PDA

View Full Version : سوال: باز کردن فرم

masiha2500
دوشنبه 30 آذر 1388, 12:25 عصر
چند فرم دارم چطوری وقتی داخل یک فرم هستم یک فرم دیگه رو میتونم باز کنم البته من فرم هام رو با این تابع باز میکنم

public void Run(Form Child, Form Parent)
{
Child.MdiParent = Parent;
Child.Show();
}

slashslash2009
دوشنبه 30 آذر 1388, 14:01 عصر
Form4 frm = new Form4();
frm.ShowDialog();

Form frm = new Form4();
frm.ShowDialog();

masiha2500
سه شنبه 01 دی 1388, 08:44 صبح
اینجا من یک فرم والد دارم و بقیه فرم هام فرزند هستند اگه اینطوری بازشون کنم فرمهای مستقل میشن من میخام از داخل یک فرم فرزند یک فرم فرزند دیگه هم باز بشه

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 19 دی 1388, 12:39 عصر
سلام چوري مشه بطور هم زمان هر دو فرم را باز كرد

slashslash2009
شنبه 19 دی 1388, 13:08 عصر
در properties فرمتون این خاصیت رو true کن isMdicontainer بعدش اینم کد :

Form2 mdichildform = new Form2();
mdichildform.MdiParent = this;
mdichildform.Show();

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 19 دی 1388, 13:36 عصر
ممنون ولي فكنم حالا بايد فرم اصلي برنامه قفل كنيم كه تغير اندازه نداشته باشه درسته ؟
يا راحلي ديگه هم هست؟

FastCode
شنبه 19 دی 1388, 14:27 عصر
باید فرم main برنامتون توی یک متغیر static باشه و از اون استفاده کنید.

moharrami
شنبه 19 دی 1388, 16:34 عصر
بابا ملت چرا واسه این جور چیزا نمرید اول یه نمونه برنامه ببینید به خدا ادم دیگه حوصلش نمیکشه بیاد "برنامه نویس" از بس که سوالای سطحی و جوابهای غیر اصولی میبینه اینجا کمی به خودتون زحمت بدید.
برید همین satckoverflow ببینید چند تا از این سوالا میشه اونجا پیدا کرد والا به خدا اونا هم ادم مبتدی دارن فقط یکم زحمت کش تر از مان. چرا دنبال لقمه جویده شده میگریم هممون؟؟؟

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 19 دی 1388, 17:57 عصر
بابا ملت چرا واسه این جور چیزا نمرید اول یه نمونه برنامه ببینید به خدا ادم دیگه حوصلش نمیکشه بیاد "برنامه نویس" از بس که سوالای سطحی و جوابهای غیر اصولی میبینه اینجا کمی به خودتون زحمت بدید.
برید همین satckoverflow ببینید چند تا از این سوالا میشه اونجا پیدا کرد والا به خدا اونا هم ادم مبتدی دارن فقط یکم زحمت کش تر از مان. چرا دنبال لقمه جویده شده میگریم هممون؟؟؟

ببخشید جناب آفای غیر مبتدی میشه یک نمونه( لقمه جویده) بزارید ؟

slashslash2009
شنبه 19 دی 1388, 18:01 عصر
اسم یک فرومه satckoverflow ؟
خوب وقتی یکی یه چیزیو نمیدونه چه گناهی کرده بقیه هم قصد کمک کردن دارن دیگه البته قبول دارم حد اقل 90 درصد اصلا سرچ نمیکنن البته بعد از یک مدت یاد میگیرند چه طوری سرچ کنند

Saeed.Masoumi
یک شنبه 20 دی 1388, 00:15 صبح
اسم یک فرومه satckoverflow ؟
خوب وقتی یکی یه چیزیو نمیدونه چه گناهی کرده بقیه هم قصد کمک کردن دارن دیگه البته قبول دارم حد اقل 90 درصد اصلا سرچ نمیکنن البته بعد از یک مدت یاد میگیرند چه طوری سرچ کنند
دلیل نمیشه شما هم بیاید و جواب بدهید
یک سرچ بزنن تو فروم شاید 1000 تا مطلب در مورد همین موضوع پیدا بشه اگه براشون مهم باشه سرچ رو یاد می گیرند.
اگه جواشون رو ندین خودشون متوجه می شن باید برای فهمیدن تلاش کنن (دیگه یک سرچ رو نمیشه گفت تلاش)
به قول دوستمون Stackoverflow , codeproject ,.... تازه کار زیاد داره ولی به ندرت سوالات اینجوری دیده میشه و (شاید اصلا) جوابهایی اینجوری دیده میشه.میشه یکی برام توضیح بده اون قضیه متغیر استاتیکه چیه؟؟؟دوستان یا جواب ندین یا جواب سرسری و گمراه کننده ندین

