PDA

View Full Version : ورود ناموفق

code_project
دوشنبه 07 دی 1388, 10:22 صبح
سلام دوستان
توی برنامه ام یه فرم login دارم. میخوام تو این فرم کاری کنم که اگه کاربر بیشتر از 3بار مشخصات نادرست وارد کرد برنامه تا 5دقیقه اجازه ورود مجدد به کاربر نده.
درضمن برنامه ام win application میباشد.
لطفا اگه کسی میدونه کمکم کنه، کارم خیلی گیره...

rasoul2023
دوشنبه 07 دی 1388, 10:35 صبح
یه متغیر از نوع integer تعریف کن و بهش مقدار 0 بده و در شرط بنویس که هر بار یکی بهش اضافه بشه بعد یه تایمر روی صفحه اضافه کن Inteveral = 1000 بده و هنگامی که اون متغیرت مقدارش 3 شد Enabled تایمر را True کن و به بذار به یه متغیر عدد اضافه کنه و وقتی به عدد 300 رسید دوباره اون متغیر را که تعداد ورودی هاتو میشمرد برابر 0 کن .

کاری نداره که ....

f.nabavi
دوشنبه 07 دی 1388, 10:42 صبح
سلام.
برای این که بتونی چنین پروژه ای بنویسی به دوتا متغیر نیاز داری. 1- تعداد ورود های ناموفق کاربر 2-زمان آخرین ورود ناموفق تا بتونی 5 دقیقه بعدش رو حساب کنی
برای نگهداری این متغیر ها میتونی از رجیستری استفاده کنی. ایجاد کلید در رجیستری و ذخیره متغیر در اون در سایت موجوده. به راحتی پیدا میکنی. برای دسترسی امن تر بهتره متغیر ها رو کد کنی و در برنامه اون ها رو رمز گشایی کنی. راه دیگه که ممکنه به نظر برسه استفاده از متغیر های عمومی در برنامه است. ولی اگر کاربر برنامه رو ببنده و دوباره باز کنه متغیرها از بین میرن و اطلاعات ورود های ناموفق هم از بین میره پس روش خوبی نیست
هر بار که کاربر ورود ناموفق داره، مقدار متغیر رو از رجیستری بخون و اون رو یکی افزایش بده دوباره ثبتش کن. تعدادش که به 3 تا رسید، متغیر ساعت رو در رجیستری برابر ساعت سیستم بذار. هر بار که کاربر دکمه ورود رو میزنه قبل از اینکه ببینه اطلاعات وارد شده درسته یا نه مقدار ساعت رو از رجیستری بخون اگر از 5 دقیقه بیشتر گذشته بود، متغیر ورود ناموفق رو برابر 0 بذار و دوباره اطلاعات رو چک کن. اگر کمتر از 5 دقیقه گذشته بود به کابر اطلاع بده که باید چند دقیقه دیگه صبر کنه.
اگر جایی از گفته هام واضح نبود یا برای نوشتن برنامه احتیاج به کمک داشتی بگو

code_project
دوشنبه 07 دی 1388, 10:46 صبح
ممنون رسول عزیز
ولی ببخشید. اگه نمونه ای دارید ممنون میشم برام بذارید

rasoul2023
اینم یه نمونه کد کار با تایمر و شرط .

f.nabavi
آقای rasoul 2023 اگر یه کابر بعد از هر بار ورود ناموفق برنامه رو ببنده بعد دوباره باز کنه تعداد ورود های ناموفقش 0 میشه. این جوری تا ابد میتونه برای ورود تلاش کنه. متغیر ها باید خارج برنامه ثبت بشن تا با بسته شدن برنامه از بین نرن

code_project
دوشنبه 07 دی 1388, 10:51 صبح
توراخدا اگه کسی نمونه کد داره بذاره.این پروژه را باید تا فردا تحویل بدم...:گریه:

f.nabavi
دوشنبه 07 دی 1388, 10:55 صبح
ببین جناب Code_project ما اینجا فقط راهنمایی میکنیم. پروژه دانشجویی انجام نمیدیم که. شما شروع کن بنویس من تا بعد از ظهر درخدمتت هستم کمکت میکنم. اول برو راه استفاده از رجیستری رو یاد بگیر. زود پیدا میکنی. این برنامه خیلی ساده است. تا فردا هزار برابرشم میتونی بنویسی

code_project
دوشنبه 07 دی 1388, 10:59 صبح
آقای نبوی حق با شماست.ممنون میشم کمکم کنید...

rasoul2023
دوشنبه 07 دی 1388, 13:52 عصر
بله دوستان درسته حق با شماست .

دوست عزیز این مقاله را دانلود کن و بخون .
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=26961&d=1230569711
در آخر که میخوای از برنامه خارج بشی مقدار متغیرها را ذخیره کن و در ابتدا که وارد میشی بخونشون .