ورود

View Full Version : سوال: شیر کردن چند آیپی در nttacPLUs

Gamexland
پنج شنبه 10 دی 1388, 00:37 صبح
درود ما یک سرور وی پی ان داریم nttac + ras میخوایم ببینیم امکانش هست که یوزر ها وقتی وصل میشوند آیپی ها تغییر کند؟منظورم این هست که چند آیپی nat بشه و یوزر اگر قطع کنه دوباره وصل کنه آیپی بعدی براش تعریف بشه و همینطور بعدی و بعدی که بتونه طرف از راپیدشیر دانلد کند.کلا هی تغییر کنه.10 تا 20 تا آیپی را شیر کنیم بر فرض مثال..........http://forum.persianadmins.com/images/smilies/icon_question.gif
منتظرمhttp://forum.persianadmins.com/images/smilies/smiley-sealed.gifhttp://forum.persianadmins.com/images/smilies/smiley-sealed.gifhttp://forum.persianadmins.com/images/smilies/smiley-sealed.gifhttp://forum.persianadmins.com/images/smilies/smiley-sealed.gif

online_mansoor2007
پنج شنبه 10 دی 1388, 11:43 صبح
اینطور که از سوالتون بر میاد منظور شما دادن IP ولید هست . درسته ؟؟
اگر منظورتون این هست دادن ip ولید در nttac دنگ و فنگ داره !

Gamexland
پنج شنبه 10 دی 1388, 13:03 عصر
درود
ولید نه.ببینید ما روی سرور مثلا 10 تا آیپی دارید.در یک کارت شبکه.میخواییم کاری کنیم که یوزر های معمولی یا همون شیر وقتی وصل میشوند هر دفعه یک آیپی بگیرند.مثل کارت اینترنت که وقتی وصل میشی هر دفعه یک آیپی میده.

online_mansoor2007
پنج شنبه 10 دی 1388, 14:18 عصر
دوست عزیز ، اختصاص IP توسط RRAS انجام میشه و به nttac ربطی نداره ، در اینصورت هم به طور معمول IP به صورت رندوم به کاربر داده میشه و هر بار یک IP یکسان نمیده ، البته گاهاً ممکن هست مشاهده کنید که هر بار یک IP دریافت کردید اما این به این معنی نیست که IP شما تغییر نمی کنه ، بلکه به صورت تصادفی و شانسی باز هم همون IP را گرفتید . ضمناً در Rapidshare یا هر سایت اینترنتی ملاک شناسایی کاربر IP ولید کاربر هست و ملاک کاربران شما هم IP ولید سرور شماست نه IP اینولیدی که شما به آنها می دهید . در این صورت اگر از میان مثلاً 100 یوز شما یک نفر از سایت rapidshare دانلود کنید 99 نفر باقی مانده تا تموم شدن دانلود شخص اول نمی تونند دانلود کنند .
ok ؟؟؟

Beyondsoft
پنج شنبه 10 دی 1388, 14:46 عصر
دوست عزیز ، اختصاص IP توسط RRAS انجام میشه و به nttac ربطی نداره ، در اینصورت هم به طور معمول IP به صورت رندوم به کاربر داده میشه و هر بار یک IP یکسان نمیده ، البته گاهاً ممکن هست مشاهده کنید که هر بار یک IP دریافت کردید اما این به این معنی نیست که IP شما تغییر نمی کنه ، بلکه به صورت تصادفی و شانسی باز هم همون IP را گرفتید . ضمناً در Rapidshare یا هر سایت اینترنتی ملاک شناسایی کاربر IP ولید کاربر هست و ملاک کاربران شما هم IP ولید سرور شماست نه IP اینولیدی که شما به آنها می دهید . در این صورت اگر از میان مثلاً 100 یوز شما یک نفر از سایت rapidshare دانلود کنید 99 نفر باقی مانده تا تموم شدن دانلود شخص اول نمی تونند دانلود کنند .
ok ؟؟؟

1- در تنظیمات rras می توان dhcp سرور را به عنوان عامل اختصاص دهنده ip معرفی کردن و حتی در صورتی که خود rras این کاررا بکند نیز ip رندوم داده نمی شود، و تمایل به این است که همان ip قبلی داده شود مگر اینکه تنظیم کنید و زمان expire را کاهش دهید !

