PDA

View Full Version : سوال: چاپ روی چک

rasoul2023
سه شنبه 08 دی 1388, 19:02 عصر
سلام دوستان عزیز میدونم جای این سوال اینجا نیست و توی ابزارهای گزارش اونجا هم مطرح کردم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197028
اما توی اون تالار باد رفته اومد میکنه فقط و جواب درستی هم بهم داده نشد لطفا راهنماییم کنید چون امروز باید پروژه را تحویل میدادم که ندادم .

من قصد دارم که یک سری اطلاعات را از دیتا بیس بخونم و روی چک چاپ کنم اما مشکل من اینجاست که :
1- تا حالا با Crystal report کار نکردم .

2- اندازه های چک را نیاز دارم و اینکه چطوری سایز کاغذ را در گزارش به سایز چک تغییر بدم البته هیچ تنظیمات Costume من پیدا نکردم که بتونم باهاش اندازه های کاغذ را تعین کنم .

3- مشکل بعدی توی اندازه های چک اینه که آیا تمام بانکها چکهاشون یه اندازه و با یک سری عنواین عمومی هست یا نه ؟

پیشنهادات شما در این مورد چیه ؟ کسی میتونه کمک کنه ؟
الته تو فرومم جستجو کردم چیز بدرد بخوری در این مورد نبود . راستی ریزه کاریهاشم بگید مثلا فکر میکنم کاغذ باید افقی باشه چون ابعاد چک کوچیکه داخل پرینتر گیر میکنه .

خیلی فوری برنامه باید تحویل داده بشه ...

mgh64120
سه شنبه 08 دی 1388, 20:19 عصر
دوست عزيز سلام
من اين كار رو انجام دادم از طريق PrintForm يعني اطلاعات رو از ديتابيس به فرم انتقال دادم و فرم رو چاپ گرفتم!

rasoul2023
سه شنبه 08 دی 1388, 21:18 عصر
متشکرم از جوابتون اما چطوری باید اندازه ها را تعیین کرد منظورم اینه که آیا تمام چکها به یک اندازه اند ؟

mortezamhd
سه شنبه 08 دی 1388, 22:52 عصر
سلام
به نظر من کریستال رو بیخیال شی بهتره چون من خودمم قبلا این کارو با کریستال میخواستم انجام بدم ولی نشد
توی تاپیک هام یک نگاهی بزن شاید کمکت کرد
موفق باشید

mortezamhd
سه شنبه 08 دی 1388, 22:54 عصر
دوست عزيز سلام
من اين كار رو انجام دادم از طريق PrintForm يعني اطلاعات رو از ديتابيس به فرم انتقال دادم و فرم رو چاپ گرفتم!
سلام
با PrintForm دقیق درآمد ؟
اگر میشه یک نمونه از کارتون رو بزارید

rasoul2023
سه شنبه 08 دی 1388, 23:12 عصر
تمام تاپیکهای فروم که مربوط به این بحث بود را دیدم فایده نداشت هیچ کدوم جواب نداد .

به نظر من باید که از همون پرینت فرم استفاده کرد و اینکه لیبل ها را در حالت درگ دراپ گذاشت تا کاربر بتونه جابشون کنه و صفحه را خودش تنظیم کنه و اینکه لیبل ها 90 درجه چرخش داشته باشند . که چک توی پرینتر گیر نکنه .

DoDoklak
چهارشنبه 09 دی 1388, 08:57 صبح
به نظر من باید که از همون پرینت فرم استفاده کرد
همون کریستال ریپورت کار شما رو راه میاندازه

برای گیر کردن کاغذ هم نگران نباشید برای چاپ چک چاپگرهای مخصوص به خودشو داره و این کار رو راحت میکنه
من برای یک برنامه لازم بود تا خروجی رو بر روی FishPrinter چاپ کنم .همونطور که احتمالا دیده باشید کاغذ FishPrinter حدود 5 سانت عرض و به اندازه Rol ش طول داره. با نصب چاپگر در خود کریستال ریپورت به صورت اتوماتیک نوع کاغذش مهیا شد و من به راحتی تونستم صفحه چاپ رو طراحی کنم.و وقتی برنامه رو به مشتری تحویل دادم به محض اینکه مشتری راه انداز چاپگر رو تو سیستمش نصب کرد همه چیز درست کار کرد و مشکلی نبود

برای سایز چک هم این نکته رو بدونید که هر بانکی یک نوع چک داره و شما باید برای هر بانک یک صفحه چاپ مخصوص به خودشو طراحی کنید. اینکه از یک صفحه چاپ بخواهید برای انواع چک ها با سایزهای مختلف و شکلهای متنوع استفاده کنید اصلا روش خوبی نیست.
من خودم برای صدور چک از شکل عمومی چک استفاده کردم .نمونه ش رو تو تصویر زیر میتونید ببینید.البته میتونید طبق گفته دوستان همینو با PrintForm با یک کم تغییرات چاپ کنید ولی من باز هم همون کریستال رو پیشنهاد میکنم

درکل برای استفاده از کریستال ریپورت باید راه انداز چاپگر مورد نظر تو سیستمتون نصب باشه تا کریستال بتونه نوع کاغذ رو براتون مهیا کنه

http://f.imagehost.org/0586/Check.png

rasoul2023
چهارشنبه 09 دی 1388, 09:25 صبح
بله دوست عزیز حرفهای شما درست . ولی آیا من میتونم به مشتریهام بگم که برید برای چاپ چکتون یه پرینتر بخرید ؟ و برای بقیه گزارشات از پرینتر دیگه استفاده کنید ؟ از لحاظ عملی این اشتباه و توجیهی جز ضعف برنامه نداره اما راه دیگه ای که به نظرم رسید اینه که کاربر بتونه اندازه های چک را خودش تعیین کنه و لیبلها را بتونه جابه جا کنه . حالا اندازه های کاغذ ما همون اندازه فرم هستش البته فرمی که کاربر نمیبینه و فقط اندازه ها را روش تعیین میکنه و این مقادیر به فرم اصلی که قراره کاربر نبینه پاس بشه .

