PDA

View Full Version : سوال: سرعت کم در باز کردن فرم ها در شبکه

ASDGHM85
یک شنبه 29 آذر 1388, 13:54 عصر
سلام
من یک بانک اطلاعاتی در اکسس درست کردم و جداول آن را اسپلیت کردم ولی موقعی که روی یکی از سیستم ها فرمی باز است و بطور هم زمان بخواهم همان فرم را در سیستم دیگری در شبکه باز کنم باز کردن آن خیلی طول می شود و گاهی وقت ها تا 1 دقیقه طول میشکد لطفا مرا راهنمایی کنید تا این مشکل را حل کنم. با تشکر

bita_ziba77
سه شنبه 01 دی 1388, 11:38 صبح
سلام
من یک بانک اطلاعاتی در اکسس درست کردم و جداول آن را اسپلیت کردم ولی موقعی که روی یکی از سیستم ها فرمی باز است و بطور هم زمان بخواهم همان فرم را در سیستم دیگری در شبکه باز کنم باز کردن آن خیلی طول می شود و گاهی وقت ها تا 1 دقیقه طول میشکد لطفا مرا راهنمایی کنید تا این مشکل را حل کنم. با تشکر

با سلام
دوست گرامس شما بهتر است ديتابيس خود را به SQL Server منتقل نماييد كه هماهنگي كامي با شبكه و همچنين استفاده همزمان با چندين كاربر داشته و سرعت تبادل اطلاعات بسيار بالاتر است.
باجستجو در سايت روش انتقال آمده است.
با تشكر

amrabady
سه شنبه 01 دی 1388, 22:46 عصر
يعني مي شه در عين حالي كه فرم ها و ريپورتها در اكسس است در عين حال جداول در اس كيو ال باشد؟

ali190
چهارشنبه 02 دی 1388, 18:38 عصر
با سلام
میشه بیشتر توضیح بدید که چطور میشه اکسس رو به sql لینک داد؟من خیلی دنبال اینکار رفتم اما نشد.تورو خدا یکم بیشتر توضیح بدید .چون این افت سرعت رو من هم دارم و واقعاً واسم دردسرساز شده.

sajjad_kochekian
چهارشنبه 02 دی 1388, 20:31 عصر
شما فقط جداول خود را به اس کیو ال می برید
و داخل فایل اکسس جداول آن را لینک می کنید و استفاده می کنید

ali190
جمعه 04 دی 1388, 20:06 عصر
فرض کنید که من فرمهامو بر طبق جداول اکسس ساخته ام . حالا جداول sql‌رو در اکسس لینک میکنم .خب فرمهایی که من طراحی کردم بر طبق جداول اکسس بود آیا باید دوباره فرمهارو براساس این جداول اس کیوال بسازم؟یعنی باید دوباره برنامه ام رو طراحی کنم.فرض کنید که من یه برنامه بر پایه جداول اکسس داشتم .حالا تصمیم گرفتم از جداول اس کیو ال استفاده کنم.آیا باید دوباره فرمهارو از نو طراحی کنم؟(بحث bound و unbound بودن فرمها به جداول)
خواهشاً توضیح بدن اساتید بزرگوار.
ممنون
اجرتون با سیدالشهدا

bita_ziba77
دوشنبه 07 دی 1388, 12:42 عصر
فرض کنید که من فرمهامو بر طبق جداول اکسس ساخته ام . حالا جداول sql‌رو در اکسس لینک میکنم .خب فرمهایی که من طراحی کردم بر طبق جداول اکسس بود آیا باید دوباره فرمهارو براساس این جداول اس کیوال بسازم؟یعنی باید دوباره برنامه ام رو طراحی کنم.فرض کنید که من یه برنامه بر پایه جداول اکسس داشتم .حالا تصمیم گرفتم از جداول اس کیو ال استفاده کنم.آیا باید دوباره فرمهارو از نو طراحی کنم؟(بحث bound و unbound بودن فرمها به جداول)
خواهشاً توضیح بدن اساتید بزرگوار.
ممنون
اجرتون با سیدالشهدا

