PDA

View Full Version : بدست آوردن PID یک پراسس

maminb
پنج شنبه 10 دی 1388, 16:54 عصر
سلام عزیزان. همونطور که میدونین، هر پراسسی، در زمان اجرا یه PID یا Process ID داره که منحصر به فرده. اگه پراسس رو ببندیم و دوباره اجرا کنیم هم تغییر میکنه. برای دیدنش هم میشه به تسک منیجر و سپس به تب پراسس مراجعه کرد و دید.

میخواستم بدونم چطوری میتونم با داشتن نام یک پراسس، PID اونو به دست بیاورم و در یک MsgBox نمایشش بدم.

maminb
پنج شنبه 10 دی 1388, 21:04 عصر
کسی نیست جواب بده؟!!!

Computer.Programmer
پنج شنبه 10 دی 1388, 21:48 عصر
MsgBox(Process.GetProcessesByName(Process.GetCurre ntProcess.ProcessName).First.Id )

موفق باشی

maminb
جمعه 11 دی 1388, 08:22 صبح
ممنون. حالا چطور میتونم پراسس آیدی یک پراسس دیگه رو (به غیر از برنامه خودم) بدست بیارم؟

اگه راه های مختلفی داره ممنون میشم بهتریناشو بگید.

پیشاپیش ممنون!

Computer.Programmer
جمعه 11 دی 1388, 10:24 صبح
ممنون. حالا چطور میتونم پراسس آیدی یک پراسس دیگه رو (به غیر از برنامه خودم) بدست بیارم؟

بهترین راه اینه که شما اسم پروسس تون رو به تابع GetProcessesByName بفرستید به عنوان مثال من در اینجا ای دی اینترنت اکسپلورر رو نمایش می دم. شما فقط بایستی نام پروسس مد نظر رو جایگزین عبارت iexplore بکنید.

MsgBox(Process.GetProcessesByName("iexplore").First.Id)

موفق باشید.

maminb
جمعه 11 دی 1388, 11:24 صبح
بهترین راه اینه که شما اسم پروسس تون رو به تابع GetProcessesByName بفرستید به عنوان مثال من در اینجا ای دی اینترنت اکسپلورر رو نمایش می دم. شما فقط بایستی نام پروسس مد نظر رو جایگزین عبارت iexplore بکنید.

MsgBox(Process.GetProcessesByName("iexplore").First.Id)

موفق باشید.

دوست عزیز موقع کلیک روی دکمه، این ارور رو میده:
Sequence contains no elements

چه کنم؟

Computer.Programmer
جمعه 11 دی 1388, 11:47 صبح
این ارور مال زمانیه که پروسس مورد نظر رو نیافته که علتشم احتمالاً اشتباه تایپ کردن نام پروسس هستش یادت باشه که نام پروسس رو باید بدون پسوندش بزنی. مثلاً اگه پروسس IE در TaskManager برابر با iexplore.exe هست باید نام اونو به صورت iexplore بزنی. یه مثال میزارم تا بهتر متوجه بشی.

موفق باشی

maminb
جمعه 11 دی 1388, 14:47 عصر
متشکرم. من اون موقع پسوند (exe) رو هم میزدم. اشتباهم همین بود.

حالا میخوام کاری کنم که اگه کاربر متنی وارد نکرد یا نام برنامه اشتباه بود، به جای این که برنامه هنگ کنه، یه مسیج باکس ارور بده.

ممنون میشم کد این رو هم بذارید برام.

Computer.Programmer
جمعه 11 دی 1388, 19:53 عصر
نمونه کدشو برات گذاشتم.

موفق باشی

yasinsh
چهارشنبه 25 آبان 1390, 23:19 عصر
با سلام ميشه لطف كنيد pid يك پراسس ديگه رو با زبان c برام بنويسيد ممنون ميشم