PDA

View Full Version : ذخیره جمع کل امتیازات در کوئری

mehdi-1985
یک شنبه 06 دی 1388, 15:02 عصر
سلام
ضمن خسته نباشی به مدیران محترم این سایت
من برنامه ای را آماده کردم که در ساب فرم امتیاز تاریخ شروع ماموریت تا پایان ماموریت را به سال و روز و ماه نشان دهد و وقتی امتیاز بهش می هیم مثلا امتیاز هر سال 1000 است آن را به سال و روز و ماه نشان دهد در حا حاضر ما باید تاریخ را باید بطور دستی وارد کنیم تا امتیاز را برای ما محاسبه کند .مشکل دیگه این برنامه (که در ساب فرم امتیاز نشان داده شده است) مجموع کل امتیاز را می خوام در کوئری ذخیره کند .ممنون می شوم من را راهنمایی کنید

mehdi-1985
یک شنبه 06 دی 1388, 19:16 عصر
رفقا کسی نبود به داد من بینوا برسه :گریه:

kamrankam
یک شنبه 06 دی 1388, 23:05 عصر
دوست عزیز با تابع left دو حرف اول تاریخ شروع وتاریخ پایان را جهت سال ازهم کم کن و همینطور حروف 5 و 6 برای ماه و 8 و 9 برای روز با تابع left انجام می شود.
البته از تابع Right هم به طور معکوس یا تلفیقی می شود استفاده کرد .

mehdi_fiz
یک شنبه 06 دی 1388, 23:51 عصر
سلام دوست عزیز

من نمونه فایل شما را اصلاح کردم و شما وقتی تاریخ پایان را وارد کنید و از فیلد آن خارج شوید محاسبات انجام می شود و در table2 ذخیره می شود فقط یک مشکلی که دارد این است که در محاسبه روزها دقیق نمی باشد و شاید سه چهار روز اختلاف داشته باشد که اگه کسی از دوستان می تواند، این مشکل را نیز حل نماید

موفق باشید

mehdi-1985
سه شنبه 08 دی 1388, 19:11 عصر
سلام
و پوزش می خوام به خاطر تاخیری که داشتم
تشکر می کنم از اساتید محترم kamrankam و بخصوص mehdi_fiz که راهنماییم کردند.:تشویق:
فقط مشکلی که حل نشده توی این برنامه جمع مجموع امتیازات برای یک نفر مثلا آقای جباری که امتیازات 4065و 10199و9555 را دارد که مجموع امتیازاتش می شود 23819 را در کوئری نشان دهد این بخاطر این است که مجموع کل امتیازات را در گزارشگری نشان دهد من یک نمونه برنامه توی همین سایت پیدا کردم روش کار کردم اما نتوانستم توی این برنامه پیاده کنم .خوشحال می شوم باز هم راهنماییم کنید.

mehdi_fiz
سه شنبه 08 دی 1388, 21:33 عصر
سلام دوست عزیز

شما لازم نیست جمع کل امتیازات را داخل کوئری داشته باشید اگر این جمع را داخل گزارش لازم دارید می توانید از همین روش که در پایین فرم استفاده شده استفاده کنید یا یک فیلد مخفی داخل گزارش استفاده کنید و RuningSum آن را فعال کنید و در زیر گزارش نمایش دهید و اگر هم می خواهید داخل کوئری نمایش داده شود یک کوری فرعی درست کنید که جمع کل امتیازات را محاسبه کند سپس با ایجاد یک کوری جدید دیگر Table2 و این کوری فرعی را از طریق شماره پرسنل به یکدیگر ارتباط دهید تا همزمان نیز جمع کل امتیازات را داشته باشید

هر کدام از روش های فوق را خواستید استفاده کنید اعلام کنید تا نمونه فایل شما را اصلاح کنم .

موفق باشید

mehdi-1985
پنج شنبه 10 دی 1388, 17:21 عصر
سلام
دوست عزیز mehdi_fiz (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=84958)
نمونه برنامه اصلاحی شما اطلاعات را در ساب فرم ذخیره نمی کند و جمع امتیازات را نشان نمی دهد و علاوه بر این
من یک کوئری جدید ساختم به نام کل امتیاز که جمع امتیازات را نشان دهد اگه ممکنه این را اگه مشکلی داشت اصلاح کنید.ممنونم