PDA

View Full Version : sort کردن table های paradox غیرممکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

net_ved
سه شنبه 30 فروردین 1384, 13:17 عصر
من کلی تو سایت سرچ کردم...ولی مشکلم حل نشد...لطفا کمکم کنید...بانک من paradox7 ..از tableهم

استفاده می کنم...در ضمن هیچ کدوم از فیلدهام key و secondry indexes هم نداره...من می خوام در

زمان اجرا بتونم table بر اساس هر فیلدی که خواستم sort کنم ...بدونه اینکه اطلاعاتم پاک شه....اخه یه

بار که داشتم به بانکم index اضافه می کردم وقتی indexرو پاک کردم نصف اطلاعاتم پاک شد...هر چه

pack کردمم...افاقه نکرد....با کد کمکم کنید لطفا

V60
سه شنبه 30 فروردین 1384, 15:16 عصر
ببین مهندس
می گم چرا از query استفاده نمی کنی وقتی دقیقا همان چیز هایی که table دارد را داره و بجز اونها چیزهای دیگری هم داره و می تونی توسط دستور order by با هر چی که بخواهی مرتب کنی؟
مییییییییشه؟ :wink:

دنیای دلفی
سه شنبه 30 فروردین 1384, 15:34 عصر
سلام
1- اگر تازه شروع به برنامه نویسی کردی هرچه سریع Pradox را کنار بگزار که اول مشکلات با این BDE شروع می شه .
2-برای اینکه با استفاده از کدنویسی یک ایندکس جهت مرتب سازی بسازی می تونی از شی TTable استفاده کنی یک نگاهی به Help توانمند دلفی بینداز و دیگر مشکلی نخواهی داشت .
3-اگر می خواهی برای تمامی فیلدها Index بسازی باعث کند شدن برنامه خواهد شد البته اگر تعداد فیلدهای برنامه زیاد باشند .
4- استفاده از Query روش مناسبی است برای Sorting صعودی و نزولی است .
5- برو طرف DBISAM , EASY TABLE , SQLSERVER , MYSQL موتورهایی که امنیت مناسبی داشته باشند .

موفق باشید

net_ved
سه شنبه 30 فروردین 1384, 15:50 عصر
من SQL خوبه خوب بلدم...مهندس....بانک اکثر برنامه هام mysql یا oracel یا dbisam .....ولی خرییت کردم و تو این برنامه نه چندان بزرگ paradox انتخواب کردم...که ایشالا بانیش روز خوش نبینه....حالا کسی هست که به من فلک زده یاد بده چطوری در زمان اجرا میشه اindex ساخت و sort کرد...بعد indexo حذف کرد؟....لطفا با کد

net_ved
سه شنبه 30 فروردین 1384, 21:35 عصر
یعنی هیچ کدوم از مهندس ها راهی به نظر شریفشون نمیرسه؟ :گیج: :strange:

vcldeveloper
چهارشنبه 31 فروردین 1384, 05:33 صبح
خواهش می کنم وقتی جستجو می کنید، دقیق این کار رو انجام بدید تا سریعتر و راحتتر به نتیجه برسید:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=8898&highlight=paradox+index

net_ved
چهارشنبه 31 فروردین 1384, 10:27 صبح
آقای کشاورز شما درست می فرمایید ...ولی من قبلا این تاپیکو دیدم...اگه خودتونم خوب دقت کنین می بینید که نهایتا به سوال آقای نجفی جواب درستی داده نشده...
من سوالمو اینجوری عوض می کنم...شاید فرجی شد...
یه بانک paradox داریم...که مثلا 10 فیلد دارد...حالا برنامه ای می خوام که کار بر بتونه با انتخواب یکی از فیلدا جدولو بر اساس اون فیلد ترتیب کنه...مثلا یه بار بر اساس تاریخ و بار دیگه بر اساس مبلغ..و بار دیگه بر اساس نام...حالا اگه راه index لطفا بگید چطوری....من این کارو با SQL مثل آبخوردن انجام دادم....ولی paradox...خدا از سر Borland نگذره :sad2:

Touska
چهارشنبه 31 فروردین 1384, 19:26 عصر
آقا از EasyTable استفاده کن مشکلت حل می شه.

با دستورات Sql Qurey می توانید RunTime sort درست کنید.

شب ساعت 10 به من زنگ بزن.

موفق باشید :flower:

vcldeveloper
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1384, 08:06 صبح
اگه خودتونم خوب دقت کنین می بینید که نهایتا به سوال آقای نجفی جواب درستی داده نشده...
آقای نجفی در اون تاپیک اعلام کردند که جواب خودشون رو از آقای عربلو در تاپیک زیر گرفتند:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=9262&highlight=reindex

موفق باشید :موفق:

Babak-Aghili
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1384, 10:54 صبح
----------------------------
به نظر میرسد که امروز روز مبارکی باشد ! چون بعد از غیبت صغری دوباره برادر محمد باقر معموری تشریف آورده اند ... با دست پر .... Inprise هم مهربون شده ! برادر وکیلی هم لینک های خوب خوب داده و Syntax Check عزیز هم Active شده اند .
----------------------------

procedure AddIndex (const Name, Fields: string; Options: TIndexOptions);

که TindexOptions بصورت زیر تعریف میشود ::

TIndexOptions = set of (ixPrimary, ixUnique, ixDescending, ixCaseInsensitive, ixExpression);

Table1.DeleteIndex('Customer');
Table1.AdIndex('CUSTOMER', 'CUSTOMER; NAME ' , [ixUnique, ixCaseInsensitive]);

راه دیگر :: استفاده از TQuery و دستورات Sql مثل CreateIndex, Drop Index

:موفق:

net_ved
جمعه 02 اردیبهشت 1384, 07:47 صبح
آقا بابک...دستت طلا....دست شمام درد نکنه آقای کشاورز....منو واسه بی دقتیم ببخشید. :sorry:

ehsan2000
چهارشنبه 04 آبان 1384, 16:25 عصر
adotable.sort:='fami,name :لبخندساده l'

mzjahromi
شنبه 07 آبان 1384, 14:03 عصر
clientDataSet1.IndexName='FieldName'