PDA

View Full Version : آپديت شدن كوئري در فرم

ryonis
شنبه 28 آذر 1388, 20:46 عصر
دوستان من يك كواري دارم كه روي فرم قرارش دادم. بعد از تغيير فيلدهاي فرم تا زماني كه به ركورد بعدي بريم مقادير كواري تغيير نمي كند. چه كنيم؟
البته دو تا راه به نظرم مي رسه، نمي دونم درسته يا نه!
1- در حالت On Timer فرم عبارت Refresh رو استفاده كنم
2- در حالت OnChange فيلدم عبارت Refresh رو بذارم

لطفاً راهنمايي بفرمائيد... متشكرم

مهدی قربانی
شنبه 28 آذر 1388, 21:01 عصر
سلام
برای چی می خواین که قبل از خروج از رکورد جاری اطلاعات ذخیره بشه دلیل خاصی داره ؟

nabeel
یک شنبه 29 آذر 1388, 10:03 صبح
سلام

گو اینکه باید سئوال موجود در تاپیک شماره 2 رو همچنان مد نظر داشه باشید ولیکن

1- در حالت On Timer فرم عبارت Refresh رو استفاده كنم

منطقی نیست , زمان وقوع تایمر الزاماً همخوانی با درخواست و هدف شما نداره

2- در حالت OnChange فيلدم عبارت Refresh رو بذارم

این رویداد در حین تغییر صادر میشه , در حالی که شما باید بعد از اعمال تغییر کار به روز رسانی رو انجام بدید

...... با تمام این اوصاف , گو اینکه هنوز مشخص نیست برای چه کاری این فعالیت رو میخواید انجام بدید ولی به نظر میاد رویداد After Update مناسبتر باشه

موفق باشید

ryonis
یک شنبه 29 آذر 1388, 12:16 عصر
دوستان گلم! ببينيد يه تعداد پايانه داريم كه داراي دو وضعيت A و B هستند. در فرمي كه امكان تغيير وضعيت پايانه رو به هر دو حالت داره يك query رو به صورت SubForm گذاشتم كه توش تعداد پايانه هاي داراي وضعيت A و B رو نشون ميده.
حالا مي خوام اگه وضعيت يك پايانه رو از A به B تغيير دادم بلافاصله به تعداد B ها يكي اضافه بشه. اين كار در فرم من تا زماني كه به ركورد بعدي نرم انجام نميشه و تعداد پايانه ها هماني است كه قبل هم بود.
اميدوارم توضيحم كافي بوده باشه

nabeel
یک شنبه 29 آذر 1388, 12:32 عصر
سلام

پاسخ شما در همون پس قبلی داده شد , رویداد مورد نظر After Update هستش

حالا اگه مشکل خود کد مورد نظره , با توجه به اینکه فرمودید به صورت Subform هستش , باید کل Subform رو Requery کنید

Requery با Refresh متفاوته و درعین شبیه بودن ظاهری , نتایج متفاوتی رو در بر دارن

موفق باشید