PDA

View Full Version : سوال: اشکال در setup کردن برنامه

neda_dela
شنبه 05 دی 1388, 10:07 صبح
سلام دوستان .
من جدیدا تو ستآپ کر دن برنامه به مشکل بر خوردم البته تا حالا انجام دادم اما نمی دونم این بار چرا نمیشه شاید یه جا اشتیاه میکنم . چون وقتی برنامه رو می خام روی لپ تاپم نصب کنم dotnetfx با خطا مواجه میشه خطاش هم اینه (البته با توجه به این که من برنامه رو توی سیستمی نوشتم که ویندوز xp داشته و حالا میخام روی سیستمی نصب کنم که ویندوز 7 داره)
Error: cannot install on a 64 bit operating system
This product is not supported on a 64 bit operating system . setup will now exit
من تا جایی که یادمه این طوری برنامه رو ستآپ می کردیم :
اول روی solution کلیک راست می کنم بعد add و بعد new project رو می زنم . بعد از قسمت other project type گزینه setup and deployment و در نهایت هم setup project رو انتخاب می کنم . حالا پروژه ستآپ من توی سلوشن اکسپلورر ساخته میشه روش کلیلک راست می کنم و add و بعدش project output رو انتخاب می کنم اونجا هیچ تغییر خاصی نمیدم و فقط پنجره رو ok می کنم .
حالا دوباره روی پروژه ستآپ کلیک راست می کنم و properties رو می زنم واونجا دکمه prerequisites رو می زنم و بعدش تیک 2.0 . net framework که فعال هست و من البته تیک crystal report و report viewer رو هم می زنم و از رادیو باتن های پایین صفحه دومی رو انتخاب می کنم و اوکی می کنم و در نهایت هم که پروژه رو build می کنم
قبلا و لی مشکلی نداشته اما الان نمی دونم چرا نصب نمیشه آیا اشکال از تغییر ویندوز هست؟

saeeedft
شنبه 05 دی 1388, 10:14 صبح
خب همون طور که از پیغام خطا هم میشه فهمید اینه که شما برنامه رو روی یه ویندوز دیگه نوشتید اما حالا میخواهید توی یه یه ویندوز دیگه که از لحاظ ساختار با هم فرق دارند (64 بیتی) نصب کنید که این کار شدنی نیست، باید این کار رو روی یه ویندوز 32 بیتی انجام بدید(عمل نصب رو )

مهدی رحیم زاده
شنبه 05 دی 1388, 16:48 عصر
خب همون طور که از پیغام خطا هم میشه فهمید اینه که شما برنامه رو روی یه ویندوز دیگه نوشتید اما حالا میخواهید توی یه یه ویندوز دیگه که از لحاظ ساختار با هم فرق دارند (64 بیتی) نصب کنید که این کار شدنی نیست، باید این کار رو روی یه ویندوز 32 بیتی انجام بدید(عمل نصب رو )
اگه مشکل اینه که قابل حل شدنه!
شما میتونید برنامه رو برای ویندوز 64 و یا 32 بیتی کامپایل کنید و مشکل حل میشه .
موفق باشید

neda_dela
شنبه 05 دی 1388, 17:37 عصر
اگه مشکل اینه که قابل حل شدنه!
شما میتونید برنامه رو برای ویندوز 64 و یا 32 بیتی کامپایل کنید و مشکل حل میشه .
موفق باشید
ممنون ولی میشه توضیح بدین چطوری میشه برنامه رو برای ویندوز 64 بیتی کامپایل کنم ؟
:لبخندساده:

AliRezaPro
شنبه 05 دی 1388, 20:26 عصر
بروید به Properties و منوی Build اونجا از قسمت Platform Target به 64 تغییر بدید.

neda_dela
شنبه 05 دی 1388, 20:59 عصر
بروید به Properties و منوی Build اونجا از قسمت Platform Target به 64 تغییر بدید.
ممنون دوست عزیز اما این properties که میگین کجاست؟ من نتونستم پیداش کنم
من حتی اصل کدها رو میخام روی ویندوز 7 اجرا کنم خطا می گیره. امیدوارم با راه حل شما مشکلم حل بشه. آخه یه نفر گفت که نمیشه روی لپ تاپ ویندوز xp نصب کرد. درسته؟
اگه بشه مشکل منم حل میشه
در ضمن من بانکم رو هم از اس کیو ال 2000 به 2005 بردم . البته به راحتی اتچ شد ولی شاید یه وخ مشکل از اونجا باشه نمی دونم:عصبانی:

slashslash2009
یک شنبه 06 دی 1388, 16:14 عصر
دوست من بزار خیالتو راحت کنم sqlserver 2005express روی نسخه 64 بیتی ویندوز 7 و ویستا نصب نمیشه

