PDA

View Full Version : گفتگو: MDE To Exe

nabeel
پنج شنبه 03 دی 1388, 09:16 صبح
سلام

چند روز پیش یکی از کاربران مقاله ای رو بر روی سایت قرار دادن ولی متاسفانه بدون دلیل , تاپیک رو خودشون حذف کردن ! ( مثل بسیاری از شایعه هایی که این روزه به مدت چند دقیقه روی سایتهای خبری میمونن و بعد حذف میشن )

بنده این مطلب رو دوباره درج میکنم تا به نقد و بررسی اون به صورت علنی بپردازم

فعلاً مابقی دوستان مطالعه بفرمایند تا بنده بعداً نظر خودم رو هم در همین جا درج کنم

البته این نقد کلیه و تمامی جوانب سئوالات مطرح شده تبدیل فایلهای MDE به Exe رو در بر میگیره و در گوشه ای از اون به نقد این مقاله میرسیم ( حداکثر چند خط )

به هر حال در نقد و بررسیهاست که بسیاری مشکلات و سردرگمی های علمی کاربران حل و فصل میشه .

این شما و این هم MDE To Exe !

خدانگهدار - یا حق

ali190
شنبه 05 دی 1388, 16:36 عصر
باسلام
دوستان گرامی من یه نمونه از کار رو پیدا کردم که کار دوست خوبمون آقای موسی عربی هستش.در این برنامه فایل اکسس کاملاً مخفی شده و تقریباً غیرقابل دسترسیهو در زمان اجرای برنامه macro sequrity اکسس خودبه خود بر روی low میرود.از اساتید خواهش میکنم یکم در مورد این مطلب که چطور میتونیم محصول نهایی خود رو به این فرم در آوریم که فکرکنم ترکیبی از اکسس و ویژوال بیسیک و یک برنامه جانبی دیگه هست توضیح بدن تا بقیه بچه ها هم از این روش استفاده کنند.همچنین اگر میشه این روش رو نقد کنید (مزایا و معایب).
اگر دوستان میخوان توضیح بدن خواهشاً روش فوق رو بصورت الگوریتمی توضیح بدن که مورد استفاده تمامی کاربران باشه.
ممنون و متشکر

kamrankam
شنبه 05 دی 1388, 22:14 عصر
نمی دونم اگر منظورشما دسترسی بطور کلی به فایل اصلی ، قابل دسترسی که هست این هم فایل اصلی اکسس

hoshy345
یک شنبه 06 دی 1388, 09:13 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز اگه امکان داره نحوه ساخت و دسترسی برای فایلهای مشابه را توضیح دهید
با تشکر مجدد از شما و دیگر اساتید محترم

ali190
یک شنبه 06 دی 1388, 18:48 عصر
نمی دونم اگر منظورشما دسترسی بطور کلی به فایل اصلی ، قابل دسترسی که هست این هم فایل اصلی اکسس

بنظرم اگر شیفت برنامه بسته بود دیگه نمیشد کاریش کرد.بهر حال اگر میشه دوستان لطفکنند و بگن چطور میشه با این روش به یک همچین سطح امنیتی دست پیدا کرد؟

ali190
سه شنبه 08 دی 1388, 21:19 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی بالاخص جناب nabeel
فکر کنم اساتید گرامی این تایپیک رو به باد فراموشی سپردند .این تایپیک خیلی داغ ایجاد شد و خیلی زود هم از دور خارج شد..فکر کنم اگر روی این تایپیک کار بشه بتونه خیلی خوب باشه.
جناب nabeel بی صبرانه منتظر نقد و بررسی شما (که همیشه مسائل رو به طرز استادانه ای موشکافی میکنید ) هستم.
یاعلی

nabeel
سه شنبه 06 بهمن 1388, 21:20 عصر
ضمن سلام

و با تشکر از دوستانی که در این غیبت کوتاه مدت , بنده رو مورد لطف قرار دادن و با بنده در ارتباط بودن , به پاس این دوستی , سعی میکنم این مطلب رو باز کنم تا انشا ا... مشکلات و ابهامات اون دوستان هم مرتفع بشه
مطلب رو به مرور در چند سر فصل باز میکنم