با سلام
دوست گرامي شما مي توانيد جداول در sql server باشد و شما با فرم هاي access كار كنيد :
با توجه به مقاله زير:

www.fontstuff.com/ebooks/free/fsLinkingToSQLServer.pdf

با تشكر

mehdi_fiz
دوشنبه 07 دی 1388, 14:18 عصر
سلام دوست عزیز bita_ziba77

با توجه به ای مقاله فقط می توان یک ارتباط ثابت داشت آیا راهی وجود دارد که بتوان ارتباط دینامکی بر قرار کرد و هنگامی که نرم افزار در کامپیوتر دیگری نصب شد نیاز نباشد دوباره این مراحل انجام شود و خود نرم افزار این ارتباطات را برقرار کند قبلاً از همکاری شما کمال تشکر را دارم

ali190
دوشنبه 07 دی 1388, 17:33 عصر
با ز هم من دوسئوال دارم:
1-آیا میشود من فرمهایی که رو که با جداول اکسس باند بودند رو حالا با جداول موجود در اس کیو ال باندشون کنم؟(
من مقاله رو دانلود کردم ، مشابه این مقاله رو از تالار اس کیو ال دانلود کردنم ولی مشکل من دقیقاً اینجاست که چطور میتونم قرمهایی رو که قبلاً با جداول اکسس لینک بودن و حالا جداول اس کیو ال من با رنگ سبز به داخل اکسس آمده و به نوعی لینک شده ، حالا چطور میتونم این فرمهارو با این جداول جدید لینک کنم.البته یکبار من با تغییر نام جداول به حالت اکسس ، قبل از لینک ، تونستم فرمهامو باندشون کنم و لی قابلیت ورود داده رو بهیچ وجه نداشت.یعنی فرمها م خاصیت فقط read only داشت.
)2-آیا اجرای این روش تاثیری بر روی مسئله افت سرعت من دارد.یعنی با این روش سرعت ورود اطلاعات با فرمها بالاتر میرود؟

dadsara
دوشنبه 07 دی 1388, 17:52 عصر
سلام

و لی قابلیت ورود داده رو بهیچ وجه نداشت.یعنی فرمها م خاصیت فقط read only داشت.

بخاطر اینکه جدول شما فیلد کلیدی ندارد

ali190
دوشنبه 07 دی 1388, 21:22 عصر
با ز هم من دوسئوال دارم:
1-آیا میشود من فرمهایی که رو که با جداول اکسس باند بودند رو حالا با جداول موجود در اس کیو ال باندشون کنم؟(
من مقاله رو دانلود کردم ، مشابه این مقاله رو از تالار اس کیو ال دانلود کردنم ولی مشکل من دقیقاً اینجاست که چطور میتونم قرمهایی رو که قبلاً با جداول اکسس لینک بودن و حالا جداول اس کیو ال من با رنگ سبز به داخل اکسس آمده و به نوعی لینک شده ، حالا چطور میتونم این فرمهارو با این جداول جدید لینک کنم.البته یکبار من با تغییر نام جداول به حالت اکسس ، قبل از لینک ، تونستم فرمهامو باندشون کنم و لی قابلیت ورود داده رو بهیچ وجه نداشت.یعنی فرمها م خاصیت فقط read only داشت.
)2-آیا اجرای این روش تاثیری بر روی مسئله افت سرعت من دارد.یعنی با این روش سرعت ورود اطلاعات با فرمها بالاتر میرود؟
جناب dadsara اگر میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید.خواهشاً
داریم به جاهای خوبی میرسیم.

bita_ziba77
سه شنبه 08 دی 1388, 09:11 صبح
با ز هم من دوسئوال دارم:

جناب dadsara اگر میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید.خواهشاً
داریم به جاهای خوبی میرسیم.

با سلام
در اكسس 2007 در منوي Database tools در قسمت Move data وسپس در sql server شما مي توانيد جداولي كه قبلا در اكسس ساخته شده است را به بانك اطلاعات Sql server انتقال دهيد.

در رابطه با افزايش سرعت در Sql serverنيز بسيار بيشتر از اكسس در شبكه مي باشد و بيشتر نرم افزارهاي موجود سعي مي كنند كه بانك هاي اطلاعاتي خود در شبكه ها را به Sql server منتقل نمايند.

با تشكر