PDA

View Full Version : مبتدی: کد نویسی برای اتصال به دیتابیس

banijojo
جمعه 11 دی 1388, 15:04 عصر
وقتتون بخیر
2 سوال راجع به connect شدن به دیتابیس sqlserver2005 دارم.
1:آیا وقتی من یک دیتا بیس سمت server ایجاد کردم حتما نیاز هست تگ connectionstring در webconfig داشته باشم؟چون اصلا نمیدونم این تگ چه کاربردی داره
2:لطفا قطعه کدی که نوشتم ملاحظه کنید:

sqlconnection st=new sqlconnection("server=(local);database=test;integrated security=true);s

من به این طریق به دیتابیس متصل میشم و برنامم روی سیستمم درست کار میکنه اما میخوام بدونم وقتی وب سایت رو روی اینترنت گذاشتم آیا تغییری باید در کد بالا ایجاد کنم؟
(در ضمن کد c# توی visual studio 2008 میزنم)
لطفا راهنماییم کنید:ناراحت:

اوبالیت به بو
جمعه 11 دی 1388, 15:15 عصر
1:آیا وقتی من یک دیتا بیس سمت server ایجاد کردم حتما نیاز هست تگ connectionstring در webconfig داشته باشم؟

بله.

sqlconnection st=new sqlconnection("server=(local);database=test;integr ated security=true);s
من به این طریق به دیتابیس متصل میشم و برنامم روی سیستمم درست کار میکنه اما میخوام بدونم وقتی وب سایت رو روی اینترنت گذاشتم آیا تغییری باید در کد بالا ایجاد کنم؟

DataSource=MSSQL.SiteName.com
OR
DataSource = IP

Jalil61
جمعه 11 دی 1388, 20:14 عصر
ابتدا با استفاده از کنترل پنل هاست یک DataBase بساز. بعد از این کار ConnectionString مربوط به اتصال به DataBase ایجاد شده باید از طریق کنترل پنل هاست قابل دسترسی باشه. این رشته رو پیدا کن و در قسمت ConnectionString از فایل Web.config قرار بده

banijojo
جمعه 11 دی 1388, 21:25 عصر
بله.

DataSource=MSSQL.SiteName.com
OR
DataSource = IP

پس server که local تعریف کردم درسته؟ببخشید دستور بالا رو متوجه نشدم،datasource رو کجای کد باید برابر IP قرار بدم؟اگه ممکنه یکم توضیح بدید.من برای اتصال به دیتابیس از قطعه کد زیر استفاده میکنم
SqlConnection st = new SqlConnection("server=(local);database=test;integrated security=true");
SqlDataAdapter sd = new SqlDataAdapter("select* from table ", st);
DataSet d = new DataSet();
sd.Fill(d, "table");o
GridView1.DataSource = d.Tables["table"].DefaultView;
GridView1.DataBind();
GridView1.Visible = true;

raziee
جمعه 11 دی 1388, 21:32 عصر
پس server که local تعریف کردم درسته؟ببخشید دستور بالا رو متوجه نشدم،datasource رو کجای کد باید برابر IP قرار بدم؟اگه ممکنه یکم توضیح بدید.من برای اتصال به دیتابیس از قطعه کد زیر استفاده میکنم

اگه سرور اسکیوال و سرور هستتون یکی هست میتونید از همون localhost استفاده کنید. اگه نیست باید IP سرور اسکیوال رو بدید.