در يك جمله كوتاه ميتونم بگم كه مقاله MDE To Exe در واقع اشاره ای به فرآیند تبدیل فایل MDE به فایل اجرایی نداره چرا که اساساً این عملیات امکان پذیر نبوده و در واقع به نحوه ایجاد یک Loader اشاره داره که به نظر میاد بهتر باشه عنوان مقاله به عنوانی مرتبط تر تغییر پیدا کنه تا منجر به برداشت غلط از سوی خوانندگان نشه
این روش و مقاله مورد اشاره از چندین جهت قابل نقد و بررسیه گو اینکه تلاش این دوست نیز بی تقدیر نیست و مطلب پیش رو نه به جهت زیر سئوال بردن این مقاله بلکه تنها به جهت قیاس اون مطالب با موضوعاتی استاندارد تر و روال مند تر هستش که در مقاله به اونها اشاره ای نشده و در واقع گامی در جهت تکمیل موضوع هستش البته در بخشهایی به فراخور موضوع به تقابل با اون هم منجر میشه .

استفاده از نرم افزار AutoIt
نرم افزار Autoit بر اساس مستندات موجود , جهت اتوماسیون و انجام برخی روال از پیش تعریف شده مورد استفاده قرار میگیره و در واقع جهت کار با اون نیاز به Script نویسی دارید
به نظر بنده استفاده از این نرم افزار لزومی نداره و به جزو صرف وقت اضافه مورد دیگه ای رو حاصل نمیکنه همونطوری که یکی از دوستان هم مثال زدن اون عملیات رو بدون اتکا به Autoit و با با استفاده از VB هم میشه به انجام رسوند .
ولی در ادامه یک مشکل اساسی وجود داره و اون هم اینکه چرا اجرای برنامه به واسطه یک Loader باید در دستور کار قرار بگیره ( جدای از اینکه توسط Autoit و یا VB اقدام به آماده سازی اون کرده باشید ) , اونهم در جایی که فاقد کارایی مطلوبی هستش و راههای جایگزین و استاندارد تر در نزدیکی شما قرار داره , با هم نگاهی به برخی از اونها میندازیم که البته در اینجا به صورت گذرا به اونها اشاره میکنم و در صورت نیاز اون رو در آینده بسط میدم :
در بخشی از مقاله به نحوه اختصاص سوییچ در هنگام اجرا برنامه اشاره شده , به طور مثال سوییچ x macro جهت اجرای ماکرویی خاص در ابتدای برنامه
با هم این مورد و روال پیشنهای در این مقاله رو مورد بررسی قرار میدیم :
شما Loader مورد نظر رو توسط Autoit آماده میکنید
شورت کاتی رو به این Loader اختصاص میدید
این Loader رو اجرا میکنید و در نهایت فعالیت مورد نظر شما به انجام میرسه ( اجرای ماکروی مورد نظر )
راه حل جایگزین و استاندارد چیه :
مگر غیر از اینه که توسعه دهنده ها از برنامه های Setup ساز جهت نصب برنامه هاشون استفاده میکنن ( از جمله نگارنده محترم مقاله )
چرا تنظیمات رو توسط خود برنامه Setup ساز به انجام نمیرسونید
شورت کاتی رو به خود فایل اکسس انتساب بدید و در بخش Arguments مربوط به Shortcut مورد نظر , سوییچ و یا آرگومان خاص خودتون رو درج کنید ( کلیه برنامه های Setup ساز این قابلیت رو دارن , فقط ممکنه واژه اون متفاوت باشه )
در این حالت دیگه نیازی به Loader هم وجود نداره ( حداقل در بخش این تنظیم خاص )

استفاده از Loader به دلایل متعددی توصیه نمیشه که انشاا... به مرور با اونها آشنا میشید