2- بله حق با شماست rapidshare کار به ip valid دارد

online_mansoor2007
پنج شنبه 10 دی 1388, 15:32 عصر
1- در تنظیمات rras می توان dhcp سرور را به عنوان عامل اختصاص دهنده ip معرفی کردن و حتی در صورتی که خود rras این کاررا بکند نیز ip رندوم داده نمی شود، و تمایل به این است که همان ip قبلی داده شود مگر اینکه تنظیم کنید و زمان expire را کاهش دهید !

2- بله حق با شماست rapidshare کار به ip valid دارد

شیوه آی پی دهی ras اگر از dhcp استفاده نکند چگونه است ؟!

Beyondsoft
پنج شنبه 10 دی 1388, 17:36 عصر
شیوه آی پی دهی ras اگر از dhcp استفاده نکند چگونه است ؟!

از آنجایی که وقتی شما گینه static pool را انتخاب می کنید تمامی تنظیمات Ip های داده شده همان تنظیمات default است که برروی ms dhcp server است انتظار می رود در صورت عدم درخواست ip شما، آن ip تا 8 روز برای شما باقی بماند !

این موضوع با بازگشت ip به pool پس از قطع ارتباط موضوعاتی جداگانه می باشند ! ( بحث سر تمایل به بازگشت ip سابق است )

البته این نکته را همان طور که عرض کردم با توجه به استقرای سایر تنظیمات عرض نمودم که شاید اشتباه باشد !

online_mansoor2007
پنج شنبه 10 دی 1388, 20:35 عصر
اینها جواب سوال من نبود!
وقتی شما rras را کانفیگ می کنید یک رنج آی پی می دهید و حالا هر یوزری که به rras متصل شود در این رنج به صورت تصاوفی IP می گیرد !!

Beyondsoft
پنج شنبه 10 دی 1388, 22:21 عصر
اینها جواب سوال من نبود!
وقتی شما rras را کانفیگ می کنید یک رنج آی پی می دهید و حالا هر یوزری که به rras متصل شود در این رنج به صورت تصاوفی IP می گیرد !!

1- به نظرم جواب شما را دادم ( در ضمن ممنون می شوم، لحنتان را کمی آرام تر کنید - دعوا که نمی کنیم داریم راجب یک مسئله صحبت می کنم، خواه بنده یا شما در اشتباه باشیم )

2- وقتی که یک رنج آی پی می دهید به شکل تصادفی ip نمی دهد! بلکه از پایین ترین ip شروع به دادن می کند ! و همان طور که در پست های بالا عرض کردم پس از قطع شدن کاربر ip دوباره به لیست باز می گردد و اگر کاربر در کمتر از 8 روز دوباره متصل شود، و اگر آن ip به کس دیگری واگذار نشده باشد، همان ip مجدد تخصیص می یابد !

Gamexland
پنج شنبه 10 دی 1388, 23:09 عصر
من که گیج شدم!!!!نفهمیدم چه شد

Gamexland
جمعه 11 دی 1388, 12:08 عصر
بگید دقیقا باید چه کرد؟؟

Gamexland
شنبه 12 دی 1388, 11:50 صبح
منتظرما.توروخدا بگید چجوری میشه اینکار را کرد.؟؟؟

Beyondsoft
شنبه 12 دی 1388, 16:49 عصر
منتظرما.توروخدا بگید چجوری میشه اینکار را کرد.؟؟؟

دوست عزیز جواب شما چندین پست عقب تر داده شد !

از آنجایی که Ip های شما invalid است، تعویض آن ها برای شما هیچ سودی نخواهد داشت و rapidshare به ip ولید نگاه می کند !

Gamexland
شنبه 12 دی 1388, 19:39 عصر
دوست عزیز جواب شما چندین پست عقب تر داده شد !

