PDA

View Full Version : استفاده از Virtual PC برای تست برنامه

gigidagostino
چهارشنبه 09 دی 1388, 19:06 عصر
سلام.
من گشتم راجع به Virtual PC مطلب بود،اما میخام بدونم اگه از Virtual PC استفاده کنم روی سیستم خودم و همون سیستم عاملی رو که دارم دوباره نصب کنم ،از برنامه های این سیستم عامل استفاده نمیکنه؟مثلا میخام ببینم بدون فریم ورک یه برنامه دیگه اونور نصب کنم جواب میده؟یا از یه نسخه دیگه SQL Express استفاده کنم ،روی سیستم خودم با این ویندوز نمیشه تست کنم.یا اصلا SQL Express هم نصب نکنم.گفتن با Install Shield میشه.
کسی برای تست چنین کاری کرده؟
به نظر خودم نباید مشکل داشته باشه اما باز میترسم روی سیستم نهایی جواب نگیرم:افسرده:.این اولین تجربمه.اگه نرم افزار بهتری هم سراغ دارید ممنون میشم بگید.

__H2__
چهارشنبه 09 دی 1388, 23:11 عصر
سلام
یکم اصلی سوالتان را دقیقاً متوجه نشدم ولی توضیحاتی کلی میدهم.
برای تست برنامه VPC بسیار مناسب است و تقریباً من رقیبی در حدو و قراره VPC برای تست و آزمایش نمیشناسم.

به نظر سوالی هم در خصوص استفاده برنامه های VOC و رایانه اصلی از هم داشتید ...
VPC نمیتواند از برنامه های نصب شده روی رایانه اصلی استفاده کند ولی با شیوه های خاص و کلک های ظریفی در Win7 مایکروسافت امکان استفاده از برنامه موجود در VPC را در رایانه اصلی فراهم کرده.
(که البته آن هم در واقع نوعی Shortcut است و در نهایت برنامه VPC اجرا خواهد شد.)

VPC را شما میتوانید مثل یک رایانه مستقل ببینید.
اصولاً برای اجرای برنامه های نوشته شده توسط شما در دات نت نیاز حتمی به نصب بودن Framework2.0 در رایانه مقصد است.
این رایانه مقصد میتواند یک رایانه مستقل و یا یک سیستم VPC خالی از برنامه باشد.
(البته همانطور که احتمالاً میدانید Framework2.0 به طور خودکار با Vista و Win7 نصب میشود.)

در کل شما باید همانطور که برای برنامه تان پروزه آغاز میکنید و کدنویسی و طراحی میکنید در کنارش یک پروزه Setup هم داشته باشند.
مهم ترین وظیفه این پروزه Setup نصب پیش نیازهای برنامه شما است.

اینکه چه مواردی همراه Setup باید نصب شود بستگی به ابزاری دارد که استفاده کرده اید.
- اگر پروزه تان تحت Framework3 باشد، طبیعتاً باید این هم نصب شود.
- اگر برنامه از SQLServer استفاده میکنید و شبکه ای نیست و حجم دیتابیس هم زیاد نیست، نصب SQLServer Express کافی است.
(ولی اگر برنامه تان شبکه ای باشد، نیازی به نصب SQLServer در تک تک کلاینت ها نیست)
- اگر از گزارشگیری Crystal یا Microsoft و... استفاده کنید، طبیعتاً آن هم باید نصب شود
و...

در نهایت یادآوری میکنم که خود VS هم قابلیت طراحی پروژه Setup برای برنامه تان و تولید msi و exe جهت نصب برنامه را دارد.
شما میتوانید پروژه Setup را در VS برای برنامه تان شوع کنید و بعد از تنظیمات و اعمال کارها در پایان و کامپایل میتوانید msi یا exe نصب نهایی را در VPC از اول نصب شدن تا کار افتادن تست نهایی کنید.