خدا نگهدار تا فرصتی دیگه

ali190
سه شنبه 06 بهمن 1388, 23:52 عصر
با سلام خدمت دوستان بالاخص جناب nabeel
دوستان اگر برناممه آقای دستگردی رو دیده باشند:
http://dastgerdb.ir/files/Hesabdari%20Erfan.zip (http://dastgerdb.ir/files/Hesabdari%20Erfan.zip)
متوجه میشوند که بهیچوجه نمیتوان فایل اکسس برنامه ایشون رو دید یا بهش دسترسی داشت.وبرنامه وقتی اجراء شد سکیوریتی اکسس به low تغییر پیدا میکنه.این واقعاً جالبه.
در ضمن فایل برنامه به فرمت Anbardari.pip تبدیل شده (pip) خوب وقتی یک برنامه اینقدر امنیتش بالا میره و کاربر به فایل اکسس برنامه دسترسی نداره(جهت ویرایش احتمالی یا به اصطلاح حک شدن برنامه) از نظر من خیلی عالیه و روش جالبیه.من از شما اساتید و بزرگان استدعا دارم به من این حقیر و سایر دوستان گرامی توضیح بدید که چطور میتونیم برنامه نوشته شده خود رو با این روش حفاظت کنیم.حالا با AutoIt یا vb .باز هم از استاد nabeel که این تایپیک رو ایجاد نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارم.امید است که این بحث بسیار زیبا انشاء الله به نتیجه برسه تا دوستان از این مطلب هم استفاده کنند.خواهشی که دارم اینه که اگر قراره در این راستا آموزشی ارائه بشه بصورت گام به گام و همراه مثال باشه.
از اینکه سرتون رو درد آوردم معذرت میخوام.
یاعلی

alirezabahrami
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 09:52 صبح
با سلام خدمت دوستان بالاخص جناب nabeel
دوستان اگر برناممه آقای دستگردی رو دیده باشند:
http://dastgerdb.ir/files/Hesabdari%20Erfan.zip (http://dastgerdb.ir/files/Hesabdari%20Erfan.zip)
متوجه میشوند که بهیچوجه نمیتوان فایل اکسس برنامه ایشون رو دید یا بهش دسترسی داشت.وبرنامه وقتی اجراء شد سکیوریتی اکسس به low تغییر پیدا میکنه.این واقعاً جالبه.
در ضمن فایل برنامه به فرمت Anbardari.pip تبدیل شده (pip) خوب وقتی یک برنامه اینقدر امنیتش بالا میره و کاربر به فایل اکسس برنامه دسترسی نداره(جهت ویرایش احتمالی یا به اصطلاح حک شدن برنامه) از نظر من خیلی عالیه و روش جالبیه.من از شما اساتید و بزرگان استدعا دارم به من این حقیر و سایر دوستان گرامی توضیح بدید که چطور میتونیم برنامه نوشته شده خود رو با این روش حفاظت کنیم.حالا با AutoIt یا vb .باز هم از استاد nabeel که این تایپیک رو ایجاد نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارم.امید است که این بحث بسیار زیبا انشاء الله به نتیجه برسه تا دوستان از این مطلب هم استفاده کنند.خواهشی که دارم اینه که اگر قراره در این راستا آموزشی ارائه بشه بصورت گام به گام و همراه مثال باشه.
از اینکه سرتون رو درد آوردم معذرت میخوام.
یاعلی
سلام
حقیر بعنوان کسی که از هردو روش AutoIt و vb استفاده کرده و می کنم باید عرض نمایم از AutoIt یا vb ، برای اجرای فایل اکسس با پسوند های مختلف ، غیر از پسوندهای mde و mdb که مخصوص فایل های اکسس می باشند (مثل dll ، pip و ...) استفاده میشود و هیچ کمکی در بالابردن امنیت فایل اکسس نمی نمایند .در واقع تنها حسن استفاده از موارد فوق بعنوان loader این است که در هنگام اجرای برنامه ، ظاهر اکسس مخفی میشود .
اگر میخواهید در برنامه های اینچنینی وارد محیط اکسس شوید مراحل زیر را انجام بده :
1- پسوند فایلی که احتمال میدهید فایل اکسس است را به mde تغییر بده
تذکر:با توجه به اینکه بیشتر برنامه نویسان اکسس برنامه های ارائه شده خود را برای عدم دسترسی به کد های آن ، کامپکت می نمایند ، احتمال اینکه پسوند فایل mde باشد بیشتر از این است که پسوند آن mdb باشد.
2-به احتمال قوی ، کلید شیفت برنامه توسط برنامه نویس غیر فعال شده است . پس در صورتی که با پائین نگه داشتن کلید شیفت نتوانستید پنجره دیتابیس اکسس را مشاهده کنید ، ابتدا توسط نرم افزاری که کلید شیفت را فعال می کند آن را فعال و با پائین نگه داشتن آن وارد محیط اکسس ( محیطی که که کلیه آبجکت های اکسس شامل جداول ، کوئری ها ، فرم ها و ... قابل مشاهده است )شوید.
موفق باشید

