PDA

View Full Version : مشكل با sql

behroz1387
چهارشنبه 02 دی 1388, 20:24 عصر
دوستان عزيز با سلام
يه تايپك زدم اما به حاشيه رفت لطفا اگه ممكنه جوابم صريح بديد ممنون مي شم
من در برنامه ام اطلاعاتي را به ديتابيس sql ذخيره كرده و براي گزارش از آن استفاده مي كنم اما موقعي كه آن را روي كامپيوتر ديگري مي برم در موقع ذخيره و استفاده از ديتا بيس مشكل پيش مي آيد لطفا بگيد چكار كنم و اگه پروژه اي را در اين مورد بفرستيد ممنون مي شم
خيلي گشتم اما به نتيجه اي نرسيدم
باز هم از توجهتان ممنون هستم

slashslash2009
چهارشنبه 02 دی 1388, 20:41 عصر
منظورت چه مشکلی هست یعنی برنامت کار نمیکنه اگه اینجور باشه
1- شما باید فایل دیتابیستون رو در کامپیوتر دیگه هم Attach کنید و یا فایل Backup را Restore کنید
2- اگر کارای بالا را کردین و دوباره خطا میده مشکل از کانکشن استریگ است

bpzone
چهارشنبه 02 دی 1388, 20:44 عصر
سلام دوست عزیز
لطفاً دقیقتر توضیح بده
چه مشکلی ؟
چه erorri ؟

behroz1387
چهارشنبه 02 دی 1388, 20:56 عصر
دوست عزيز من در كامپيوتر ديگه sql express را نصب كردم و تنها چيزي كه نصب شد كانفيگريشن تولز بود و جايي براي اتچ كردن نداشت آيا اشتباه نصب كردم يا بايد همراه آن چيز ديگري هم نصب مي كردم

slashslash2009
چهارشنبه 02 دی 1388, 21:12 عصر
در نسخه sqlexpree قسمت اکسپلورر وجود نداره و نمیشه با فایلهای دیتابیستون کار کنید
دوست من واسه Attach کردن باید در برنامت کدشو بنویسی البته میتونی از روش restore کردن فایل Backup هم استفاده کنی چون خودش فایلتو attach هم میکنه من این راهو به شما توصیه میکنم .
نکته مهم : شما وقتی که در ویژوال استدیو یک دیتابیس درست میکنید خودش Attach میشه .

behroz1387
چهارشنبه 02 دی 1388, 21:35 عصر
دوست عزيز آيا اين كانكشن استرينگ صحيح است
cnn.ConnectionString =(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\naff.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
كه نام ديتا بيس naff و uer id برابر sa و پسورد برابر tasd است
ممنون مي شم اگه نحوه صحيح كد را بنويسيد واقعا نياز دارم

slashslash2009
چهارشنبه 02 دی 1388, 22:01 عصر
فکر میکنم صحیح باشه ولی من تابه حال با این روش کار نکردم به صورت مجزا Attach میکنم . ولی روش Restore backup خیلی بهتره این کد منه واسهattach کردن:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.\\sqlexpress;Initial Catalog=master;Integrated Security=True");
SqlCommand com = new SqlCommand();
com.CommandText = "sp_attach_db @dbname = 'نام دیتابیس', " +
" @filename1 = '" + filename1 + "', " +
" @filename2 = '" + filename2 + "'";
com.Connection = con;
try
{
con.Open();
com.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("اتصال به درستی برقرار شد");
con.Close();
MessageBox.Show("فایل فعال شد پایان\nدوباره برنامه را اجرا کنید متشکرم");
Application.Exit();
}
catch
{
MessageBox.Show("نام سرور را درست وارد کنید");
}
راستی اگر فایلتونو Detach نکرده باشد نمیتونید Attach کنیدش واسه همین اکثرا از روش restre backup میرن که واقعا هم لازمه در برنامتون باشه یعنی یک قسمت که از دیتابیستون بکاپ بگیره و بعد بتونید اون فایل بکاپ را ریستور کنید که
توی همین تاپیکایی که الان میبینید یک مثال هست