PDA

View Full Version : تغییرات درSQL و اعمال نشدن در #c

hassan_RK
چهارشنبه 09 دی 1388, 00:55 صبح
با سلام ---50 کاراکتر کافی نبود بعد از نوشتن برنامه در SQL 2005یک فیلد که nvarchar50 بود را به nvarchar100 تغییر دادم ولی در VS.net 2008 همان 50 کاراکتر را در تکس باکس قبول می کنه بیشتر از اون رو خطا می ده --- البته اتصال به بانک ویزارد بوده و رفریش کردم حتی دوباره به بانک اتصال دادم ولی درست نشد --- آیا نکته خاصی وجود داره یا اینکه به روش ویزارد به بانک وصل می شم چنین مشکلی داره ؟ با تشکر

sky_in_iran
چهارشنبه 09 دی 1388, 07:30 صبح
سلام دوست عزيز
تا اونجايي كه من سراغ دارم تعداد كاركتر ورودي به textbox اصلا ربطي به فيلد بانك نداره حالا هرچند كاركتر باشه معمولا هرچي بخواي تو textbox وارد ميكني بعد كه خواستي ذخيره كني اونوقت به شما error ميده كه حد كاركترا يكي نيست . اينم بگم به اين سبكي كه شما ميگي تا به حال من با ويزارد كار نكردم اما شما يه لطف كن textbox يه خاصيتي داره كه مشخص ميكنه چند كاركتر ميتوني وارد كني اون و يه چك كن شايد مشكلت اونجا باشه فكر كنم خاصيت maxlentgh (دقيق املاش يادم نيست) بود

Afshin160
چهارشنبه 09 دی 1388, 08:33 صبح
دوست عزيز شما زماني كه مي خواهيد اطلاعات را از C#‎‎‎‎‎ به SQL پاس بدهيد بايد حتما" نوع و سايز راهم حتما" بدهيد يعني مثلا" بايد بگيد كه فلان فيلد كه دارم ميفرستم از نوع nvarchar و سايز 100 است .
اين مشكل را تو خيلي از بچه ها ديدم.
مثلا" براي مشخص كردن نوع به صورت زير عمل مي كنيم :

dbCom.Parameters.Add("@Value", System.Data.SqlDbType.VarBinary).Value = value;

slashslash2009
چهارشنبه 09 دی 1388, 10:19 صبح
در قسمت server explorer دیتا بیسو حذف کن دوباره اضافه کن (منظورم ارتباطه)و دوباره اون تکست باکسو به صورت ویزارد به فیلدتون متصل کنید

FastCode
چهارشنبه 09 دی 1388, 13:13 عصر
اگر از DataSet ها استفاده میکنی, روی TableAdapter توی Design از توی منو Configure رو بزن بعد Finish بعد
اگر درست نشد بگو بازم راهنمایت کنن بقیه.

41824
41825

خواهش میکنم به دیتابیس نخندید.
DBase IV برای خودمم نیست.
میخواستم تبدیلش کنم به SQL

hassan_RK
شنبه 12 دی 1388, 21:30 عصر
با سلام و تشکر -- مراحل بالا هیچکدام عملی نشد --- در دیتا تیبل اطلاعات را نشون میده (در قسمت پرویو) ولی وقتی فرم اجرا می شه ارور دیتا ست میده --- من مشکلم را با ایجاد یه پروژه جدید حل کردم ولی می خوام شاخ این فرم رو هم بشکنم -- لطفا راهنمایی بفرمایید .

sh
شنبه 12 دی 1388, 23:19 عصر
اگر از DataSet ها استفاده میکنی, روی TableAdapter توی Design از توی منو Configure رو بزن بعد Finish بعد

قبل از زدن Finish باید Query Builder رو بزنی و نگاه کنی ببینی تمام ستونها انتخاب شده یا نه

البته راه حل جامعش اینه که اگر از دیتا ست استفاده میکنی از منوی دیتا Show data sources رو انتخاب کن بعد گزینه configure dataset with wizard و ...