nabeel
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 17:59 عصر
ضمن سلام
فیلم پیوست نحوه اختصاص یک آرگومان رو به یک Shortcut در برنامه Setup ساز Tarma Installer به نمایش میذاره , در مابقی نرم افزارها هم روال به همین صورته
در واقع شما با این امر نیازی به Loader جهت انجام این کار ندارید

پسوند فایلی که احتمال میدهید فایل اکسس است را به mde تغییر بده
نیازی به حدس و گمان نیست
فایلهای اکسس با توجه به اینکه به نوعی ذاتاً برنامه هایی چند کاربره هستن ، در داخل دیتابیس برخی تنظیمات رو در خصوص قفل کردن رکورد ها به همراه داره ، هر فایل اکسس در هنگام اجرا ، اقدام به ایجاد فایلی موقتی همنام با فایل اصلی ولیکن با پسوند ldb میکنه این فایل در واقع تنظیمات قفل کردن رکوردها رو در داخل خودش داره
شما هر وقت برنامه رو اجرا کردید و دیدید اینجور فایلی هم در کنار برنامه ایجاد شد ، قطعاٌ با یک دیتابیس Access روبرو هستید
نام فایل ldb رو به خاطر بسپارید و فایل همنام مجاور اون رو تغییر پسوند بدید

در واقع تنها حسن استفاده از موارد فوق بعنوان loader این است که در هنگام اجرای برنامه ، ظاهر اکسس مخفی میشود
در حالت عادی هم امکان انجام اون وجود داره ( فکر کنم قبلاً دوستانی مطالبی در این خصوص نوشتن )

و در نهایت یک توصیه , به دنبال مخفی سازی نباشید چرا که هم زمان خودتون رو تلف می کنید و هم با ضریب 1000% !!!! شکست میخوردید !!
ابزارهای مانیتورینگ موجود تمام این ترفندها رو به راحتی بی تاثیر میکنن , به طور نمونه برنامه Filemon یکی از اونهاست

دقت کنید که شما نمیتونید به این جمله اتکا کنید که اطلاعات اکثر کاربرها در حدی نیست که بتونن این کارها ( دور زدن ) رو انجام بدن , برنامه ها همیشه توسط افراد مطلع کرک میشن و در اختیار همون کاربرها قرار میگیرن , این ترفندها برای اونها زمانبر نیست

موفق باشید

nabeel
شنبه 10 بهمن 1388, 17:24 عصر
در بخش دوم آموزش به نحوه اعمال تنظیمات Security Level می پردازیم
در ابتدا توضیحی گذار خواهم داشت بر این قابلیت :
اکسس دارای امکانی داخلی بوده که بر اساس آن ، به جهت جلوگیری از اعمال عملیات تخریبی از سوی کدهای موجود در داخل برنامه ، اقدام به ایجاد محدودیتهایی به صورت اولیه مینماید .
بر اساس این محدودیتها و با توجه به سطح محدودیت اعمال شده :
کد قابلیت اجرا نداشته ، کد پس از اخذ تاییدیه به اجرا در می آید و یا اینکه کد بدون هیچگونه محدودیتی به اجرا در خواهد آمد .
بسیاری از توسعه دهندگان از نمایش این پیغام در حالتی که کاربر نهایی اقدام به نصب برنامه مینماید ، خرسند نبوده و مایل به یافتن راهی جهت رفع این محدودیت میباشند . حالت سوم تنظیمات ، تنظیم مورد نظر و دلخواه این دسته از توسعه دهندگان است .

