PDA

View Full Version : گفتگو: نرم افزار ثبت پروژه های دانشجویی

aHMaDMozahem
چهارشنبه 09 دی 1388, 01:57 صبح
سلام دوستان
بنده برای پروژه پایان ترم خودم این نرم افزار رو برداشتم .دوست داشتم دوستان در این مورد راهنمایی کنن من رو.
خوب اول بگم تقریبا دو هفته هستش به جرات می تونم بگم تمامی تاپیک های مهم اکسس رو خوندم و بیش ار 500 تا سمپل آماده دانلود کردم و خوب خیلی چیز ها رو یاد گرفتم و ایده های جالبی هم توی ذهنم اومد.می خوام همین طور که پیش می رم نظر اساتید رو هم بدونم.
کلیات نرم افزار:
این نرم افزار شامل چند بخش که با هدف منسجم کردن پروژه های تحویلی به اساتید طراحی شد ه به زبان ساده این نرم افزار قرار تمامی پروژه هایی که دانشجویان انجام می دن رو در خودش ذخیره و طبقه بندی کنه.

این نرم افزار شامل اضافه کردن پروژه که خود این بخش شامل :

نام نام خانوادگی شماره دانشجویی رشته مقطع موضوع پروژه تاریخ ترم و اضافه کردن یک فایل ورد و یک فایل زیپ شده پروژه هستش.
مشکل اول: خوب در این قسمت چند تا مشکل وجود داره.من می خوام قسمت رشته و مقطع به صورت lookup wizard باشه ولی به صورت داینامیک که مدیر امکان حذف و اضافه کردن اون ها رو داشته باشه.که فکر می کنم باشد یه جدول براش ایجاد کرد و فرم حذف و اضافه برای اون جدول قرار داد. اما مهم نمایشش توی فرم هست که می خوام به صورت لیست نمایش داده بشه

مشکل دوم: مربوط می شه به تاریخ.تمامی فایل هایی که ضمیمه شده بود و من دیدم تماما یا از یک ماژول استفاده شده بود و تابع اون فراخوانی شده بود یا به صورت هجری قمری بود.در صورتی که می می خوام وقتی type به فیلد از جدول رو از نوع date time قرار داد زمانی که در فرم قرار تاریخ انتخاب بشه اون تاریخ به صورت شمسی بیاد نه عربی یا انگلیسی.

مشکل سوم: فایل ورد هستش که قراره اضافه بشه .در چند نمونه دیدم که تصاویر رو می تونستن با یه دکمه که مثل brows عمل می کرد توی صفحه بیارن این قضیه چطوری می تونه برای فایل های doc هم صادق باشه .در ضمن بعد از اضافه شدن فایل ورد باید اون فایل در فرم نمایش داده بشه .بجای اینکه بعد از کلیک نرم افزار ورد اجرا بشه .یعنی در خود اکسس.

مشکل چهارم:من می خوام کاری کنم که زمانی که یه دانشجو پروژشش ثبت می شه به طور خود کار از شماره دانشجویش یه فولدر ساخته بشه با نام شماره دانشجویی و فایل ضمیمه شده در اون ها قرار بگیره.

فکر می کنم برای شروع این ها کافی باشه به بعد از اینکه دوستان کمک کردن و مشکلات رفع شد نرم افزار رو می زارم نطراتتون رو هم بهم بگید با تشکر

aHMaDMozahem
چهارشنبه 09 دی 1388, 23:56 عصر
کسی نمی تونه کمک کنه؟

aHMaDMozahem
چهارشنبه 16 دی 1388, 17:40 عصر
یک هفته گذشت یعنی واقعا کسی نمی دونه؟