PDA

View Full Version : گفتگو: سیستم حضور و غیاب نیاز به راهنمایی

gigidagostino
جمعه 11 دی 1388, 19:32 عصر
سلام
من برای پروژه پایانیم یه سیستم حضور و غیاب دارم طراحی میکنم.تا حدودی از کار رو جلو رفتم اما همه چیز به نظرم تکراری و عادیه و برنامه تکراری نوشتنش چنگی به دل نمیزنه(البته سطح خودم مبتدی هست ولی برنامه برای بانک اطلاعاتی زیاد نوشتم).این پروژه قراره سیستم حضور و غیاب پرسنل دانشگاه رو بررسی کنه.یه دستگاه کارت خوان با ماژول RFID (توسط یک دانشجوی الکترونیک) ساخته شده که ایشون اطلاعات رو با سه تا پارامتر به من میدن تا تحلیل کنم.ساعت وتاریخ_ورود یا خروج_ID.
من از VB2005 و SQL Server2005 استفاده کردم.الان چند مشکل کوچیک دارم که وقتی جواباشو پیدا کردم برنامه رو اینجا میزارم تا دوستان لطف کنن برای تکمیلش راهنمایی کنن.هر گزینه ای برای اضافه شدن به ذهنتون میرسه لطف کنید و بگید.باید یه چیزیش با محصولات عادی بازار متفاوت باشه.
تا الان اضافه کردن سیستم ارسال SMS یا کنترل ONLINE به ذهنم رسیده شما چه پیشنهادی میدین؟
در ضمن اگر راجع به کدها هم مشکلی بود میتونم اینجا مطرح کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

rasoul2023
جمعه 11 دی 1388, 21:18 عصر
سنسور اثر انگشت Finger کن کاره جدیدی نیست اما زیاد ازش استفاده نشده همین طور اگه میتونی بجای فینگر از Radio سنسور استفاده کنی خیلی خفن میشه کارش اینطوریه که وقتی طرف از در وارد شد حضوریشو میزنه و وقتی هم که خارج شد خروجیشو میزنه . حالا طرفو چطور میشناسه طرف یه کارت داره که تو جیبش و سنسور اونو میتونه بخونه .

سیستم سلف دانشگاه مالک اشتر اصفهان یه چیزی تو همین مایه ها بود اگه کسی از بچه هاشون اینجا باشه میتونه خیلی کمکت کنه .

gigidagostino
جمعه 11 دی 1388, 21:55 عصر
سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون.این سیستم باید جالب باشه.اما یه چیزی میخام که ناسا هم نداشته باشه!!!
:افسرده: حالا ناسا داشت اشکالی نداره.اما این برمییگرده به مسئول سخت افزارش که برای من فرقی نمیکنه .میخام از لحاظ نرم افزاری قوی باشه.
به نظر شما آیا در چنین سیستمی امنیت اطلاعات یا کد ها اهمیتی داره؟

rasoul2023
جمعه 11 دی 1388, 22:31 عصر
امنیت در صورتی اینجا مهم میشه که سیستم تحت شبکه باشه یه سیستم لوکال که امنیتش مهم نیست زیاد :لبخند: میتونی از لحاظ نرم افزاری وقتی طرف خارج از وقت از در خارج میشه و ثبت میشه از ساعات مرخصیش کم کنی و یه قسمت ریپورت هم بذاری که اینا را ماهیانه نشون بده . کلا این کارا خلاقیت می خواد بعد از اینکه نیازهای اصلی را برطرف کردی . بازم اگه خیلی میخوای خوفش کنی سیستم دوربین مدار بسته هم بهش اضافه کن . یا مثلا پیجینگ داخلی ... جا کار زیاد داره .

gigidagostino
شنبه 12 دی 1388, 08:22 صبح
سلام.ببخشید پیجینگ داخلی چیه؟

bashiry
شنبه 12 دی 1388, 08:33 صبح
هر گزینه ای برای اضافه شدن به ذهنتون میرسه لطف کنید و بگید.باید یه چیزیش با محصولات عادی بازار متفاوت باشه.

