PDA

View Full Version : سوال: مشكل اكسس در شبكه

AMSIRAN
پنج شنبه 10 دی 1388, 12:07 عصر
با سلام خدمت دوستان
يك برنامه تحت شبكه اكسس دارم كه كاربرا مي تونند برنامه و فرمها رو همزمان باز كنند ولي مشكل اينجاست كه شماره ركورد ها از نوع اوتونامبر نميخوام باشه و قابل حذف و جانشيني باشند وقتي همزمان دو تا كاربر يك فرم را باز ميكنند امكان تشخيص شماره آخر نسيت و برنامه براي يكي از كاربرا خطاي تكرار ميده لطفا راهنمايي بفرماييد
ممنون

MahdiSanei
پنج شنبه 10 دی 1388, 15:15 عصر
سلام دوست گرامى.
من هم مثل شما يك بانك اكسس دارم كه در شبكه ازش استفاده مى‌كنم ولى مشكل شما رو ندارم. ببين لينك زير مشكلت رو حل نمى‌كنه.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=873240#post873240

AMSIRAN
شنبه 12 دی 1388, 06:41 صبح
مشكل اينه كه دو كاربر بدون اينكه متوجه باشند يك شماره رو همزمان براي يك فرم ميزنندو اين باعث خطا ميشه

amirzazadeh
شنبه 12 دی 1388, 07:58 صبح
مشكل اينه كه دو كاربر بدون اينكه متوجه باشند يك شماره رو همزمان براي يك فرم ميزنندو اين باعث خطا ميشه
سلام
در حال حاضر شماره جديد به چه صورت تخصيص داده ميشه.(دستي و يا با استفاده از تابع DMAX )؟

dadsara
شنبه 12 دی 1388, 08:10 صبح
سلام
دوست عزیز ،اگر منظور شما این است که هنگام ذخیره رکورد جدید این حالت پیش می آید و آن درصورتی است که شما جهت ایجاد رکورد جدید قبل از ذخیره سازی نسبت به استخراج شماره جدید اقدام می کنید
جسارتا خدمتتان عرض کنم ، معمولا در این حالتها شماره جدید هنگامی ایجاد (اسخراج)می گردد که شما کلید ذخیره را فشار داده اید
اگر مطالب فوق مفهوم نیست قسمتی از فایل خود را که با آن مشکل دارید آپلود کنید تا روی نمونه توضیحات تکمیلی ارائه گردد

AMSIRAN
شنبه 12 دی 1388, 09:07 صبح
با تشكر از دوستان
شماره بصورت دستي وارد ميشه
اصل برنامه رو روي سيستمها گذاشتم و ديتا بيس رو روي يكي از كاربرا به اشتراك گذاشتم
توي فرم اول شماره رو دستي ميدنددليل اينكه اتونامبر نگذاشتم اينه كه كاربرا بتونند ركورد را پاك كنندو جايگزين كنند
بلافاصله بعد از زدن شماره و اينتر كردن خطا ميده اگه تكراري باشه مشكلم اينه كه كاربر از شماره وارد شده همزمان توسط كاربر ديگه خبر نداره وگرنه شماره جديد ميزد

amirzazadeh
شنبه 12 دی 1388, 09:12 صبح
با تشكر از دوستان
شماره بصورت دستي وارد ميشه
اصل برنامه رو روي سيستمها گذاشتم و ديتا بيس رو روي يكي از كاربرا به اشتراك گذاشتم
توي فرم اول شماره رو دستي ميدنددليل اينكه اتونامبر نگذاشتم اينه كه كاربرا بتونند ركورد را پاك كنندو جايگزين كنند
بلافاصله بعد از زدن شماره و اينتر كردن خطا ميده اگه تكراري باشه مشكلم اينه كه كاربر از شماره وارد شده همزمان توسط كاربر ديگه خبر نداره وگرنه شماره جديد ميزد
دوست عزيز
در اين حالت بهتره شما فرمتون رو به صورت unbound قرار بديد و در زمان ذخيره با استفاده از تابع DMAX اخرين شماره را استخراج و عمل ذخيره رو انجام بديد تا مشكل همزماني پيش نياد.
........................
موفق باشيد