در فیلم آموزشی ارائه شده نحوه انجام این کار به ساده ترین حالت ممکن آموزش داده شده است :

توضیح :
به همراه این فیلم دو فایل با نامهای Access 2003.reg و Access 2007.reg نیز عرضه شده اند .
این دو فایل تنها به جهت سهولت و افزایش سرعت شما ارائه شده اند تا از طریق Import نمودن این تنظیمات به داخل برنامه SetUp ساز خود ، در زمانی کمتر به هدف نهایی دست یابید .
ناگفته پیداست انجام این امر به صورت دستی و از طریق ایجاد سوییچها به صورت معمول در داخل خود برنامه SetUp ساز نیز امکان پذیر میباشد . ( این روش در فیلم آموزش داده نشده است )
فایل Access 2003.reg جهت اعمال تنظیمات در Access 2003 و فایل Access 2007.reg جهت اعمال تغییرات در Access 2007 مورد استفاده قرار میگیرد .
لازم به یادآوری نیست که Access 2003 بر اساس استانداردهای نامگذاری Microsoft به Access 11 مشهور بوده و Access 2007 به Access 12 مشهور میباشد .
با انجام این تنظیمات در برنامه SetUp ساز خود ( در اینجا Tarma Installer ) و تحویل آن به کاربر ، پس از نصب برنامه ، پیغامی از سوی Access مشاهده نخواهد شد .
در این بخش آموزشی نیز به دنبال مبحث قبلی ، درخواهید یافت که اعمال تنظیمات از طریق Loader امری مظاعف بوده که موضوعیتی نیز نخواهد داشت .
در صورتی که این مباحث با استقبال مواجه شود ، این مقوله در آینده ادامه یافته و بیشتر از پیش مورد واکاوی قرار خواهد گرفت .
و در توضیحی کوتاه به دوستانی که با استفاده از Loader به دنبال افزایش ایمنی برنامه خود میباشند :
Loader نه تنها باعث افزایش ایمنی نخواهد شد بلکه به طرزی باور نکردنی موجب ایجاد شکاف امنیتی در برنامه شده که راه را بر کرکر هموارتر از قبل مینماید .
استفاده از Loader در زنجیره امنیتی نرم افزار ، اشتباهی محرز بوده که امید است این مورد در برنامه ها استفاده نگردد ( از جمله نگارنده محترم مقاله که بخشی از قفل نرم افزار خود را به این بخش پاس نموده اند )
اینگونه فایلهایی تنها جهت دابل چک نمودن یک پروسه امنیتی میتوانند مفید واقع شوند که این امر شروط و پیچیدگیهای خاصی را نیز با خود به همراه خواهد آورد . ( که در نمونه های موجود این امر دیده نمیشود )

با آرزوی موفقیت برای دوستان

pmoshir
دوشنبه 19 بهمن 1388, 11:07 صبح
ببخشید جناب نبیل ولی تو فایل ضمیمه این دوتا فایل(Access 2003 Access 2007) مشاهده نمیشه؟؟؟؟:متفکر:

nabeel
دوشنبه 19 بهمن 1388, 18:01 عصر
سلام pmoshir

ولی تو فایل ضمیمه این دوتا فایل(Access 2003 Access 2007) مشاهده نمیشه؟؟؟؟

با تشکر از تذکر به جای شما , مورد اصلاح شد

با خوندن مطلب شما هم خوشحال شدم و هم ناراحت !

خوشحال از بابت اینکه یکی خطا رو اعلام کرد و در واقع برای خودش ارزش قائل شد چرا که اینجا همه حق دارن که پس از صرف زمان , حداقل با مطلبی اشتباه و یا ناقص مواجه نشن و در این مواقع گناه به گردن ارسال کننده مطلبه

و ناراحت از اینکه 47 دانلود و بعد از گذشت 9 روز هیچ کسی متوجه نشده بود و اطلاع نداد ( ایرادی به این وضوح دیگه بحث فنی نیست که بخوایم یکی رو استاد و دیگری رو شاگرد بنامیم ! )

واقعاً این شبه داره به وجود میاد که این فایلها رو چه کسایی دارن دانلود میکنن و اصلاً برای چی دانلود میکنن !؟

و آیا واقعاً این طیف به دنبال یادگیری هستن !!!! و یا تکلیفی هست که به اجبار بر دوششون قرار گرفته !