ببخشید جناب آفای غیر مبتدی میشه یک نمونه( لقمه جویده) بزارید ؟شما دوست عزیز اگه همون جا که به شما واژه isMdicontainer داده شده بود می رفتین و یک سرچ توی گوگل راجع به این واژه می زدین مشکلتان حل میشدو این سوال رو مطرح نمی کردید:

ممنون ولی فکنم حالا باید فرم اصلی برنامه قفل کنیم که تغیر اندازه نداشته باشه درسته ؟
یا راحلی دیگه هم هست؟ می دونم الان شاید از دست من ناراحت شدید اما دیگه خیلی اعصاب می خواد آدم این چیزا رو ببینه و هیچی نگه صبر هم حدی داره دیگه الان 3 روزه به این فروم سر نزدم الان که سر می زنم می بینم 20 نفر راجع به باز کردن فرم سوال پرسیدن 20 نفر راجع به پاس دادن متغییر بین دو فرم و.... بعد جالبه میشه کسانی رو پیدا کرد که اومدن و به هر 20 نفر یکجور جواب دادن و جالب اینکه اکثرا هم با این جمله شروع میشه:
"یک متغییر استاتیک تعریف کنید........"
اگه جواب ندین خودشون می فهمن اشکال داشته سوالشون و روشهای دیگه رو امتحان میکنند
دوستان توجه کنید سوالاتی که می خواهید مطرح کنید سوالاتی باشه که به هیچ روشی به جواب آن نرسیده اید.
نه اینکه تا یه مشکلی پیش اومد بیاید اینحا و یک اکانت بسازید(شما اگه کهنه کارید که بیشتر مقصرید) و شروع کنید 20 تا 20 تا سوالات تکراری پرسیدن ....
سعی کنید ناراحت نشید بلکه تکرار نکنید

slashslash2009
یک شنبه 20 دی 1388, 00:44 صبح
این فروم خودش چندتا مدیر داره میدونن چیکار کنن اگه سوال خیلی تکراری باشه اونو حذف میکنند ولی در همین سوالات پیش پا افتاده بعضی وقتا چیزای جالبی نصیب همه میشه در ضمن خیلی ها نمیدونن اصلا باید چیو سرچ کنن و این اتفاقات میفته مثل همین واژه isMdicontainer از کجا بدونن چیه خوب تا به حال ندیدنش باید یکی بهشون بگه یا نه .

FastCode
یک شنبه 20 دی 1388, 09:15 صبح
امیدوارم جواب من پیش پا افتاده نباشه چون من خودم دارم این کارو انجام میدم.:عصبانی::عصبانی::عصبانی ::عصبانی::عصبانی::عصبانی::عصب انی:
فقط اون موقع می خواستم به قول شما لقمه حاضر آماده نفرستم که خود سوال کننده هم فکر کنه و یه چیز بهتر از من بسازه.:افسرده::افسرده:

private static Form_Main m_Current; public static Form_Main Current { get { return m_Current; } }
internal void ShowForm(Form Form)
{
try { if (Form.Text != "////Disabled") ShowForm(Form, Form); }
catch { /* this funny code is a check to know {the object is disposed or not.}.*/}
}
internal void ShowForm(System.Windows.Forms.Form Form, System.Windows.Forms.Control MainControl)
{
System.Threading.Thread t = new System.Threading.Thread(showForm);
Form.KeyDown += new KeyEventHandler(this.Form_Main_KeyDown);
Form.Activated += new EventHandler(Form_Activated);
Form.KeyPreview = true;
if (Form is FormEx)
{
((FormEx)Form).FormOptions.ApplyTo(Form, MainControl);
}
t.SetApartmentState(System.Threading.ApartmentStat e.STA);
t.Start(Form);
}
private void showForm(object Form)
{
try
{
Esfand.Win32.API.Windows.LoadKeyboardLayout("00000429", 1); //0x0000429 = 1033
Application.Run((System.Windows.Forms.Form)Form);
}
catch (ObjectDisposedException ex)
{
Interaction.ReportErr(ex);
/*never important*/
}
catch (Exception ex)
{
Interaction.ReportErr(ex);
System.Diagnostics.Debugger.Break();
}
}

اگر کافی نیست و پیش پا افتادست تمام namespace های reference شده رو هم میفرستم.
لطفا" زود بگید می خواهیدشون یا نه چون جدا کردنشون 2 3 روز وقت می خواد.

http://stackoverflow.com/users/179795