PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت پروژه

R_Rajaee_Rad
پنج شنبه 03 دی 1388, 11:32 صبح
سلام
من تا حالا با برنامه های تحت ویندوز کار کردم
اما حالا مجبورم یک کتابخانه اینترنتی درست کنم
اما واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کنم؟
کتاب و مقاله هم به اندازه کافی دارم
سورس یک فروشگاه موبایل هم دارم اما نمیدونم کدوم فایل برای اجرای کل برنامه هست(یعنی کل پروژه رو با تمام صفحاتش ببینم)
این دو تا فایلی که توی عکس مشخص شده اند بعد از باز کردن کلید run اون ها خاموش هست
ممنون میشم درباره این دو سوال کمک کنید

rasoul2023
پنج شنبه 03 دی 1388, 11:44 صبح
سلام دوست عزیز این دوتا فایلی که شما داری نمایش میدی فایلهای مستر پیج هستند که کارشون اینه که از تکرار کردن قالب گرافیکی و کلا کدهایی که تو همه صفحه ها لازمند جلوگیری بشه که خیلی هم مفیدند و اصلا اجرا شدنی نیستند .

برای اجرا کردن این برنامه هم این کارها را نکن پروژه را باز کن و بعد صفحه ای که میخوای ببینیش را باز کن و بعد با F5 ازش رندر بگیر .

برای شرع یه پروژه هم باید بری و html یاد بگیری تا یادم نگیری نمیشه . تا یاد گرفتی یه قالب گرافیکی طراحی میکنی و میذاری توی همین مستر پیجها تا این کارها که فکر کنم یک هفته طول میکشه را کردی بیا بقیه سوالهاتو بپرس :D

البته یادت باشه اگه html یه چیزهایی بلدی بدرد نمیخوره باید بتونی یه قالب را به صورت کاملا اصولی طراحی کنی .

R_Rajaee_Rad
پنج شنبه 03 دی 1388, 12:42 عصر
سلام دوست عزیز این دوتا فایلی که شما داری نمایش میدی فایلهای مستر پیج هستند که کارشون اینه که از تکرار کردن قالب گرافیکی و کلا کدهایی که تو همه صفحه ها لازمند جلوگیری بشه که خیلی هم مفیدند و اصلا اجرا شدنی نیستند .

برای اجرا کردن این برنامه هم این کارها را نکن پروژه را باز کن و بعد صفحه ای که میخوای ببینیش را باز کن و بعد با F5 ازش رندر بگیر .

برای شرع یه پروژه هم باید بری و html یاد بگیری تا یادم نگیری نمیشه . تا یاد گرفتی یه قالب گرافیکی طراحی میکنی و میذاری توی همین مستر پیجها تا این کارها که فکر کنم یک هفته طول میکشه را کردی بیا بقیه سوالهاتو بپرس :D

البته یادت باشه اگه html یه چیزهایی بلدی بدرد نمیخوره باید بتونی یه قالب را به صورت کاملا اصولی طراحی کنی .
نمیشه از قالب های گرافیکی آماده میشه استفاده کرد؟(اگر هست چه طوری باید به داخل برنامه ایمپورت بشه؟)
ساخت یک پروژه کتابخانه با یک بانک اطلاعاتی کوچولو نباید کار سختی باشه
اما من واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کنم؟

raziee
پنج شنبه 03 دی 1388, 13:13 عصر
نمیشه از قالب های گرافیکی آماده میشه استفاده کرد؟(اگر هست چه طوری باید به داخل برنامه ایمپورت بشه؟)

شما باید کد های قالب آماده ای رو که میگید به جای کد های صفحاتتون بگذارید.(کد های قالب آماده HTML هستند. شما باید کنترل های دات نت رو که نیاز دارید اضافه و یا جایگزین کنید.

ساخت یک پروژه کتابخانه با یک بانک اطلاعاتی کوچولو نباید کار سختی باشه

سادگی و یا ساده نبودنش مربوط به چگونگی پیاده سازی شماست. شما هم میتونید یه پروژه ی ساده درست کنید و هم میتونید خیلی حرفه ای بسازیدش.

اما من واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کنم؟
نیاز هاتون رو برآورده کنید. بانک رو بسازید و صفحات رو .(بهتر قبلا چند نمونه ی ساده رو پیاده سازی میکردید تا آشنا بشید)

R_Rajaee_Rad
جمعه 04 دی 1388, 06:53 صبح
برای یوزر و پسورد یک صفحه لاگین ساختم
و یه tabel توی بانک هم برای یوزر و پسورد گذاشتم به نام pass
روی فرم لاگین هم یک دیتاسورس که متصل به pass(مسائل امنیتی مهم نیست)
بعد از اینکه کاربر یوزر وپسوردش رو وارد و کلید ok رو زد
برای خوندن اطلاعات از بانک و چک کردن رمز وارد شده با رمز داخل بانک باید چه دستوری بنویسم؟

rasoul2023
جمعه 04 دی 1388, 08:18 صبح
سلام دوست عزیز به این ترتیب عمل کن :

http://delshad.ir/article.aspx?code=41617f88-b91f-4787-8cce-3517eb1dbbfe

و برای تبدیل کدها به C# از این :

http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/

R_Rajaee_Rad
جمعه 04 دی 1388, 11:08 صبح
به دوتا مشکل برخوردم
اول:بخش code-behind جاست؟
دوم: کارها رو مو به مو انجام دادم به این error برخوردم