-شما يه تقويم كاري داخل برنامه بزارين
-امكان تحليه اطلاعات ساعت ها از طريق شبكه و همچنين مودم رو داشته باشه.
-محاسبه اضافه كاري كاركنان
و ...

غلامرضا شریفی
شنبه 12 دی 1388, 09:24 صبح
سنسور اثر انگشت Finger کن کاره جدیدی نیست اما زیاد ازش استفاده نشده همین طور اگه میتونی بجای فینگر از Radio سنسور استفاده کنی خیلی خفن میشه کارش اینطوریه که وقتی طرف از در وارد شد حضوریشو میزنه و وقتی هم که خارج شد خروجیشو میزنه . حالا طرفو چطور میشناسه طرف یه کارت داره که تو جیبش و سنسور اونو میتونه بخونه .

سیستم سلف دانشگاه مالک اشتر اصفهان یه چیزی تو همین مایه ها بود اگه کسی از بچه هاشون اینجا باشه میتونه خیلی کمکت کنه .

چند وقت پيش نياز به خريد دستگاه حضور و غياب داشتم تقريبا 95 در صد دستگاههاي پيشنهادي از اثر انگشت استفاده شده بود
بقول شما استفاده از Radio سنسور به اطلاع برسانم چون اين سنسور يك محدوده چند متري را پوشش ميدهد در صورتي فرد اين محدوده را ترك نكند دستگاه خروجي وي را نيز ثبت ميكند حال ميتوانيم در برنامه اين امكان را بزاريم از تايمر و يا بهتر در صورت تكراري بودن كد دريافتي عمل ثبت انجام نشود ولي احتما اين هست كه يك نفر جديد به محدوده وارد شود دستگاه كد كارت وي را مي خواند و بعلت تغيير كد دوباره كد كارت شما را مي خواند و خروج ثبت ميشود پيشنهاد من استفاده از كارت مايفر است كه در فاصله 10 سانتيمتري عمل ميكند و داراي حافظه هاي 1k و 4k است و غير قابل جعل ميباشد

gigidagostino
شنبه 12 دی 1388, 09:47 صبح
سلام
با تشکر از راهنمایی هاتون.اما از لحاظ نرم افزاری چی؟منظورم بررسی نرم افزاریشه.میخام اگه شد اصلا ثبت بشه از بحث سخت افزاریش اصلا اطلاع ندارم.اما از راهنماییهاتون ممنونم

DataMaster
شنبه 12 دی 1388, 21:52 عصر
ماشالله سیستم حضور غیاب یکی از سیستم های پیچیده است که هزار تا پارامتر داره
مثلا انوع شیفتها ، شیفت ONCall ، تاخیر سرویس ، تعریف کردن شیفتهای هر روز
ثبت مرخصی
ثبت غیبت
..
.
.
.
.
.

gigidagostino
شنبه 12 دی 1388, 22:24 عصر
سلام
بله اما اینها که شما میفرمایید همه چیزای متداول هستند و کلا اگر نباشند سیستم ارزشی نداره.من دنبال یه چیز جدیدم.چیزی که اگر به فرض خواست به مرحله فروش برسه یک پله این سیستم رو جلو بندازه.

DataMaster
یک شنبه 13 دی 1388, 11:00 صبح
سلام
بله اما اینها که شما میفرمایید همه چیزای متداول هستند و کلا اگر نباشند سیستم ارزشی نداره.من دنبال یه چیز جدیدم.چیزی که اگر به فرض خواست به مرحله فروش برسه یک پله این سیستم رو جلو بندازه.
همین سیستمهای فعلی توی ارائه همین امکانت معمول هم مشکل دارن
من هنوز سیستم حضور و غیابی ندیدم که بتونه تمام خواسته های کاربر رو پوشش بده
تا جایی که من دیدم بیمارستان ها یکی از مراکزی هستند که شیفتهای خیلی پیچیده ای دارن ، بد نیست یه اطلاعاتی از اونجاها کسب کنید

gigidagostino
یک شنبه 13 دی 1388, 17:17 عصر
سلام.الان با حذف کردن فایلهای اضافیش مشکل دارم.Resx همش گیر میده .یه کم بهتر شد میزارمش تا راهنمایی کنید

samash
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 22:44 عصر
با سلام
نحوه ساخت سیستم حضور و غیاب در اکسس را میخواستم.
خواهش می کنم اگر میدونید به من بگید خیلی فوری لازم دارم.

