PDA

View Full Version : نحوه تغییر کانکشن sql express روی هاست

bahar_engineer
پنج شنبه 10 دی 1388, 20:51 عصر
سلام

من یه سایت ساختم که بانکش sql هست که همون express ویژوال استدیو 2005 . وقتی رو سیستم شرکت می سازم webconfig یه سری تنظیمات برای کانکشن استرینگش می نویسه که از درایو c هست همون document ها که سایت روی اون قرار داره

وقتی می آرم رو سیستم خونه تنظیم وب کانفیگ دیگه به درد نمی خوره و خطا می ده که اون مسیر رو پیدا نمی کنه
من وب کانفیگ رو حذف می کنم و دوباره مطابق با سیستم من می سازه . البته بگم من کانکشن رو توی کد نویسی خودم توی صفحات گذاشتم اما این کانکشن استرینگ که می گم مربوط به گریدویو است که داده ها رو بهش بایند می کنم...

حالا می خوام ببینم اگه خواستم سایت رو آپلود کنم باید این وب کانفیگ رو چکارش کنم؟ اصلا الان می شه کاری کرد که روی هر سیستمی که رفت درست کانکت بشه و آدرس دهیش مستقیم از داخل app_data باشه؟ دیگه از document نره تازه از app_data بخونه؟

thx

mohsen507
پنج شنبه 10 دی 1388, 21:21 عصر
شما ميتونيد هم ديتا بيس روي sql server بسازي وهم داخل يك فايل mdf
كه دومي بدون در نظر گرفتن سيستم است ومناسب تر
از كانكشن زير استفاده كنيد وفايل mdf داخل پوشه app_data باشد

<add name="databasename" connectionString="Data Source=(local)\SQLExpress;AttachDbFilename=|DataDi rectory|dbname.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />

sql express است

براي آپلود هم از كانكشن زير استفاده كنيد

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=mssql.sitename.com;Initial Catalog=databasename;User ID=;Password=" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

البته اين ها تنها راه نيست وراههاي زيادي وجود دارد

raziee
پنج شنبه 10 دی 1388, 21:46 عصر
شما ميتونيد هم ديتا بيس روي sql server بسازي وهم داخل يك فايل mdf
كه دومي بدون در نظر گرفتن سيستم است ومناسب تر
از كانكشن زير استفاده كنيد وفايل mdf داخل پوشه app_data باشد

ببینید این دو فرقی با هم ندارند . یعنی این دو طریقی که شما فرمودید هر دو یک دیتابیس اسکیوال رو میسازند اما محیطشون فرق داره. ویژوال استادیو یک انجین از اسکیوال سرور رو در خودش داره(قابل نصب هست- اختیاری) اما خوب با محدودیت هایی.

وقتی می آرم رو سیستم خونه تنظیم وب کانفیگ دیگه به درد نمی خوره و خطا می ده که اون مسیر رو پیدا نمی کنه
من وب کانفیگ رو حذف می کنم و دوباره مطابق با سیستم من می سازه . البته بگم من کانکشن رو توی کد نویسی خودم توی صفحات گذاشتم اما این کانکشن استرینگ که می گم مربوط به گریدویو است که داده ها رو بهش بایند می کنم...

شیوه ی آدرس دهیتون غلطه.

حالا می خوام ببینم اگه خواستم سایت رو آپلود کنم باید این وب کانفیگ رو چکارش کنم؟ اصلا الان می شه کاری کرد که روی هر سیستمی که رفت درست کانکت بشه و آدرس دهیش مستقیم از داخل app_data باشه؟ دیگه از document نره تازه از app_data بخونه؟

همون کد اولی که دوستمون دادن مناسب هست.
اما برای کار روی سرور دیگه نباید آدرس بدید که از فلان پوشه اینو اتچ کنه و باید آدرس سرور دیتابیس رو بدید.

mohsen507
پنج شنبه 10 دی 1388, 23:08 عصر
منظور من دو روش بود يكي از روش ها مربوط به كانكشن اول است

اگر دقت كنيد دومين كانكشن مربوط به ديتابيس بعد از آپلود سايت است

bahar_engineer
جمعه 11 دی 1388, 08:48 صبح
من کانکشن رو اینطوری نوشتم (توی یکی از تاپیک های همین تالار پیدا کردم) که گفته بودن وقتی اینطوری بنویسیم چه در حالت لوکال و چه روی سرور درست کانکت می شه و نیازی به تغییرش نیست.

نظرتون چیه ؟ به نظر شما بعد از آپلود کار می کنه؟

<connectionStrings>
<add name="users" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|users.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

raziee
جمعه 11 دی 1388, 10:37 صبح
نظرتون چیه ؟ به نظر شما بعد از آپلود کار می کنه؟

خیر.
این کد رو استفاده کنید که دوستمون هم گفتند:

<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=mssql.sitename.com;Initial Catalog=databasename;User ID=;Password=" providerName="System.Data.SqlClient"/>

bahar_engineer
جمعه 11 دی 1388, 12:11 عصر
خیر.
این کد رو استفاده کنید که دوستمون هم گفتند:

در صورتی که بخوام از این کد استفاده کنم باید دیتابیسم رو توی پوشه app_data در کنار فایل های دیگه آپلود کنم و در عین حال برم روی سرور هم توی دیتابیس های sql یکی به نام همین دیتابیس بسازم ؟؟؟ البته خالی نه؟ یا اینکه باید جداولش هم بسازم؟

بعد چکار کنم؟ کافیه همین ؟ یا اینکه restore و ... هم لازمه ؟

raziee
جمعه 11 دی 1388, 12:39 عصر
در صورتی که بخوام از این کد استفاده کنم باید دیتابیسم رو توی پوشه app_data در کنار فایل های دیگه آپلود کنم و در عین حال برم روی سرور هم توی دیتابیس های sql یکی به نام همین دیتابیس بسازم ؟؟؟ البته خالی نه؟ یا اینکه باید جداولش هم بسازم؟

بعد چکار کنم؟ کافیه همین ؟ یا اینکه restore و ... هم لازمه ؟
دیتابیسی که بر روی هاست شماست فقط به عنوان یک فایل شناخته میشه نه چیز دیگه.
برای کار با دیتابیس باید در سرور اسکیوال بانکتون قرار داده بشه نه تو هاست.
شما اگه 100 تا دیتابیس هم روی هاستتون داشته باشید اصلا اهمیتی نداره مهم اون دیتابیسی هست که در سرور اسکیوال قرار داده شده.
بنابر این اون بانکی رو که در اسکیوال سرورتون دارین رو باید جدول سازی و ... کنید.