PDA

View Full Version : چک کردن فایل qtintf70.dll

ahmad_n80
یک شنبه 29 آذر 1388, 10:02 صبح
سلام
من میخوام وجود فایل qtintf70.dll رو در پوشه system32 قبل از اجرای برنامه چک کنم که اگر وجود نداشت ، فایل رو از مسیر دیگه ای در در system32 کپی کنم . چون اگه این فایل در system32 نباشه اجرای برنامه با پیغام خطا مواجه میشه.
لازم به ذکر است که اگر این فایل وجود نداشته باشه در همان ابتدا قبل از Initialize شدن برنامه خطا داده میشود و تقریبا مکانی برای چک کردن فایل وجود ندارد.
چه باید کرد؟
با تشکر.

vcldeveloper
یک شنبه 29 آذر 1388, 10:26 صبح
می تونید قبل از Application.Initialize در فایل DPR، با استفاده از تابع FileExists وجود آن را چک کنید.

جدای از مطلب فوق، چرا دارید از CLX استفاده می کنید؟ به قابلیت های آن نیاز دارید، یا اینکه همینطوری پروژه را بصورت CLX تعریف کردید؟ پروژه های عادی دلفی نیازی به qtintf70.dll ندارند، فقط پروژه های CLX آن را نیاز دارند.

ahmad_n80
شنبه 12 دی 1388, 08:25 صبح
سلام آقای کشاورز
من قبل از Application.Initialize ، از دستور fileExists استفاده کرده بودم ولی قبل از اینکه به اونجا برسه خطا می ده .
در مورد clx هم من استفاده خاصی ازش نکردم ولی ظاهرا یه جاهایی تو برنامم هست که از unit هایی استفاده میکنن که با Q شروع شده ( کار گرافیگی ) و طبق تحقیقات اینها باعث خطا میشود و حذف اونها سخته ؟
حالا چه باید کرد؟

vcldeveloper
شنبه 12 دی 1388, 11:58 صبح
حالا چه باید کرد؟
حرف Q را از ابتدای نام آن یونیت ها حذف کنید، و سعی کنید پروژه را مجددا کامپایل کنید.