aria.asp
دوشنبه 28 شهریور 1390, 14:12 عصر
سلام
همین چیزی که الان داری به درد من میخوره, میشه بزاریش تو سایت
ممنون

GGRRSS_2
سه شنبه 05 مهر 1390, 21:30 عصر
استفاده از كارت مايفر بسيار عالي است و شما با استفاده از سريال كارت ترددها را كنترل ميكنيد و 1k و4k بودن كارت خاصيتي ندارد مگر خواسته باشيد اطلاعات را ذخيره كنيد كه در يك كارت 1k اطلاعات تردد يك ماه كاملا ثبت ميگردد اينكه كارت مايفر تا 10 سانتيمتر كار ميكند باعث ميگردد امنيت كار افزايش يابد در سيستمهاي كه برد بلندتر دارند اگر گروهي وارد شوند ترددها با اشكال ثبت ميگردد استفاده از اثر انگشت هم مشكل ساز است اكثر ماژولهاي موجود قابليت تقلب دارد و اين كار رايكي از همكارانم به راحتي انجام داد با استفاده از چسب شيشه اي در مورد كار با كارت مايفر اطلاعات خواستيد در خدمت هستم

M.KH-SH
سه شنبه 05 مهر 1390, 21:53 عصر
استفاده از كارت مايفر بسيار عالي است و شما با استفاده از سريال كارت ترددها را كنترل ميكنيد و 1k و4k بودن كارت خاصيتي ندارد مگر خواسته باشيد اطلاعات را ذخيره كنيد كه در يك كارت 1k اطلاعات تردد يك ماه كاملا ثبت ميگردد اينكه كارت مايفر تا 10 سانتيمتر كار ميكند باعث ميگردد امنيت كار افزايش يابد در سيستمهاي كه برد بلندتر دارند اگر گروهي وارد شوند ترددها با اشكال ثبت ميگردد استفاده از اثر انگشت هم مشكل ساز است اكثر ماژولهاي موجود قابليت تقلب دارد و اين كار رايكي از همكارانم به راحتي انجام داد با استفاده از چسب شيشه اي در مورد كار با كارت مايفر اطلاعات خواستيد در خدمت هستم

خسته نباشین
دوست عزیز در بحث برنامه نویسی یک کارت برچه اساسی با برنامه ارتباط برقرار میکنه؟
برنامه win app هست یا نه باید با زبانهای دیگه مثل اسمبلی نوشت؟

اصلا ارتباط بین سخت افزار و نرم افزارش ساده است یا نه؟

برای یک پروژه تاکسی تلفنی میخوام این رو علاوه بر این یک ایدی کالر هم نیاز دارم که تو این دو مورد گیر کردم.
حالا ایدی کالر و تلفن گویا بماند ولی این اعلام حضور و ساعت رفت و برگشت رو لازم دارم.
اگه امکانش هست توضیح بدین.

GGRRSS_2
پنج شنبه 07 مهر 1390, 21:46 عصر
دوست عزیز در بحث برنامه نویسی یک کارت برچه اساسی با برنامه ارتباط برقرار میکنه؟
برنامه win app هست یا نه باید با زبانهای دیگه مثل اسمبلی نوشت؟

اصلا ارتباط بین سخت افزار و نرم افزارش ساده است یا نه؟
نياز به چيز خاصي نداريد معمولا از محلي كه كارتخوان را ميخريد كه تقريبا 100 هزارتومان است يك ماژول و dll به شما ميدهند تصوير زير نمونه اي بسيار خوب است
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQs77oaqTZ-0WIkNcNISAtjJLh_PR9NSKD8F0e929JtIWVoUYvC

