PDA

View Full Version : تداخل کار دو updatepanel در یک صفحه

bahar_engineer
یک شنبه 29 آذر 1388, 16:22 عصر
سلام

من توی یه صفحه دو تا update panel دارم . توی اولی دو تا دارپ داون لیست برای لیست استان ها و شهرستانهاست و توی دومی - که البته بالای اولی قرار داره - یه radiobuttonlist دارم که طبق انتخاب گزینه های اون یک یا چند تا گریدویو نمایش داده می شه

حالا موضوع اینه که وقتی گزینه "پیک موتوری" رو توی radiobuttonlist انتخاب می کنم مبلغ نهایی خرید نمایش داده می شه در صورتی که اگه گزینه "کارت به کارت" رو انتخاب کنم - که حالت پیشفرض در radiobuttonlist هست - مبلغ نهایی خرید با هزینه پستی جمع می شه ...

یعنی مبالغ نهایی خرید در این دو حالت خرید متفاوته

حالا زمانی که کاربر پیک موتوری رو انتخاب کرده باشه بعد در قسمت زیر صفحه یه فرم هم هست که باید پر کنه برای اطلاعات خریدار شامل آدرس و استان و شهر و ...

زمانی که کاربر پیک موتوری رو انتخاب کرده باشه بعد بیاد بخواد استان رو و شهر رو انتخاب کنه چون اون postback داره و البته توی updatepanel1 این پست بک انجام می شه ، radiobuttonlist هنوز روی حالت پیک موتوریه اما مبلغ نهایی خرید با هزینه پستی جمع شده یعنی با انتخاب استان و شهر ، radiobuttonlist با وجود اینکه روی گزینه مورد نظر یعنی پیک موتوری هست، مثل حالت پیش فرض خودش یعنی کارت به کارت عمل می کنه و مبلغ نهایی خرید رو با مبلغ پستی جمع می بنده

چرا این مشکل پیش می آد؟

یعنی نمی شه توی یه صفحه دو تا updatepanel داشت؟

چکارش باید بکنم؟

آیا می شه validationgroup برای هر کدوم جدا قرار بدم ؟ اونوقت دکمه submit که ارسال هست رو چکار کنم؟

ممنون می شم این سوال طولانی رو جواب بدین ! البته اگه چیزی ازش فهمیده باشین:لبخند:

Alireza_Salehi
یک شنبه 29 آذر 1388, 17:09 عصر
خاصیت UPdateMode رو در UpdatePAnel هاتون رون Conditional قرار بدید اونوقت می تونید دستی از توی کد هر کدوم رو که خواستید آپدیت کنید. (UpdatePanel1.Update)
یعنی وقتی توی یک پنلی postback شد در event مربوطه اون یکی پنل رو آپدیت کنید

raziee
یک شنبه 29 آذر 1388, 18:30 عصر
برای انتخاب دراب دون ها میتونی از کنترل CascadingDropDown استفاده کنی.
این مقاله رو ببین
http://www.30sharp.com/ShowArticle.aspx?nid=10&did=128&AuthorID=1