PDA

View Full Version : محدود کردن یک کمبوباکس در Datasheet به یک کمبو باکس دیگر

payam59
یک شنبه 28 فروردین 1384, 19:56 عصر
سلام
یک جدول (‌Book Details) با دو کلید اولیه به نامهای BookID و PrintID به منزله کد کتاب و نوبت چاپ دارم که باجدولی دیگر (Stock Details) با همان دو فیلد ، دارای ارتباط یک به چند میباشد .
فرم جدول می بایست بصورت Datasheet یا Countinues Form باشد. برای راحتی دو فیلد فوق را بصورت کمبوباکس تعریف کردم .
به چه صورت کمبوباکس PrintID را وابسته به کمبوباکس BookID کنم بطوریکه فقط نوبت جاپهای کتاب انتخابی در BookID نمایش داده شود؟ :گیج: :گیج:

(اگر نمایش فرم را بصورت Single Form باشد باید رکوردسورس کمبوباکس PrintID را مشروط کرد ولی در حالت DataSheet و Continues Form برای بیشتر از یک رکورد این کار مقدور نیست. :sad2: )

سنبله کار
سه شنبه 30 فروردین 1384, 08:17 صبح
در سورس PrintID باید فیلد BookID را مشروط به مقدار کتاب منتخب در فرم قرار دهید .
منتهی قبل از اکتیو شدن PrintID باید Requery شود تا در تمام رکوردها پس از انتخاب کتاب نوبت چاپ آن به روز شود .

payam59
سه شنبه 30 فروردین 1384, 08:46 صبح
سلام
با تشکر از سنبله کار عزیز
این هم راه حل کاملتر :
http://office.microsoft.com/en-us/assistance/HA011730581033.aspx

سنبله کار
سه شنبه 30 فروردین 1384, 11:11 صبح
خواهش می کنم .
بله مشروح راه حل پیشنهادی بنده در آن آدرس آمده است .

hhoura2006
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 10:25 صبح
سلام
من یه مشکل تو اکسس دارم... قضیه اینه که من این دیتا بیسی که Attach کردم رو ساختم. حالا اگر لطف کنین و دانلود کنین در قسمت انتهای main form دوتا combo box وجود داره.
باکس اول دسته هایی از بیماری ها است و باکس دوم زیر گروهها ی اون دسته ها... من می خوام با انتخاب یک گروه اصلی در باکس اول ، در باکس دوم فقط زیر گروههای مربوط به اون گروه فعال بشه و قابلیت انتخاب شدن داشته باشه...
در حال حاضر بعد از باز کردن دیتا بیس بیش از یک بار این امکان وجود نداره... برای بار دوم وقتی گروه اصلی تغییر می کنه دیگه زیر گروه قابل تغییر نیست.
من مدت زیادی سعی کردم تصحیحش کنم اما با کوئری هم کاری از پیش نبردم... لطفاً هرکی میتونه کمک کنه ، دریغ نکنه...:گریه:
بی نهایت ممنون

سنبله کار
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 10:37 صبح
اگه جستجو می کردید پیدا می شد با اینحال این کد رو اضافه کنید
Private Sub Combo24_AfterUpdate()
Combo28.Requery
End Sub

smderfan
شنبه 23 دی 1385, 22:24 عصر
با سلام
از این تاپیک بسیار خوب و نمونه های زیبای آن تشکر می کنم ...
یک مشکل در زمینه جستجو با کمبوباکس ها در اکسس داشتم نمونه رو اینجا گذاشتم لطفا کمک کنید.
http://www.savefile.com/files/410658
با تشکر.

smderfan
یک شنبه 24 دی 1385, 20:21 عصر
کسی نیست کمک کنه

سنبله کار
دوشنبه 25 دی 1385, 08:55 صبح
عجب مگه این چیزایی که بالای صفحه است به شما کمک نمی کنه ؟

صبا9841
دوشنبه 25 دی 1385, 09:43 صبح
با سلام
از این تاپیک بسیار خوب و نمونه های زیبای آن تشکر می کنم ...
یک مشکل در زمینه جستجو با کمبوباکس ها در اکسس داشتم نمونه رو اینجا گذاشتم لطفا کمک کنید.
http://www.savefile.com/files/410658
با تشکر.