ا... اعلم

موفق باشید pmoshir عزیز , در صورتی که مشکلی بود بنده در خدمتم

pmoshir
سه شنبه 20 بهمن 1388, 09:57 صبح
با تشکر فراوان از شما جناب نبیل

یه خواهش دارم لینک دانلود برنامه prama installer رو میتونید برای من و تمامی دوستان بزارید.فکر میکنم با این کار مشکل من و بسیاری از دوستان رو حل میکنید.
با تشکر

abas1388
سه شنبه 20 بهمن 1388, 10:44 صبح
با تشکر فراوان از شما جناب نبیل

یه خواهش دارم لینک دانلود برنامه prama installer رو میتونید برای من و تمامی دوستان بزارید.فکر میکنم با این کار مشکل من و بسیاری از دوستان رو حل میکنید.
با تشکر
سلام
آیا این کار با برنامه های Setup ساز دیگر هم میتوان اجرا کرد مثل Smart Install Maker یا wise ، یا فقط با برنامه prama installer قابل انجام است ؟ من با ستاپ ساز Smart Install Maker نتوانستم انجام بدهم .
با تشکر

nabeel
سه شنبه 20 بهمن 1388, 22:55 عصر
سلام
در پاسخ pmoshir اگرامی
نرم افزار Tarma QuickInstall در این لینک (http://www.tarma.com/download/tin2.exe)قابل بارگذاری هستش , شماره سریال اون هم با جستجو در داخل اینترنت قابل دستیابیه

و لیکن در پاسخ abas1388
این کار توی Smart Install Maker هم قابل اعماله ( به روش ورود فایل )
در بخش Registry بر روی دکمه + کلیک کنید ( سمت راست پایین )
و در صفحه باز شده بر روی دکمه Import کلیک کنید و ...
...............................
البته ظاهراً عده دیگه ای از دوستان از نرم افزار Smart Install Maker استفاده میکنن که اون هم به نظر میاد گزینه مناسبی باشه ، ولی خوب به هر حال بنده از اون استفاده نمی کنم ( علت خاصی هم نداره )
هر دو فاقد پیچیدگی هستن و با توجه به اینکه در پروسه نصب اکسس قاعدتاً پیچیدگی زیادی وجود نداره ، همین دو ، گزینه های خوبی بوده و نیازی به استفاده از برنامه های SetUp ساز دیگه ، احساس نمیشه
البته به نظر میاد کار با Tarma راحتتر باشه و دسترسی به تنظیمات رو با تنوع و راحتی بیشتری مهیا کرده باشه ، ولیکن Smart Install Maker هم اینترفیس فارسی رو پشتیبانی میکنه ، هر چند با ظاهری آشفته ولی به هر حال این قابلیت رو Tarma® QuickInstall نداره ( فعلاً به زبانهای اون اضافه نشده ، شاید هم هیچ وقت اضافه نشه ) ولیکن با توجه به وجود زبان عربی در اون و مشاهده خروجی در اون حالت ، به نظر میاد این شرکت خیلی اصولی تر و منطقی تر داره با مقوله بومی سازی کنار میاد .
با توجه به اینکه بنده هیچ وقت برنامه هام رو با Setup فارسی عرضه نکردم ( و نخواهم کرد ) ، از اینرو این گزینه برای بنده فاقد اهمیت هستش
چونکه یه نظریه ساده دارم :
کاربری که در اجرای یک برنامه Setup ساده مشکل داشته باشه صد در صد باید قید فروش محصول رو ( که به قطع کار کردن با نرم افزار از اجرای Setup سخت تره ) ، به اون مشتری خاص زد ، این خریدار دردسر ساز میشه و بهتره عطای اون رو به لقائش ببخشید ! بهتره به فکر تامین منابع مالیتون از فردی به غیر از اون مشتری باشید ! ( حتی شده باشه قرض کردن از دیگران و پس ندادن پول !!! )

