PDA

View Full Version : سوال: گزینه ی Tag در properties

shahrzad87
یک شنبه 29 آذر 1388, 14:52 عصر
سلام
در برنامه های تحت ویندوز چطور از tag برای نمایش نام button به صورت فارسی و انگلیسی استفاده می شود؟

Open-Source
یک شنبه 29 آذر 1388, 19:46 عصر
میشه منظورت رو واضح تر بگی؟!!!!!!!!!!!!!!!!

shahrzad87
یک شنبه 29 آذر 1388, 23:14 عصر
میشه منظورت رو واضح تر بگی؟!!!!!!!!!!!!!!!!

منظورم اینه که وقتی می خوایم نام یک button را هم به صورت فارسی و هم انگلیسی نمایش بدیم، باید در text اون نام انگلیسی و در tag اون نام فارسی رو بنویسیم درسته؟
بعدش باید چه کار کنیم؟

sara.f
یک شنبه 29 آذر 1388, 23:18 عصر
منظورم اینه که وقتی می خوایم نام یک button را هم به صورت فارسی و هم انگلیسی نمایش بدیم، باید در text اون نام انگلیسی و در tag اون نام فارسی رو بنویسیم درسته؟
بعدش باید چه کار کنیم؟
سلام شهرزاد جان
سوالت نامفهومه!
منظورت از نام button چیه؟
آخه text که متن button هست، نه اسمش.
در ضمن منظورت از انگلیسی و فارسی بودنش چیه و کجا میخوای اینو نمایش بدی؟ توی فرم؟

shahrzad87
یک شنبه 29 آذر 1388, 23:36 عصر
سلام شهرزاد جان
سوالت نامفهومه!
منظورت از نام button چیه؟
آخه text که متن button هست، نه اسمش.
در ضمن منظورت از انگلیسی و فارسی بودنش چیه و کجا میخوای اینو نمایش بدی؟ توی فرم؟

سلام خوبی سارا جون؟
یک button روی فرم گذاشتم می خوام اسمی که روی button هست هم به صورت فارسی و هم انگلیسی نمایش داده بشه. در پنجره properties در قسمت text نام انگیلیسی رو نوشتم و در tag باید نام فارسی رو بنویسم؟

sara.f
یک شنبه 29 آذر 1388, 23:45 عصر
سلام خوبی سارا جون؟
یک button روی فرم گذاشتم می خوام اسمی که روی button هست هم به صورت فارسی و هم انگلیسی نمایش داده بشه. در پنجره properties در قسمت text نام انگیلیسی رو نوشتم و در tag باید نام فارسی رو بنویسم؟
متاسفانه من تا به حال با همچین سوالی برخورد نکردم، خوب وقتی text را به صورت انگلیسی نوشتی، منظورت چیه که فارسی هم نمایش بده؟
ببینم، منظورت اینه که وقتی موس را روی اون button نگه می داریم، نامش به صورت فارسی هم در کنارش نمایش داده بشه؟

shahrzad87
یک شنبه 29 آذر 1388, 23:57 عصر
متاسفانه من تا به حال با همچین سوالی برخورد نکردم، خوب وقتی text را به صورت انگلیسی نوشتی، منظورت چیه که فارسی هم نمایش بده؟
ببینم، منظورت اینه که وقتی موس را روی اون button نگه می داریم، نامش به صورت فارسی هم در کنارش نمایش داده بشه؟

کاربرد گزینه ی Tag در پنجره propertise میدونید؟ خب اگر بخواد وقتی موس را روی اون button نگه می داریم، نامش به صورت فارسی هم در کنارش نمایش داده بشه باید چکار کنم؟

یک سوال دیگه هم دارم، اگر بخوام فقط یک page از tabControl در زمان اجرا غیر فعال شه باید چکار کنم؟ اگر visible واسه TabControl رو false کنم کلش غیرفعال میشه و در peropertise هر page گزینه visible نداره.

saied_genius
دوشنبه 30 آذر 1388, 00:04 صبح
براي انتخاب هر يک از tab ها بايد از index موزد نظر آن استفاده کني.

مثال:

tabControl1.TabPages[0]

shahrzad87
دوشنبه 30 آذر 1388, 00:13 صبح
برای غیر فعال کردن tabpage ادامه این کد چی بنویسم؟

saied_genius
دوشنبه 30 آذر 1388, 00:25 صبح
متاسفانه tabpage نه امکان disable کردن دارد و نه امکان visible را false کردن.

براي غير فعال کردن tab بايد در رويداد Selectedindexchanged مربوط به tabcontrol ، کد زير را بنويسي:

private void tabControl1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (tabControl1.SelectedTab == tabPage2)
{
tabControl1.SelectedTab = tabPage1;
}
}

موفق باشيد.

shahrzad87
دوشنبه 30 آذر 1388, 00:48 صبح
یک سوال دیگه هم دارم، اگر بخوام وقتی موس را روی اون button نگه می داریم، نامش به صورت فارسی هم در کنارش نمایش داده بشه باید چکار کنم؟

shahrzad87
دوشنبه 30 آذر 1388, 00:52 صبح
پس توی این فرم چطور logistic را غیر فعال کرده؟