امتحان می کنم

V60
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 00:29 صبح
آقا راستی یادم رفت بهتان بگم
من در برنامه ام یک splash دارم که با توجه به کارش قبل از اینکه هیچ فرمی ایجاد شود این فرم ایجاد می شود
این ایرادهایی که دلفی می گیرد درست است که در زمان اجرا کردن برنامه می باشد ، ولی باور کنید فرم splash من ظاهر نمی شود ، تازه وقتی که این ایرادها را با ok رد می کنم بعضی وقتها حتی نمی توانم پروژه ام را ذخیره کنم ( save) و با زدن این دکمه باز هم همان پیغامها داده می شود و تا از برنامه خارج نشوم و سیستم را logoff نکنم درست نمی شود .
چرا :(