neda_dela
یک شنبه 06 دی 1388, 18:24 عصر
دوست من بزار خیالتو راحت کنم sqlserver 2005express روی نسخه 64 بیتی ویندوز 7 و ویستا نصب نمیشه
اما من که نصبش کردم:متعجب:ولی خب برنامه هایی که می نویسم اون طور که میخام اجرا نمیشن
حالا بچه ها واقعا روی لپ تاپ نمیشه xp نصب کرد؟ هنوز امتحان نکردم
خب پس روی ویندوز 7 چه sqlنصب کنم؟

slashslash2009
یک شنبه 06 دی 1388, 19:25 عصر
اگه ویندوز 7 نسخه 32 بیتی باشه میتونی از sqlexpress2005 استفاده کنی و همینطور میتونی از نسخه sqlexpress2008 هم استفاده کنی ولی نمیدونم روی ویندوز 64 بیتی نصب بشه یا نه ولی روی 32 حتما نصب میشه نسخه Sqlserver2008 هم میتونی نصب کنی اما حجمش بالاست

AliRezaPro
یک شنبه 06 دی 1388, 20:43 عصر
ممنون دوست عزیز اما این properties که میگین کجاست؟ من نتونستم پیداش کنم
من حتی اصل کدها رو میخام روی ویندوز 7 اجرا کنم خطا می گیره. امیدوارم با راه حل شما مشکلم حل بشه. آخه یه نفر گفت که نمیشه روی لپ تاپ ویندوز xp نصب کرد. درسته؟
اگه بشه مشکل منم حل میشه
در ضمن من بانکم رو هم از اس کیو ال 2000 به 2005 بردم . البته به راحتی اتچ شد ولی شاید یه وخ مشکل از اونجا باشه نمی دونمکی به شما این اطلاعات غلط رو میده؟ شما برای نصب اکس پی روی لپ تاپ به راحتی میتوانید با پیدا کردن درایور متناسب با سخت افزارتون سی دی اکس پی اینتگرید شده درست کرده و ان را نصب کنید.
روی سلوشین اکسپلور خود روی پروپرتیس دابل کلیک کنید و ادامه ماجرا...
ویندوز در حال حاظرتون چیه؟

neda_dela
یک شنبه 06 دی 1388, 23:05 عصر
کی به شما این اطلاعات غلط رو میده؟ شما برای نصب اکس پی روی لپ تاپ به راحتی میتوانید با پیدا کردن درایور متناسب با سخت افزارتون سی دی اکس پی اینتگرید شده درست کرده و ان را نصب کنید.
روی سلوشین اکسپلور خود روی پروپرتیس دابل کلیک کنید و ادامه ماجرا...
ویندوز در حال حاظرتون چیه؟
من برنامه رو روی سیستمی نوشتم که ویندوزش xp هست و الان میخام با لپ تاپ ببرم و به مشتری گزارش روند کار رو بدم. ویندوز لپ تاپ 7 هست و sql 2000 نصب نمیشه روش (روی سیستم اصلی بانکم 2000 هست) و من روی لپ تاپ 2005 نصب کردم البته بانک اتچ شده ولی برنامه خطا داره و درست اجرا نمیشه

slashslash2009
دوشنبه 07 دی 1388, 10:28 صبح
احتمالا مشکل از کانکشن استرینگ هست نام سرور را نقطه یا local تغییر بدین یک نمونه کد که اتصال به sqlserverexpress2005 هست رو براتون میزارم :

(@"data source=.\sqlexpress;Initial catalog=Database Name;Integrated Security=true")

neda_dela
دوشنبه 07 دی 1388, 21:27 عصر
احتمالا مشکل از کانکشن استرینگ هست نام سرور را نقطه یا local تغییر بدین یک نمونه کد که اتصال به sqlserverexpress2005 هست رو براتون میزارم :

(@"data source=.\sqlexpress;Initial catalog=Database Name;Integrated Security=true")
نه دوست من اون رو درست نوشتم
مرسی از توجهت

slashslash2009
دوشنبه 07 دی 1388, 22:02 عصر
میشه یک بار دیگه یک توضیح کامل بدین که مشکلتون کلا چیه آیا sqlserver نصب شد رو لب تاپ
نکته مهم :
sqlserver 2005 نسخه developer , standard رو من خودم هم رو ویستا وهم رو 7 نصب کردم نصب هم شد اما جواب نمیده ولی نسخه sqlexpress2005 روی هردوشون نصب میشه و خیلی خوب و عالی هم جواب میده بدون هیچ مشکلی
موفق باشید