Error 1 The type or namespace name 'Linq' does not exist in the namespace 'System' (are you missing an assembly reference?) D:\Save Project\Asp.net\online_shop_mob\login.aspx.cs 5 14 D:\...\online_shop_mob\

rasoul2023
جمعه 04 دی 1388, 16:59 عصر
سلام دوست عزیز :

code-behind به همون صفحه ای که کدهاتون را مینویسید میگند . یه صفحه ASPX متشکل از دو قسمت کد نویسی هست که یکی Source که کدهای html را نمایش میدهد و 2- code-behind که کدهایی که به زبان Vb یا Cs و ... مینویسید توی اون قرار میگیره برای رفتن به code-behind روی یک شی مثلا دکمه دبل کلیک کنید اونوقت وارد روال کد نویسی اون دکمه میشید .

دوما Error که داده من نمیدونم چیه انشاالله بقیه دوستان میاند کمکت میکنند ولی هر چی هست متعلق به Linq میشه که من نمیتونم بفهمم شما واسه چی اونو مورد استفاده قرار دادی ؟ توی پروژه خودته یا پروژه فوشگاه موبایل که از این سایت دانلود کردی ؟

R_Rajaee_Rad
جمعه 04 دی 1388, 17:27 عصر
سلام دوست عزیز :

code-behind به همون صفحه ای که کدهاتون را مینویسید میگند . یه صفحه ASPX متشکل از دو قسمت کد نویسی هست که یکی Source که کدهای html را نمایش میدهد و 2- code-behind که کدهایی که به زبان Vb یا Cs و ... مینویسید توی اون قرار میگیره برای رفتن به code-behind روی یک شی مثلا دکمه دبل کلیک کنید اونوقت وارد روال کد نویسی اون دکمه میشید .

دوما Error که داده من نمیدونم چیه انشاالله بقیه دوستان میاند کمکت میکنند ولی هر چی هست متعلق به Linq میشه که من نمیتونم بفهمم شما واسه چی اونو مورد استفاده قرار دادی ؟ توی پروژه خودته یا پروژه فوشگاه موبایل که از این سایت دانلود کردی ؟
نه توی پروژه خودمه
وقتی کهکارهایی که توی آموزش تشخیص هویت انجام دادم این error رو داد:
کد error در msdn:
Compiler Error CS0234

rasoul2023
جمعه 04 دی 1388, 19:11 عصر
نمدونم والا کد صفحتون بذار دوستان C# نویس کمک میکنند اینجوری که نمیتونیم کاری بکنیم .

R_Rajaee_Rad
شنبه 05 دی 1388, 08:54 صبح
نمدونم والا کد صفحتون بذار دوستان C#‎‎‎ نویس کمک میکنند اینجوری که نمیتونیم کاری بکنیم .
سلام آقا
از لطفتون ممنون
مشکل حل شد
اما حالا میخوام یه رکورد به تیبل اضافه کنم(با استفاده از کنترل AccessDataSource )
اما به این خط گیر میده

protected void btnadd_Click(object sender, EventArgs e)
{
AccessDataSource1.Insert();
}
}تنظمیات کنترل AccessDataSource هم درسته (مثلا تکست باکسی که مربوط به نام کتاب هست به همون فیلد در بانک متصل کردم)
اینم از پروژه

rasoul2023
شنبه 05 دی 1388, 11:27 صبح
حالا که دیگه پروژه نمیخواد که ببین کلا شما باید برای اضافه کردن ، حذف ، ویرایش از کامندهای SQL استفاده کنی که با یه جستجو توی فروم میتونی پیدا کنی . اما برای اضافه کردن برو تو لینک زیر توضیحاتشو کامل دادم برای تبدیل کدها هم که بهت لینک دادم .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=196457

متد INSERT یعنی اضافه کردن :

INSERT INTO tablename (fildnames) Values (yourvalue)
متد حذف شرطی:

DELETE FROM tablename WHERE fildname = filde_value
از اونجا به بعدی که WHERE گذاشتم شرط هستش که باید بگی مثلا فیلدی که توش 123 نوشته را حذف کن .

متد UPDATE (ویرایش) :

UPDATE tablename SET fildnames= Your values
البته اینا کامل نیست و فقط واسه کار راه انداختی Search کنی بیشتر به نتیجه میرسی و باز توجه داشته باش که نوع استرینگ را باید در 'متن' قرار بدهی و نوع اعداد را نیاز نیست و اگه اعداد را داخل سینگل کوتیشن بذاری خطای Overflow بهت میده .

torkamon
یک شنبه 04 بهمن 1388, 00:03 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من در شرایط بدی قرار گرفتم و نیاز با سورس یک فورشگاه اینترنتی می گردم می شه کسی کمکم کنه ؟ منون می شم