DoDoklak
چهارشنبه 09 دی 1388, 15:36 عصر
ولی آیا من میتونم به مشتریهام بگم که برید برای چاپ چکتون یه پرینتر بخرید ؟ و برای بقیه گزارشات از پرینتر دیگه استفاده کنید ؟

چرا نمیشه.
شما بانکها و فروشگاهها رو نگاه کنید برای چاپ چک و رسید از یک نوع چاپگر مخصوص استفاده میکنند و برای چاپ نامه و اسناد از چاپگر معولی و برای چاپ اسناد بزرگتر از چاپگرههای بزرگ سوزنی

زمانی که یک شخص یک چیز خاص رو میخواهد با امکاناتش رو هم فراهم کنه

از لحاظ عملی این اشتباه و توجیهی جز ضعف برنامه نداره

این نظر شماست . اگر اینطور بود این همه چاپگرهای گوناگون برای کارهای مختلف ایجاد نمیشد.اگر انواه چاپگرها رو بشمارید از 50 نوع بیشتره که هر کدومشون برای کاری طراحی شدند.

من چند تا نرم افزار چاپ چک دیدیم همشون برای چاپ چک برای هر بانک از دسته چک مخصوص اون بانک استفاده کردند.

rasoul2023
چهارشنبه 09 دی 1388, 16:02 عصر
سلام دوست عزیز :

البته این ها که گفتید هم نظر شماست .

در هر حال روشی پیدا کردم که میشه با هر چاپگری و هر نوع چکی که میخواهد باشه این کار را انجام داد فقط نیاز به یک خط کش دارم که کاربر بتونه اندازه های چک را ست کنه با اندازه های واقعی چک و جای لیبلها هم خودش مشخص کنه از یک خط کش استفاده کردم که خطای Cannot access a disposed object named بهم داد اگه این حل بشه همشو Ok میکنم اینجورم که بوش میاد تا حالا کسی اینکارا نکرده قیمتا ببریم بالا تر :لبخند:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197314

saeid69
چهارشنبه 09 دی 1388, 19:14 عصر
در هر حال روشی پیدا کردم که میشه با هر چاپگری و هر نوع چکی که میخواهد باشه این کار را انجام داد

با همون کریستال ریپورت حل شد؟

خوب شما که راه حلتون رو پیدا کردین حالا نمی خواین بگین تا بقیه هم یاد بگیرند؟

rasoul2023
چهارشنبه 09 دی 1388, 19:52 عصر
چرا دوست عزیز یزدی (منم دانشجو میبدم) :

من سورسشو میذارم اما اول ok بشه نه اصلا نیازی به Crystal نیست خودم تقریبا یه Reporter نوشتم .

nasseritemp
چهارشنبه 09 دی 1388, 22:47 عصر
من سورسشو میذارم اما اول ok بشه نه اصلا نیازی به Crystal نیست خودم تقریبا یه Reporter نوشتم .
من هم به این مثال نیاز شدید دارم. اگه لطف کنید ممنون میشم.

rasoul2023
چهارشنبه 09 دی 1388, 23:42 عصر
دوستان مسئله اینجاست که اگه اینم حل بشه 24 ساعته بهتون کدشو میدم . اگه میتونید اینو حل کنید که در راستای انجام همین پروژه به این مشکل رسیدم . که اگه حل بشه فکر کنم گره از کار خیلها باز میکنه . احتمال هم داره به صورت User control ارائه کنم که فقط زحمت یک درگ دراپ داشته باشید .

Cannot access a disposed object named (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197314)

Mahdi-563
یک شنبه 13 دی 1388, 16:10 عصر
فست ری ÷رت بهترین گزینس

rasoul2023
یک شنبه 13 دی 1388, 17:51 عصر
سلام دوست عزیز :

فست ری ÷رت بهترین گزینس

واقعا زحمت شد واستون ببخشید جواب دندان شکنی دادید خوب اینکه هر کی بیاد بگه برنامه X یا Y که فایده نداره یه راه نمایی راه حلی کدی چیزی بابا آخه فقط همین Fast Report خیلی ممنون .

Mahdi-563
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 13:03 عصر
دوست عزيز اين كار خيلي ساده اي است توي نمونه كد هاي اين كمپانت يه نگاه بندازي متوجه مي شي.

rasoul2023
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 16:44 عصر
دوست عزيز اين كار خيلي ساده اي است توي نمونه كد هاي اين كمپانت يه نگاه بندازي متوجه مي شي.

کدوم کامپوننت ؟

mortezamhd
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 17:14 عصر
بله به نظر من هم فست ریپورت برای این کار بهترین گزینست
خودش هم مثال هایی برای طریقه کار باهاش رو داره هم با سی شارپ و هم با وی بی

موفق باشید