جناب سنبله کار؛ از اینکه پست اشتباه ایجاد شد عذر میخواهم ولی وقتی مجدداً روی نمونه بالا کلیک کردم این صفحه باز شد. چون متوجه نشدم میخواستم بدانم (ازآنجاییکه اینجا مکان یادگیری است) نمونه در همین ضمیمه گذاشته شده ؟و کجای این صفحه است؟

smderfan
دوشنبه 25 دی 1385, 15:31 عصر
سلام
دست همه شما درد نکنه ...
من مدت کمی هست که با اکسل کار می کنم و ببخشید که زیاد سوال می کنم.
نمونه شاپرک خانم خیلی عالیه و منظور من هم به همین صورت است.
ولی ... اینجا مشکلی که ایجاد می شه اینه که در کمبوباکس دومی هم همان گزینه های کمبوباکس اولی قرار می گیره با این که من دقیقا مشابه نمونه کار کرده ام ولی فیلتر رو انجام نمی ده.
من می خوام در کمبوباکس اولی که نام شهر به عنوان گروه اصلی و شاخص است انتخاب بشه و در کمبوباکس دومی خیابان اصلی همان شهر نمایش داده بشه. ولی ....
از اساتید محترم خواهشمندم کمی تئوری در این مورد صحبت کنند ... با تشکر

شاپرک
دوشنبه 25 دی 1385, 15:37 عصر
انواع کمبو باکس :

smderfan
سه شنبه 26 دی 1385, 21:29 عصر
شاپرک عزیز با تشکر
می خواستم اگر بشه بیشتر توضیح بدی که در Row Source کمبوباکس اول - عبارت :
SELECT DISTINCTROW Publishers.PubID, Publishers.PubName FROM Publishers;
به چه صورت در این قسمت قرار گرفته (منظورم DISTINCTROW است)

شاپرک
چهارشنبه 27 دی 1385, 07:28 صبح
به چه صورت در این قسمت قرار گرفته (منظورم DISTINCTROW است)
یعنی چی به چه صورت قرار گرفته ؟
لطفا نمونه برنامه ات رو اینجا آپلود کن تا دوستان راهنمایی کنن .

morteza_2009
چهارشنبه 13 مهر 1390, 19:57 عصر
اخر این تاپیک به کجا کشید ؟ ... مساله حل نشد که ؟!!

می دونم کمبو باکس رو می شه چجوری به چیز دیگه ای ربط داد ... که با تغییرش چیزای دیگه و کمبو باکس دیگه تغییر بکنه ... مساله در اینه که در حالت datasheet برای فرم اینطور نمی شه ...

یعنی وقتی تو فرم میای یه کمبو رو تغییر میدی و میری رکورد بعدی تا کمبو رو تغییر بدی اولی هم تغییر می کنه ... چیکار می شه کرد ؟

chamanchi
چهارشنبه 01 خرداد 1398, 23:24 عصر
لطفا منم در این مطلب راهنمایی کنید
چطوری باید کاری کنم که وقتی اپراتوری که فرم رو داره پر می کنه وقتی که روی فیلد کومبوی عنوان قفسه عدد قفسه رو زد بره و کتابهای اون قفسه رو نشون بده به صورت لیستی و با زدن یه دکمه ای اون کتاب به یه کاربر تخصیص داده بشه
تا یه جاهایی تونستم اولین کومبو رو درست کنم که به دومی وصل بشه ولی بقیه اش رو بلد نیستم.
http://barnamenevis.org/showthread.php?555334-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D9%81%D8%B1%D9%85-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA&p=2414450#post2414450
150231