M.KH-SH
پنج شنبه 07 مهر 1390, 23:09 عصر
دوست من کار کردن با ماژول این دستگاه راحت هستش؟
خوب بانک من یکم شلوغ شده و حدود 36 تا تیبل داره و برای اعلام حضور باید حدود 12 تا تیبل رو تحت کنترول بگیره
این کار رو میشه به سادگی انجام داد یا نه باز دردسر داره؟

این ماژول به چه زبانی نوشته شده اتصال اون به برنامه vb.net که مشکل ایجاد نمیکنه؟
اگه امکان داره نام مدل رو هم بنویسین که باید تهیه کنم.

GGRRSS_2
یک شنبه 10 مهر 1390, 19:36 عصر
اميد وارم مفيد باشد
76134

pourang_us
دوشنبه 11 مهر 1390, 19:24 عصر
دوست عزیز
اگر دنبال چیز جدیدی در سیستم های حضور و غیاب هستی شرکتهای بزرگ تقریبا نرم افزارهای جامعی رو ارایه داده اند که تقریبا 80% نیاز کاربران بسیار حرفه ای رو انجام میده اما نکته ای که کمتر بر روی اون کار شده در سیستم حضور و غیاب سیستم کنترل تردد کارکنان یا تهیه جدول زمانی حضور کارمند در بخشهای مختلف هست.
برای مثال شرکتها برای تهیه قیمت تمام شده کالا یا خدامت مجبور هستند که هزینه سربار نیرو های ستادی رو سر شکن کنند بر روی محصول اما اگر شما به طور دقیق بتونید کنترل کنید که مثلا کارمند بخش IT مدت 2 ساعت در فلان واحد بوده و 1 ساعت در فلان واحد و قسمت فنی جه مقدار زمان رو در کدام قسمتها گذراندند بسار عالی هست و روش در یافت اطلاعات هم استفاده ار کارت های مایفر و ثبت تردد در واحد ها
موفق باشی

GGRRSS_2
دوشنبه 11 مهر 1390, 21:03 عصر
دوست عزیز
اگر دنبال چیز جدیدی در سیستم های حضور و غیاب هستی شرکتهای بزرگ تقریبا نرم افزارهای جامعی رو ارایه داده اند که تقریبا 80% نیاز کاربران بسیار حرفه ای رو انجام میده اما نکته ای که کمتر بر روی اون کار شده در سیستم حضور و غیاب سیستم کنترل تردد کارکنان یا تهیه جدول زمانی حضور کارمند در بخشهای مختلف هست.
برای مثال شرکتها برای تهیه قیمت تمام شده کالا یا خدامت مجبور هستند که هزینه سربار نیرو های ستادی رو سر شکن کنند بر روی محصول اما اگر شما به طور دقیق بتونید کنترل کنید که مثلا کارمند بخش IT مدت 2 ساعت در فلان واحد بوده و 1 ساعت در فلان واحد و قسمت فنی جه مقدار زمان رو در کدام قسمتها گذراندند بسار عالی هست و روش در یافت اطلاعات هم استفاده ار کارت های مایفر و ثبت تردد در واحد ها
موفق باشی
گفته ايشان را قبول دارم و اين را هم قبول كنيد كه نيازهاي شركتها با هم متفاوت است مثال pourang_us يك نمونه از واحدهاي it است .
اگر سرك كشيدن كارمندان را خواسته باشيم در نظر بگيريم بايد از تگهاي RFID استفاده كنيد كه برد بيشتري دارند و ترددها و مكانهاي حضور كارمند را خود سيستم رديابي كند تكنولژي مايفر چون برد كوتاه است بايد براي تغيير مكان كارت خود را به ريدر نزديك كنند كه وقت گير و امكان فراموشي هست
ضمنا كارتهاي مايفر را نيز ميتوان به تگهاي RFID نيز مجهز كرد كه يك كارت هردو حالت را داشته باشد