از آنجایی که Ip های شما invalid است، تعویض آن ها برای شما هیچ سودی نخواهد داشت و rapidshare به ip ولید نگاه می کند !

درود
مشکلی نداره دوست عزیزم.اصلا راپید رو بیخیال بشید فقط یک مثال بودش قربان.میخوایم هی آیپی عوض بشه هر یوزر کهه وصل میشه.خواهشا خیلی آسون توضیح بدید.

Beyondsoft
شنبه 12 دی 1388, 20:53 عصر
در تنظیمات vpn بروید و در آنجا در قسمت dhcp به جای اینکه static pool گزینه dhcp server را انتخاب کنید.

سپس به dhcp server بروید و در تنظیمات آنجا expire time را کاهش دهید !

Gamexland
شنبه 12 دی 1388, 21:33 عصر
در تنظیمات vpn بروید و در آنجا در قسمت dhcp به جای اینکه static pool گزینه dhcp server را انتخاب کنید.

سپس به dhcp server بروید و در تنظیمات آنجا expire time را کاهش دهید !
دوست خوبم خیلی حرفه ای گفتی.ما خیلی تازه کاریم.تنظیمان vpn کجاست.منظورتون ras است؟؟؟اگر بله دقیقا کجا باید به جای static pool ما dhcp را انتخاب کنیم؟؟؟؟
:قلب::قلب::قلب: dhcp server کجاست؟؟؟و expire time چی؟؟؟

Gamexland
یک شنبه 13 دی 1388, 14:07 عصر
همچنان منتظر یاری سبزت هستم.

Gamexland
یک شنبه 13 دی 1388, 19:42 عصر
همچنان منتظر یاری سبزت هستم.

Beyondsoft
دوشنبه 14 دی 1388, 12:42 عصر
حالا از کجا معلوم که یاری من سبز هست ؟

اول برای تنمظم rras که از dhcp آی پی ها را بدهد :

Open RRAS, right-click on the RRAS server>Properties>IP. You will have two options, DHCP and Static address pool.
که باید dhcp را انتخاب کنی

حال باید به dhcp سرور بروی و leased duration را در قسمت scope option کاهش دهی اگر باز هم برایت سخت است به مراحل لینک زیر عمل کن ( برای ساختن یک scope جدید ) و به عکس 4 دقت بسیار کن:

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/DHCP_Server_Windows_2003.html

Gamexland
دوشنبه 14 دی 1388, 16:17 عصر
حالا از کجا معلوم که یاری من سبز هست ؟

اول برای تنمظم rras که از dhcp آی پی ها را بدهد :

Open RRAS, right-click on the RRAS server>Properties>IP. You will have two options, DHCP and Static address pool.
که باید dhcp را انتخاب کنی

حال باید به dhcp سرور بروی و leased duration را در قسمت scope option کاهش دهی اگر باز هم برایت سخت است به مراحل لینک زیر عمل کن ( برای ساختن یک scope جدید ) و به عکس 4 دقت بسیار کن:

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/DHCP_Server_Windows_2003.html

درود
نمیشه.وقتی dhcp را انتخاب میکنم یوزرها نمیتونند وصل بشوند.ارور720 میگیرند.توی nttac در قسمت اصلی که لیست یوزر های آنلاین را میدهد یک لحظه یوزر وصل میشه اما آدرس را به جای اینکه آدرس پول بگیره که البته باید هم نگیره وقتی dhcp را انتخاب میکنیم بهش ---- میده و سریع میوفته بیرون.

Gamexland
دوشنبه 14 دی 1388, 16:30 عصر
سخته تنظیمات DHCP .بیچاره شدم درست نشد.آدرس domain و غیره میخواد.باید بدم؟؟؟

Beyondsoft
دوشنبه 14 دی 1388, 21:23 عصر
ای خدااااااااااااااا !

عزیز دل چیش سخته ؟ نه اسم دامین را لازم نیست بدی !

در قسمت زیر توجه کن که کارت شبکه ای که به شبکه داخلی متصل است انتخاب شده باشد:
Open RRAS, right-click on the RRAS server>Properties>IP