با توجه به اینکه امکان قرار دادن نرم افزارهای ک-ر-ک شده در داخل فروم وجود نداره , لینک دانلود نسخه های کامل هر دو رو به زودی در داخل وبلاگم قرار میدم

لطفاً اگر سئوالی در خصوص این دو نرم افزار داشتید , به تالار مربوطه مراجعه کنید چرا که با عنوان تاپیک مغایره

موفق باشید

pmoshir
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 12:47 عصر
با تشکر از شما ولی من یه مسیر پیدا کردم که میشه دانلودش کرد

http://www.softsia.com/Tarma-QuickInstall-download-d9kh.htm

pmoshir
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 13:53 عصر
جناب نبیل یک بزرگواری کنید
نحوه قراردادن اکتیوایکسها به همراه ریجیستر شدنشون که در برنامه به کار رفته رو در installer آموزش بدید لطفا.فکر میکنم خیلی بدرد بخوره.

ضمنا چطور میشه در این برنامه از کاربر درخواست رمز کرد که اگر کاربر رمز رو نداشت نتونه برنامه رو نصب کنه.

متشکرم

nabeel
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 15:38 عصر
سلام

این جمله رو مجدداً برای خودم تکرار میکنم !!! :متفکر:

لطفاً اگر سئوالی در خصوص این دو نرم افزار داشتید , به تالار مربوطه مراجعه کنید چرا که با عنوان تاپیک مغایره

تالار مربوطه (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=123)

فکر میکنم خیلی بدرد بخوره.

من هم با شما کاملاً موافقم , ولی نه در داخل این تاپیک , توی تالار اختصاصی اون مباحث (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=123)

موفق باشید

pmoshir
یک شنبه 25 بهمن 1388, 11:40 صبح
جناب نبیل یک تاپیک در تالار قراردادم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=909706#post909706

pmoshir
دوشنبه 26 بهمن 1388, 11:28 صبح
دوستان عزیز سوالی در مورد برنامه AutoIt دارم:

کد اجرا شدن برنامه بصورت runtime در این برنامه چیست؟
آیا برای خلاص شدن از شر دمو اکسس به جز runtime راه دیگری وجود داره؟

با تشکر

pmoshir
سه شنبه 27 بهمن 1388, 08:49 صبح
از دوستان مجدد تقاضای همکاری دارم

alirezabahrami
سه شنبه 27 بهمن 1388, 09:14 صبح
از دوستان مجدد تقاضای همکاری دارم

سلام
بر روي آيكن autoit كليك راست كن و گزينهEdit Script را باز كن و در آن كد زير را وارد كن و سپس بعد از ذخيره آن گزينه compile script را اجرا كن !
ضمناً بجاي ab1.mdb نام فايل خودت را جايگزين كن
موفق باشيد

$var = RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion", "ProgramFilesDir")
$Txt = '"' & $var & "\Microsoft Office\Office11\Msaccess.exe" & '"' & " " & '"' & @ScriptDir & "\ab1.mdb" & '"'
Run($Txt,"",@SW_HIDE)

در ضمن بنده متوجه منظور شما از سؤال آیا برای خلاص شدن از شر دمو اکسس به جز runtime راه دیگری وجود داره؟ نشدم . اگر منظور شما ظاهر نشدن همان آرم اوليه اكسس است يك تصوير (ايميج) با همان نام برنامه ات و با فرمت bmp ايجاد و در كنار برنامه ات قرار بده

pmoshir
سه شنبه 27 بهمن 1388, 09:40 صبح
متشکر از همکاریتون جناب بهرامی

میشه بیشتر توضیح بدید بعد از اینکه یک عکس رو قرار دادم با چه کدی اونو به عنوان دمو قرار بدم؟

pmoshir
سه شنبه 27 بهمن 1388, 10:08 صبح
مشکل حل شد جناب بهرامی باز هم متشکرم

tajiki
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:38 صبح
در اکسس 2007 چه جوری میشه فایل exe درست کرد؟