PDA

View Full Version : سوال: جمع و تفریق ساعت

farshidati
شنبه 28 آذر 1388, 12:00 عصر
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
من در برنامه ای که برای کارگزینی می نویسم به مشکلی برخوردم که نمی دونم چیکار کنم
مشکل اینه که می خوام مقدار ساعتی رو که طرف مرخصی رفته در کادری که مخصوص ساعت باشه یعنی ( : ) بگیره و از مرخصی طرف کم کنه و هر ماه که می گذره به صورت خودکار 2 روز و 4 ساعت یعنی 20 ساعت به حق مرخصی اون اضافه کنه .
برای اوردن چنین کادری که مخصوص گرفتن ساعت باشه و همچنین جمع و تفریقشون باید چیکار کنم . تشکر از اینکه راهنماییم می کنین.

naserrezaee
شنبه 28 آذر 1388, 13:10 عصر
دوست من يه راه اينه كه ساعت رو اول به دقيقه تبديل كني سپس عمليات رياضي روش انجام بدي بعد دوباره به سات تبديل كني

farshidati
یک شنبه 29 آذر 1388, 14:47 عصر
چطور کادری داشته باشم که خودکار 2 عدد اول ورودی رو به عنوان ساعت و دوعدد بعدی رو به عنوان دقیقه بگیره و وسط اونها خودکار دو نقطه (:) بندازه ؟

quantomquery
دوشنبه 30 آذر 1388, 07:56 صبح
چطور کادری داشته باشم که خودکار 2 عدد اول ورودی رو به عنوان ساعت و دوعدد بعدی رو به عنوان دقیقه بگیره و وسط اونها خودکار دو نقطه (:) بندازه ؟

سلام
توی textchange

if len(text1.text)=2 then
text1.text=text1.text+":"
end if

vbhamed
دوشنبه 30 آذر 1388, 23:00 عصر
سلام
براي كادر ساعت از كامپوننت Codejock Xtreme Suite Pro استفاده كن
براي جمع و تفريق ساعت هم روش دوستمون naserrezaee (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=79394) خوبه
يعني مقدار ساعتت رو كلا به دقيقه تبديل كن، جمع و تفريق رو انجام بده و بعد دوباره به ساعت و دقيقه برگردون